Романенкова, Ю.
    Малюємо ікону [Текст] : про методичні підходи до вивчення іконопису України в Київській ДХСШ / Ю. Романенкова // Мистецтво та освіта. - 2004. - № 1. - С. 26-37. : 3 ілюстрації
Рубрики: Методика викладання образотворчого мистецтва--ІКОНОПИС УКРАЇНИ
   Іконопис України--МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти
Анотація: Історія київської Державної художньої середньої школи (ДХСШ) ім. Т. Шевченка налічує понад півстоліття. ДХСШ - заклад для обдарованих дітей. Тут навчаються майбутні студенти вищих художніх навчальних закладів, на спеціальних відділеннях готуютьмайбутніх живописців, скультурів, архітекторів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. До переліку фахових предметів крім жвопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, малюнка, композиції, входить і низка теоретичних дисциалін, серед яких - курси всесвітньої історії мистецтва та історії мистецтва України. Курс історії мистецтва України включено до програми 11-го класу, на нього відводяться дві академічні години на тиждень. Звичайно. за такий обмежений проміжок часу викласти даний курс. навіть у дуже стислому варіанті, вкрай важко, але певних і доволі помітних результатівдосягти все ж таки можливо.У статті викладено підходи до опанування матеріалу курсу "Історія мистецтв України" на прикладі вивчення іконопису як частини мистецької спадщини України.



CUKK-VDPU
Б48


    Березанець, І.
    Є таланти на Харківщині... [Текст] / І. Березанець // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 3. - С. 4-5.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Література Харківщини
Кл.слова (ненормовані):
Обдаровані діти -- мистецтво слова -- олімпіади
Анотація: Творчі доробки талановитих дітей Харківщини.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Кобінчук, О. М.
    Виховна система школи [Текст] / О. М. Кобінчук // Виховна робота в школі. - 2008. - № 1. - С. 10-42. - Зміст: Самоаналіз виховної діяльності( для класних керівників) ; Аналіз роботи за семестр, за рік (для заступників директорів із виховної роботи) ; Робота з педагогічно занедбаними дітьми ; Превентивне виховання учнівської молоді ; Розробки виховних заходів
Рубрики: Педагогіка--Виховання--Організація виховної роботи
Кл.слова (ненормовані):
класний керівник -- класна година -- обдаровані діти -- батьки -- учнівське самоврядування
Анотація: У статті розкрито досвід роботи заступника директора з виховної роботи сільської школи. Особлива увага приділена роботі з класними керівниками.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Звєрєв, А.
    У 98% людей творчі здібності раптом згасають [Текст] / А. Звєрєв // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2008. - № 10. - С. 46-47.
Рубрики: Освіта--Обдарована молодь
Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти -- класно-урочна система
Анотація: Погляд автора на проблему згасання творчих здібностей у дітей після вступу їх до школи.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Хома, Т.
    Як поєднати логіку та творчість [Текст] / Т. Хома, С. Волкова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2008. - № 12. - С. 49 : іл.
Рубрики: Особистість педагога--Професія вчителя
Кл.слова (ненормовані):
диференціальний підхід -- обдаровані діти
Анотація: Про творчий підхід до роботи старшого викладача Херсонського державного університету Д.О. Вельдбрехт і заслуженого вчителя України, Соросовського стипендіата, учителя вищої категорії, учителя-методиста Кіровської сільської школи Бериславського району Херсонщини Н.Г. Токар.


Дод.точки доступу:
Волкова, С.; Вельдбрехт, Д.О. \про неї\; Токар, Н \про неї\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Прокопенко, Л.
    Ровиваємо здібності кожної дитини : семінар для педагогів з елементами тренінгу [Текст] / Л. Прокопенко // Дошкільне виховання. - 2009. - № 10. - С. 14-15.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільна--Організація --Методична робота
Кл.слова (ненормовані):
Обдаровані діти -- Талант
Анотація: Пропонується семінар для педагоігв з елементами тренінгу, мета якого - підвищувати педагогічну культуру педагогів; сприяти гармонійному вихованню обдарованих дітей; зосередити увагу педагогів на унікальному поєднанні здібностей та обдарувань кожної дитини та ін.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Дроздовський , Д.
    Майбутне України - це філологічно обдаровані діти [Текст] / Д. Дроздовський // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 1. - С. 109-117.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Позакласна і позашкільна робота
   Література українська--Методика--Позакласна і позашкільна робота

Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти -- олімпійський рух в СРСР -- українська мова в Україні -- філологічна олімпіада -- МОН України -- олімпіадний процес В Україні -- залучення науковців -- національна історична воля
Анотація: В статті зосереджено увагу на системі шкільних олімпіад, зокрема на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури, яка повинна бути орієнтована на виявлення талановитої молоді та її підтримку. Всеукраїнська олімпіада юних філологів має привертати до себе широку громадську увагу, в цьому заході повинні бути задіяні й академічні інституції (Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інститут української мови, Інститут мовознавства ім. О. Потебні), і вчителі, і відомі мовознавці, і колишні переможці. Надано відповідну оцінку недолікам у роботі з обдарованою молоддю. Стаття містить також рекомендації щодо проведення подібних заходів, які мають стати плацдармом для дерзання і творчості, щоб утверджувати престиж української мови в українській державі і поширювати знання про неї в усьому світі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Шинкарьов, А.
    Психологічний супровід учнів для участі в олімпіаді [Текст] / А. Шинкарьов // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 2. - С. 31-34.
Рубрики: Освіта--Обдарована молодь
   Педагогіка--Обдаровані діти

   Психологія--Обдаровані діти

   Психологія--Тренінги

Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти -- стрес -- впевненість у собі
Анотація: В статті запропоновано рекомендації для вчителів про навчання обдарованих дітей та представлено сценарій психологічного тренінгу для обдарованих дітей.





    Пузиревич, К.
    Програма виявлення та розвитку обдарованості / К. Пузиревич // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 3. - С. 34-36
Рубрики: Психологія--Обдаровані діти
Кл.слова (ненормовані):
обдарованість -- креативність -- світоустрій -- обдаровані діти
Анотація: Автор розробила і представила програму, провідною ідеєю якої було створення життєтворчого освітнього простору як варіативної проекції елементів гармонійного життєздійснення особистості на всі складові навчально-виховного процесу. Мета програми: допомогти обдарованим і здібним учням обрати акмеологічну стратегію життєздійснення, що базується на прагненні до гармонізацію світоустрою через гармонізацію особистості.

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Зінченко, Н.
    Дитина... як краще її зрозуміти? : тренінг для батьків / Н. Зінченко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 6. - С. 78-79
Рубрики: Виховання--Сімейне виховання
   Психологія--Тренінги

Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти -- творчі здібності
Анотація: Даний матеріал використовується психологами ЗНЗ для проведення тренінгових занять з батьками обдарованих і здібних учнів. Психологи та педагоги мають навчити батьків розвитку творчих здібностей та обдарованності в їхніх дітях.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1




    Куцінко, О. Г.
    25 способів навчити "неправильну" дитину [Текст] / О. Г. Куцінко // Фізичне виховання в школах України. - 2011. - № 4. - С. 18-21.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Виховання--Діти з особливими потребами
   Педагогіка--Корекційна

Кл.слова (ненормовані):
емоційна збудливість -- обдаровані діти -- гіперактивні діти -- гіпоактивні діти -- інтелектуальні відставання -- важкі діти
Анотація: У статті пропонується стисла характеристика найпоштреніших категорій дітей, робота з якими, як правило, викликає труднощі в багатьох учителів, та окремі способи навчання й виховання таких "особливих" учнів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Назаренко, Н.
    Диференціація самостійної роботи учнів на уроках математики [Текст] / Наталія Назаренко // Початкова школа. - 2011. - № 6. - С. 15-18.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Математика--Методика початкового навчання
Кл.слова (ненормовані):
множення двоцифрового числа на одноцифрове -- числові вирази -- диференційоване навчання -- відстаючі у розвитку школярі -- обдаровані діти
Анотація: Наведені приклади реалізації диференційованого навчання на уроках математики.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Виговська, Ольга.
    Всеукраїнський конкурс наставників обдарованої молоді - "Первоцвіт" [Текст] : новий формат / Ольга Виговська // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2012. - № 4. - С. 34-41. - Зміст: Положення про Всеукраїнський конкурс наставників обдарованої молоді -"Первоцвіт" ; Вимоги до конкурсу робіт учасників конкурсу ; Критерії оцінювання конкурсної роботи, надісланої на конкурс "Первоцвіт" / додаток 2. Протокол-зразок оцінювання конкурсної роботи (назва закладу, установи, ПІБ керівника), надісланої на конкурс "ПЕРВОЦВІТ"
Рубрики: Всеукраїнські конкурси--Первоцвіт--Обдарована молодь
Кл.слова (ненормовані):
сільська школа -- обдаровані діти -- таланти -- вчителі
Анотація: Конкурс "Первоцвіт" має об'єднати обдарованих педагогів, новаторів, науковців. методистів та управлінців навколо обдарованої молоді України.


