Звєряков, М. І.
    Роки ринкової трансформації в Україні [Текст] / М. І. Звєряков // Економіка України. - 2016. - № 8. - С. 7-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Господарська система--Формування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
корпоратизація підприємств -- дефіцит довіри -- відтворювальні диспропорції -- система стратегічного цілепокладання -- нова економічна політика -- “наздоганяючий” розвиток
Анотація: Проаналізовано підсумки соціально-економічних перетворень у національній економіці за 25 років. Розкрито причини невдач ринкової трансформації в Україні. Наведено аналіз існуючої господарської моделі, та обгрунтовано необхідність її зміни. Доведено потребу у вибудовуванні нової економічної політики, в якій основним елементом повинне стати стратегічне цілепокладання. Визначено основні завдання економічної політики, розв’язання яких, на думку автора, забезпечить поступальний економічний розвиток.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Козинець, Олена.
    Напрями діяльності правоохоронних органів (міліції) в Радянській Україні в 1920–1930-х рр. [Текст] / Олена Козинець // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 182-187. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--Історія--УРСР, 1920-1940 рр.
Кл.слова (ненормовані):
царська поліція -- радянська міліція -- нова економічна політика -- Народний комісаріат внутрішніх справ
Анотація: У статті досліджено історико-правовий аспект становлення та діяльності правоохоронних органів часів СРСР, зокрема міліції. Виділено та охарактеризовано основні історичні етапи створення та розвитку міліції як самостійного правоохоронного органу в загальному вигляді. Особливу увагу приділено детальному вивченню діяльності міліції з конкретним виокремленням здійснюваних функцій та наданих державою завдань на ранньому етапі розвитку. Згадуються такі нормативно-правові документи, які регулювали діяльність вказаного правоохоронного органу у досліджуваний період, як, зокрема, Положення про робітничо-селянську міліцію, Тимчасовий статут внутрішньої служби робітничо-селянської міліції СРСР. Проаналізовано обов’язки загальної та відомчої міліції, виявлено їхні переваги та недоліки.