Терещенко, О.
    Санація підприємств у світлі нового законодавства про фінансову неспроможність [Текст] / О.Терещенко // Економіка України. - 2000. - N 11. - С. 31-36
Рубрики: Економіка підприємств України--Управління
   Банкрутство в Україні--Підприємств






    Поляков, Б.
    Про концепцію реформування законодавства про неспроможність (банкрутство) [Текст] / Б.Поляков // Право України. - 2002. - № 7. - С. 59-63
Рубрики: Банкрутство в Україні--Законодавство--Реформування





    Бірюков, О.
    Транскордонна неспроможність [Текст] / О. Бірюков // Право України. - 2004. - № 2. - С. 140-143. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Транскордонна неспроможність





    Новицький, А.
    Боротьба з приховуванням стійкості фінансової неспроможності в енергетиці: проблеми та шляхи їх розв'язання [Текст] / А. Новицький // Право України. - 2004. - № 5. - С. 52-54
Рубрики: Фінансова неспроможність--Енергетика
   Ринок України--Енергоринок






    Джунь, В.
    Вдосконалення структури провадження у справах про неспроможність: проблемні питання [Текст] / В. Джунь // Право України. - 2004. - № 5. - С. 90-94
Рубрики: Неплатоспроможність підприємств --Законодавство





    Джунь, В.
    Проблема узгодження законодавства про неспроможність із суміжними нормами трудового права [Текст] / В. Джунь // Право України. - 2005. - № 6. - С. 41-44
Рубрики: Трудове право України--Законодавство
Анотація: Норми законодавства про працю та скорочення працівників на підприємствах.





    Джунь, В.
    Проблема узгодження законодавства про неспроможність із суміжними трудового права [Текст] / В. Джунь // Право України. - 2005. - № 6. - С. 41-44
Рубрики: Трудове право України--Суміжні норми
Кл.слова (ненормовані):
Неспроможність
Анотація: Системна взаємодія суміжних інститутів, одним з яких є законодавство про неспроможність що створює необхідні юридичні передумови для розв'язання гострих економічних та соціальних проблем, пов'язаних з порушенням нормального функціонування майнового обороту у формі неплатоспроможності його суб'єктів.





    Чорна, Ю.
    Законодавство про неспроможність в Японії [Текст] / Ю. Чорна // Право України. - 2013. - № 3-4. - С. 435-441. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Законодавство--Японія
Анотація: У статті автор розглянув правовий інструментарій японського законодавства про неспроможність.





    Ніколаєва, І. В.
    Правовий взаємозв‘язок виконавчого провадження та процедури неспроможності (банкрутства) за законодавством зарубіжних країн [Текст] / І. В. Ніколаєва // Вісник господарського судочинства. - 2013. - № 5. - С. 147-158. - Бібліогр. наприкінці ст. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Підприємства--Банкрутство--Господарське право--Конкуренція
   Господарське право--Господарська діяльність

Кл.слова (ненормовані):
неспроможність (банкрутство), виконавче провадження, порушення процедури неспроможності (банкрутства)
Анотація: Статтю присвячено дослідженню зарубіжного законодавства, що регулює порядок порушення та здійснення процедури неспроможності (банкрутства), а також питанням здійснення виконавчого провадження під час процедури неспроможності (банкрутства).





    Слободчикова, Н. В.
    Особливості припинення провадження у справі про банкрутство [Текст] / Н. В. Слободчикова // Вісник господарського судочинства. - 2013. - № 6. - С. 149-154. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Бізнес--Борги--Підприємницьке право--Україна
   Злочини--Економічні злочини--Фіктивне банкрутство

Кл.слова (ненормовані):
неспроможність, фіктивне банкрутство, припинення провадження
Анотація: У статті здійснюється аналіз підстав та передумов, які призводять до припинення провадження у справі про банкрутство через наявність ознак фіктивного банкрутства або шляхом ліквідації банкрута.





    Радзивілюк, Валерія.
    Правове регулювання досудових процедур і заходів запобігання банкрутству (неспроможності) у радянському періоді [Текст] / Валерія Радзивілюк // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 12. - С. 23-26
Рубрики: Банкрутство--Запобігання--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
неспроможність -- заходи -- провадження -- суспільство
Анотація: Розкриваються вади та позитивні ознаки правового регулювання досудових процедур і заходів запобігання банкрутству.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стахєєва-Боговик, О.
    Апроскимація права України у сфері транскордонної неспроможності до стандартів ЄС [Текст] / О. Стахєєва-Боговик // Юридичний вісник. - 2014. - № 3. - С. 258-263. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Право України--Апроскимація--Стандарти ЄС
Кл.слова (ненормовані):
транскордонна неспроможність -- "центр основних інтересів" -- "підприємство" боржника -- регламент ЄС 1346/2000
Анотація: Стаття присвячена вивченню питання апроксимації права України у сфері регулювання транскордонної неспроможності до стандартів ЄС. Оскільки Україна проголосила євроінтеграційний напрямок розвитку, вдосконалення внутрішнього законодавства є обов’язковим кроком на шляху до цієї мети. Стаття аналізує поточні положення внутрішнього законодавства України та права ЄС у сфері транскордонної неспроможності. Автором пропонуються відповідні кроки щодо вдосконалення права України шляхом запровадження стандартів ЄС.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Черенько, Л. М.
    Нові форми бідності в Україні: основні прояви та оцінка масштабів явища [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 11-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бідність--Фінансова неспроможність--Україна