Дод.точки доступу:
\про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вавриш, В.
    Обдаровані діти сільської малокомплектної школи / В. Вавриш // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 2. - С. 32-34
Рубрики: Педагогіка--Обдаровані діти
   Виховання--Фізичне виховання

Кл.слова (ненормовані):
здібності -- обдарованість -- обдаровані діти
Анотація: Автор ділиться досвідом організації роботи з обдарованим дітьми на уроках фізичної культури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нікішенко, В.
    Обдаровані діти - інтелектуальна еліта України / В. Нікішенко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 3. - С. 18
Рубрики: Педагогіка--Обдаровані діти
Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти -- здібності -- талановиті діти -- успішний учитель
Анотація: Автор висловлює свій погляд з приводу навчання обдарованих дітей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Майданенко, С.
    Обдарованість як соціально-педагогічне явище [Текст] / Світлана Майданенко // Початкова школа. - 2013. - № 3. - С. 36-37. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Обдаровані діти
   Дитяча психологія--Обдарованість

Кл.слова (ненормовані):
дитяча обдарованість -- талант -- природа обдарованості -- обдаровані діти
Анотація: У статті розкрито поняття обдарованість, загальна і спеціальна обдарованість, особливості прояву обдарованості. Наведено вимоги до методів навчання обдарованих дітей.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ковальська, Алла.
    Дослідницька діяльність ліцеїстів як засіб активізації пізнавальної самостійності в умовах профільного навчання [Текст] / А.Ковальська, Л.Слободянюк // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2013. - № 1. - С. 67-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Загальноосвітній навчальний заклад--Науково-дослідницька діяльність--Досвід роботи
Кл.слова (ненормовані):
пізнавальна самостійність -- особистісно орієнтоване навчання -- обдаровані діти
Анотація: Стаття присвячена проблемі залучення учнівської молоді до наукової діяльності з метою активізації пізнавальної самостійності в умовах профільного навчання в Обласному гуманітарному ліцеї при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М.Грушевського. З опорою на практичний досвід роботи ліцейського учнівського товариства "Перспектива" розкривається своєрідність організації навчальної дослідницької діяльності в загальноосвітньому навчальному закладі.


Дод.точки доступу:
Слободянюк, Лариса
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДСГН (1)
Вільні: ВДСГН (1)




    Сабітова, Діляра Аріфівна.
    Развитие творческих способностей учащихся на уроках информатики и во внеурочной деятельности / Д. А. Сабітова // Комп’ютер у школі та сім’ї : наук.-метод. журн. - 2013. - № 3. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформатика--Розвиток здібностей учнів
Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти
Анотація: В статті мова йде про обдарованих дітей: діагностика виявлення обдарованості, основні компоненти роботи з такими дітьми, розвиток творчих здібностей на уроках інформатики та в позаурочній діяльності.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Лісовий, О.
    МАНУ плекає кадри української науки : коментар [Текст] / Оксен Лісовий // Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. - 2013. - № 10. - С. 28-32.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Позашкільна освіта--МАН
Кл.слова (ненормовані):
історія МАН -- обдаровані діти -- діяльність МАН

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Наставники обдарованої молоді [Текст] : реферативний огляд виступів учасників Третього всеукраїнського конкурсу обдарованої молоді "Первоцвіт - 2013" / авт.-уклад.: Ольга Виговська, Олексій Виговський, Тетяна Годецька // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2013. - № 3. - С. 4-30 : фотогр. - Зміст: Презентація Легедзинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Черкаської області / Людмила Чабанюк. Презентація Березнівської школи І-ІІІ ст. № 2 Рівненської області / Віктор Боровець. Презентація Української гімназії міста Димитрівка Донецької області / Наталія Павлова. Презентація Прилуцької гімназії імені Георгія Вороного Чернігівської області / Олена Рогальова. Презентація Кременецького ліцею імені Уласа Самчука, Тернопільська область / Анатолій Аврамишин. Презентація школи І-ІІ ст. села Дзвиняч Тернопільської області / Любов Гагалюк. Презентація Тумаш Валентини Миколаївни, вчителя Мутвицької ЗОШ Рівненщини / Валентина Тумаш. Про започаткування виставки "Школа - обдарованій дитині. Обдарована дитина - рідному краю" / Ольга Виговська, Людмила Заліток. Слово про тих, хто підготував і провів цей захід / Олена Павловська.
Рубрики: Обдаровані діти
   "Первоцвіт-2012", третій всеукраїнський конкурс наставників обдарованої молоді

Кл.слова (ненормовані):
обдаровані діти -- система роботи з обдарованими -- методики та засоби супроводу плекання обдарованих -- результативність роботи педагогів -- успішність учнів -- успішність шкіл
Анотація: У статті йдеться про результати ІІІ Всеукраїнського конкурсу наставників обдарованої молоді "Первоцвіт-2012". В епіцентрі його уваги - педагоги, керівники установ і закладів, які опікуються талановитою молоддю, допомагають їй розкритися, заявити про себе... - всі ті, хто часто залишаються за кадром. У цьому конкурсі діти, їх перемоги, роботи, винаходи - це лише підтвердження ефективної роботи вчителів і всіх тих, хто до цього причетний. Читачі мають змогу ознайомитися з різноманітними ноу-хау конкурсантів, що варті уваги кожного: від дитини до керманича країни.


Дод.точки доступу:
Виговська, Ольга \авт.-уклад.\; Виговський, Олексій \авт.-уклад.\; Годецька, Тетяна \авт.-уклад.\; \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)