Зарва, Вікторія.
    "...Настане золотий час рівності, знання й просвітності": ідеї просвітництва у творчрсті Івана Нечуя-Левицького [Текст] / В. Зарва // Дивослово. - 2009. - № 10. - С. 57-59
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
"Хмари" -- "Над Чорним морем" -- "нова людина"
Анотація: І. Нечуй-Левицький дотримувався у творчій практиці тези, згідно з якою точне відображення реального життя мало поєднуватися з доброю, чесною авторською ідеєю, тенденцією. Спробувавши образ створити нової людини, митець залишився вірним тогочасній українські дійності, яка пропонувала тип українофіла-просвітника.


Дод.точки доступу:
Нечуй-Левицький, Іван Семенович (укр. письм., пер., прозаїк ; 1838-1918) \про нього\




    Масенко, Лариса.
    Концепт «простої радянської людини» як інструмент знеособлення суспільства [Текст] / Лариса Масенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 23-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лексикологія українська--Концепти, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
нова людина -- еліта -- ватник
Анотація: У статті розглянуто концепт «проста радянська людина» (рос. «простой советский человек»), що набув поширення в партійному й публіцистичному дискурсах у післявоєнний період. Проаналізовано пов’язані з ним зміни в лексикографічній фіксації значень прикметника «простий», а також специфіку визначення поняття «еліта» у словниках радянської доби. Розглянуто також нове значення лексеми «ватник» із похідними від неї в сучасному мовленні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)