Грінченко, Б.
    Необережність у важливій справі [Текст] : [З приводу української стилістики] / Б. Грінченко; Підгот. до друку, пер. з рос., комент Л.Мовчун // Дивослово. - 2002. - № 2. - С. 67-69
Рубрики: Українська мова--Стилістика





    Дрьомов, Сергій.
    Необережність при вчиненні несанкціонованих дій з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп‘ютерах), автоматизованих системах, комп‘ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації (ст. 362 КК України) [Текст] / С. Дрьомов // Економіка. Фінанси. Право. - 2005. - № 12. - С. 18-21. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Інформаційне право України--Комп’ютери
   Автоматизовані системи--Правовий аспект

Анотація: Звертається увага на необережні злочини по даному питанню, пояснюється коли злочинна самовпевненість має місце.





    Круміна, М.
    Причини та умови, що призводять до заподіяння смерті і тілесних ушкоджень з необережності [Текст] / М. Круміна // Право України. - 2006. - № 4. - С. 78-80. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Злочинність в Україні--Злочинна необережність
Анотація: Причини й умови, що сприяють вчиненню необережних злочинів і не виходять у цілому за межі загальних причин і умов злочинності.





   
    Старі галицькі анекдоти [Текст] / упоряд. Р. Дідула // Дзвін. - 2009. - № 3/4. - С. 163-164. - Зміст: Як завести на землі мир ; Як поживаєте? ; Купецька дипломатія ; Необережність ; В ресторані ; На вечорницях ; Педагог ; Дієта ; Результат ; Наука не йде в ліс ; На репетиції хору ; Котра ліпша? ; Прикра ситуація ; Дві сторони ; Згода ; Запізно ; Після розлучення ; Ніжний муж ; Барва голосу у різних людей ; Щось було... ; А якби не курив... ; Роман у 8-и частинах ; Мудра гадка ; На полюванню ; Погроза
Рубрики: Фольклор України--Жарти--Анекдоти


Дод.точки доступу:
Дідула, Роман \упоряд.\




    Стоєцький, В.
    Від необережності до біди... [Текст] / В. Стоєцький // Безпека життєдіяльності. - 2010. - № 2. - С. 12.
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Пожежна безпека
Кл.слова (ненормовані):
НЕОБЕРЕЖНІСТЬ
Анотація: ...Кожна пята пожежа - це порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок.





    Трошина, С.
    Необережність, яка може стати трагедією [Текст] / С. Трошина // Безпека життєдіяльності. - 2011. - № 3. - С. 15.
Рубрики: Охорона життя--Охорона здоров'я--Пожежна безпека
Кл.слова (ненормовані):
Пожежі, вогонь, людська необережність
Анотація: В статті йде мова про те, що вогонь з вірного друга може перетворитися на грізного ворога і тоді не варто чекати співчуття.





    Помазан, С. Г.
    Інсценування як способи приховування умисних вбивств, які вчинені через необережність [Текст] / С. Г. Помазан // Держава та регіони. Серія: Право. - 2013. - № 1. - С. 198-203
Рубрики: Кримінологія--Умисні вбивства





    Карнаух, Б. П.
    Вина потерпілого в деліктному праві [Текст] / Б. П. Карнаух // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 223-230. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Ступінь вини--Розмежування
Кл.слова (ненормовані):
умисел -- груба необережність -- легка необережність
Анотація: Досліджується вина потерпілого в деліктному праві. Обстоюється думка, що вина потерпілого не являє собою окремої категорії, вона має розглядатися лише як окремий прояв єдиного поняття вини в цивільному праві. Під виною пропонується розуміти невжиття особою розумно очікуваних від неї застережних заходів щодо запобігання шкоді. Розглядається питання про розмежування ступенів вини в цивільному праві. Сформульовано прикладні критерії, котрими може заслуговуватися суд при вирішенні питання про те, чи була необережність, що її допустив потерпілий, грубою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Погурський, В. І.
    Обережно - травматизм! Краще попередити, ніж лікувати! [Текст] : (інтерв'ю із лікарем-травматологом В. І. Погурським) / В. І. Погурський // Безпека життєдіяльності. - 2015. - № 8. - С. 39-40 : фот.
Рубрики: Травматизм--Попередження
Кл.слова (ненормовані):
аварії -- необережність -- поводження з вогнем -- травма пірнальника
Анотація: Про те, як попередити травму, а в разі, коли вона сталася, що потрібно робити для уникнення небажаних наслідків, розповідає лікар травмпункту комунального некомерційного підприємства "Консультаційно-діагностичний центр" Голосіївського району Києва Віктор Іванович Погурський.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мелюхов, В. А.
    Щодо особливостей відбування покарання у вигляді обмеження та позбавлення волі засудженими за вчинення злочинів з необережності [Текст] / В. А. Мелюхов // Держава та регіони. Серія: Право. - 2016. - № 1. - С. 49-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Необережність--Відповідальність





