Романко, Світлана.
    Еколого-правова політика України у сфері зміни клімату [Текст] / Світлана Романко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 88-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Клімат--Глобальні зміни--Екологічна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
парникові гази, зміна клімату -- низьковуглецевий розвиток -- адаптація -- Паризька угода -- стратегія низьковуглецевого розвитку -- національно визначений внесок
Анотація: Стаття присвячена розгляду актуальних питань формування напрямів еколого-правової політики у сфері зміни клімату після ратифікації Україною Паризької угоди Україною 14 липня 2016 року та правового аналізу напрямів забезпечення еколого-правової політики у сфері зміни клімату за останні кілька років. Констатовано, що зміна клімату є комплексною проблемою, вона не має простого нормативно-правового вирішення. Визначено, що напрямами такої політики є використання відновлюваних джерел енергіі? із низьким вмістом вуглецю, розбудова джерел чистоі? електричноі? та тепловоі? енергіі?, підвищення енергоефективності та енергозбереження в усіх секторах економіки тощо. Встановлено, що основні джерела викидів парникових газів в Украі?ні зосереджені в таких чотирьох секторах економічноі? діяльності, як: енергетика, промисловість, сільське господарство, лісове господарство та інші види землекористування; поводження з відходами. Звертається увага на відсутність в Україні базових програмних документів для скорочення викидів парникових газів та їх адаптації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нечипоренко, О. М.
    Управління ризиками глобальних змін клімату в агропромисловому комплексі України [Текст] / О. М. Нечипоренко // Економіка АПК. - 2020. - № 4. - С. 6-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Екологічні проблеми--Клімат
   Кліматологія--Глобальні зміни--Україна

Кл.слова (ненормовані):
клімат -- глобальне потепління -- викиди парникових газів -- низьковуглецевий розвиток -- управління ризиками -- адаптація -- пом’якшення впливу
Анотація: Мета статті - висвітлити взаємовплив змін клімату й агропромислового виробництва та його наслідки для продовольчої безпеки, розкрити можливі стратегії управління ризиками погодних аномалій, запропонувати алгоритм розробки політики адаптації до кліматичної кризи. Результати дослідження можуть бути використані агровиробниками і керівниками місцевих органів влади для оцінки причин та наслідків глобального потепління й екстремальних погодних явищ, а також для формування політики адаптації до них.