    Бутирська, І. А.
    Функції господарського суду у справі про банкрутство [Текст] / І. А. Бутирська // Вісник господарського судочинства. - 2015. - № 4. - С. 106-111. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Бізнес--Борги--Підприємства--Україна, 21 ст.
   Господарська діяльність--Економічна діяльність

   Суди--Засідателі--Судді--Судочинство--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
господарський суд, функції, банкрутство, неспроможність
Анотація: Стаття присвячена дослідженню місця та ролі господарського суду у системі відносин неспроможності. Проаналізовано існуючі погляди на зміст функцій господарського суду у справі про банкрутство.





    Чорна, Ю. В.
    Інститут арбітражного управління: вітчизняні недоліки та зарубіжний досвід [Текст] / Ю. В. Чорна // Вісник господарського судочинства. - 2016. - № 1. - С. 195-201. - Бібліогр. наприкінці ст. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Арбітраж--Арбітражні суди--Судочинство--Україна, 21 ст.
   Банкрутство--Бізнес--Борги--Підприємницьке право--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
арбітражний керуючий, оплата праці, неспроможність, банкрутство, санація, законодавство
Анотація: Досліджено зарубіжні та вітчизняний механізми оплати праці арбітражного керуючого. Встановлено, що закріплений механізм гарантування оплати праці арбітражного управляючого у вітчизняній системі права неспроможності є недієвим, в силу відсутності санкцій невиконання законодавчих приписів. Запропоновано ряд змін по вдосконаленню досліджуваного інституту права.





    Шинкар, Марта.
    Правова природа банкрутства (неспроможності) банківських установ: доктринальні підходи [Текст] / Марта Шинкар // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 63-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківські установи--Банкрутство--Правова природа
Кл.слова (ненормовані):
неспроможність -- банківський сектор -- ліквідація банку
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правової природи банкрутства (неспроможності) банківських установ. Здійснено аналіз наукових підходів до змісту банкрутства (неспроможності) банківських установ учених різних періодів. Проведено аналіз національного законодавства про банкрутство (неспроможність) банківських установ. Дається авторське визначення поняття «банкрутство (неспроможність) банківських установ».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бутирський, Андрій.
    Концепція удосконалення законодавства про неспроможність [Текст] / Андрій Бутирський // Право України. - 2018. - № 6. - С. 86-97. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Неспроможність--Законодавство
Анотація: Досліджуються умови порушення провадження у справі про банкрутство, пропонується спростити порядок відкриття провадження у справі про банкрутство, залишивши як необхідну умову лише наявність судового рішення про стягнення грошових коштів із боржника. Аналізуються проблемні питання реалізації заставного майна у справі про банкрутство.





    Возняковська, Крістіна.
    До питання про правову модель режиму неспроможності банківських установ [Текст] / Крістіна Возняковська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 19-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківське право--Правова неспроможність
Кл.слова (ненормовані):
активи -- пасиви -- фінанси -- банкрутство -- націоналізація банків
Анотація: У статті досліджується проблема правової моделі банківської неспроможності в Україні. Обґрунтовано, що для банківської неспроможності не підходять прокредиторська чи продебіторська моделі банкрутства. Зроблено висновок, що правова модель банківської неспроможності має ґрунтуватися на забезпеченні сталої передачі сукупних фінансів банківської установи (активів і пасивів) більш стабільному суб’єкту банківського ринку, у тому числі націоналізованому банку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Поляков, Родіон.
    Підстави відкриття провадження у справі про банкрутство (неспроможність) в Україні та в Німеччині [Текст] / Родіон Поляков // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 87-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Судові провадження--Порівняльний аналіз--Україна--Німеччина
Кл.слова (ненормовані):
конкурсний процес
Анотація: Стаття присвячена порівняльно-правовому аналізу підстав відкриття провадження у справі про банкрутство (неспроможність) в Україні та Німеччині. Вказано на наявність спільного історичного розвитку конкурсного процесу на теренах України та Німеччини. Проведений аналіз та порівняння деяких положень чинного в Україні Кодексу України з процедур банкрутства із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Кодексом неспроможності у Німеччині, а також із певними положеннями Римського права.





    Лазаренко, Віталій Володимирович.
    Доведення до банкрутства окремих суб'єктів господарської діяльності: поняття та правове регулювання [Текст] / В. В. Лазаренко // Держава і право : зб. наук. праць. - 2021. - Вип. 89. - С. 115-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Доведення до банкрутства--Правове регулювання--Фінансова неспроможність