    Іваниця, Андрій.
    Типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування вбивств через необережність [Текст] / Андрій Іваниця // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 153-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криміналістика--Вбивства--Розслідування
Кл.слова (ненормовані):
тактична операція -- слідча (розшукова) дія -- організація -- тактика
Анотація: Наукова стаття присвячена дослідженню деяких аспектів розслідування вбивств через необережність. Розглядаються типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування, а також визначаються алгоритми дій слідчого під час їх реалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Федоренко, Микола.
    Якщо необережність особиста, [Текст] : нещасний випадок не можна пов‘язувати з виробництвом / Микола Федоренко // Охорона праці. - 2019. - № 2. - С. 16-18
Рубрики: Безпека--Особиста безпека--Побут--Життя
   Поведінка--Дії--Вчинки

   Нещасні випадки--Побут

Кл.слова (ненормовані):
особиста необережність -- власна необережність -- цивільні відносини -- цивільне право
Анотація: Поняття „особиста необережність” – це категорія, на яку поширюються норми чинного законодавства – Кодексу законів про працю і Кримінального кодексу, а поняття „власна необережність„ стосується сфери цивільних відносин, що регулює Цивільний кодекс України.





    Андросюк, Ярослав.
    Обережно! Ожеледиця! [Текст] / Ярослав Андросюк // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 2. - С. 30 : фот.
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Травми--Зима
Кл.слова (ненормовані):
правила поведінки -- необережність -- поради -- негативні наслідки -- нещасні випадки -- ризик травми
Анотація: Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, якщо дотримуватися простих правил поведінки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ботякова, Вікторія.
    Суб’єктивна сторона кримінального правопорушення ненадання допомоги хворому медичним працівником [Текст] / Вікторія Ботякова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 276-283. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичні працівники--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
ненадання допомоги хворому -- умисел -- необережність
Анотація: У статті досліджуються питання, що стосуються суб’єктивної сторони кримінального правопорушення ненадання допомоги хворому медичним працівником. Автором з’ясовані загальнотеоретичні положення щодо суб’єктивної сторони кримінального правопорушення, а також наявні точки зору науковців стосовно суб’єктивної сторони кримінального правопорушення, передбаченого ст. 139 КК України. Запропонована авторська редакція ст. 139 КК України. Слід зазначити, що за конструкцією об’єктивної сторони ч. 1 ст. 139 КК України належить до діянь із формальним складом кримінального правопорушення та дане кримінальне правопорушення може вчинятися тільки з прямим умислом. Вказане також підтверджується тим, що винний (медичний працівник) усвідомлює суспільну небезпечність своєї бездіяльності (ненадання допомоги) чи дії (відмова у наданні допомоги), а також бажає їх вчинити.





    Федоренко, Микола.
    Земляні роботи: характерні нещасні випадки [Текст] / Микола Федоренко // Охорона праці. - 2021. - № 11. - С. 43-54 . - додаток до журналу ”На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Нещасні випадки--Земляні роботи--Страхування--Україна
   Праця--Умови праці--Шкідливі умови--Безпека праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
нещасні випадки -- особиста необережність -- порушення інструкцій з охорони праці -- невиконання посадової інструкції
Анотація: Рекомендації щодо визначення об‘єктивних причин настання нещасних випадків, пов‘язаних з проведенням земляних робіт.