Амурський, Едуард
    Академік Олег Кришталь: "Мозок за своєю природою всеосяжний- було б тільки звідки черпати інформацію!" [Текст] / Едуард Амурський // Наука і суспільство. - 2004. - № 7/8. - С. 10-11
Рубрики: Медицина--Нейрофізіологія





   
    "... А від Бога, як і від часу, не втекти!" [Текст] // Наука і суспільство. - 2004. - № 11/12. - С. 2-3
Рубрики: Вчені України--Кришталь Олег
   Нейрофізіологія

Анотація: Сторінки біографії одного з найславетніших нейрофізіологів світу, дійсного члена трьох національних академій Олега Кришталя.


Дод.точки доступу:
Кришталь, Олег \про нього\




    Красюк, Сергій.
    ... А від Бога, як і від часу, не втекти! [Текст] : новітня "критика чистого розуму" з вуст корінного природничника / С. Красюк // Науковий світ. - 2009. - № 1. - С. 26.
Рубрики: Нейрофізіологія
   Центральна нервова система--Головний мозок

   Академіки України--Кришталь О.О.

Анотація: Знайомство з доволі неординарними поглядами головного мозкознавця країни академіка О.О. Кришталя та його новою книгою "До співу птахів".


Дод.точки доступу:
Кришталь, Олег Олегович \про нього\




    Войтенко, Н. В.
    Всесвітній тиждень мозку - 2012 [Текст] / Н. В. Войтенко, О. П. Любанова // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 8. - С. 47-53 : фот.
Рубрики: Форуми
   Нейрофізіологія

Анотація: 19-23 березня 2012 року в Києві відбувся Український тиждень мозку, що проходить у рамках Всесвітнього тижня мозку. Цю ініціативу було започатковано в 1996 році тов-ом Dana Foundation, яке об'єднує понад 500 провідних нейрофізіологів з усього світу. Під час таких заходів учені із самих різних галузей нейронауки в багатьох країнах світу намагаються привернути увагу громадськості до проблеми вивчення мозку та популярно розповісти про останні досягнення на цьому шляху. В Україні Тиждень мозку проводиться вже втретє за участю Ін-ту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України, Укр. тов-ва нейронаук та Укр. наук. клубу.


Дод.точки доступу:
Любанова, О. П.




    Шипшина, Марія Сергіївна.
    Нейронні системи головного мозку, що здійснюють навігацію у ссавців [Текст] / Марія Сергіївна Шипшина // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 1. - С. 33-38 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нобелівські премії--Фізіологія
   Нейрофізіологія--Дослідження

   Нобелівські лауреати--Медицина та фізіологія, 2014 рік

Кл.слова (ненормовані):
Просторові клітини -- Координатні нейрони
Анотація: Нобелівську премію з фізіології та медици 2014 року було присуджено Джону М. О'Кіфу (John M. O'Keefe), Мей-Брітт Мозер ( May-Britt Moser) і Едварду Мозеру (Edvard Moser) за відкриття в головному мозку нервових клітин, відповідальних за навігацію. Результати новаторських досліджень лауреатів розширюють наші уявлення про здійснення психічних функцій у мозку, а також дозволять глибше зрозуміти механізми обробки мозком складних когнітивних функцій і поведінки.


Дод.точки доступу:
Веселовський, Микола Сергійович; О"Кіф, Джон (очолює Інститут нейрофізіології та Центр біології пам'яті при Норвезькому університеті науки і технології (Тронхейм).); Мозер, Мей-Брітт; Мозер, Едвард




    Кришталь, Олег Олександрович.
    Творчість як вікно у підсвідомість [Текст] / Інтерв'ю з академіком НАН України О. О. Кришталем / розмову вела Олена Мележик // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 9. - С. 13-20
Рубрики: Нейрофізіологія--Мозок людини
Анотація: Про мозок людини як найскладнішу та найдосконалішу з відомих нам структур, про свідомість як адаптивний щабель еволюції, про творчість як процес комунікації свідомого і підсвідомого ми говорили з відомим українським нейрофізіологом, професором, академіком НАН України, членом РАН та Європейської академії наук, директором Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України Олегом Олександровичем Кришталем.





    Генералюк, Леся.
    Шляхи формування інтермедіальних досліджень [Текст] / Леся Генералюк // Слово і час. - 2020. - № 3. - С. 3-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство --Інтермедіальні студії
Кл.слова (ненормовані):
естетика -- іконологія -- нейрофізіологія -- міждисциплінарність
Анотація: У статті запропоновано розширений погляд на історію становлення сучасних інтермедіальних студій. Наголошено на тому, що підґрунтям інтермедіального дискурсу в літературознавстві, окрім декларацій самих митців, стали праці філософів-естетиків та мистецтвознавців поч. ХХ ст.: Г. Вельфліна, М. Дессуара, А. Варбурґа. На крос-галузеву оптику літературознавства, як і на метод інтермедіального аналізу вплинули: а) мистецтвознавча іконологічна школа (Е. Панофскі, Р. Віттковер, Е. Гомбрих та ін.); б) філософія, головно герменевтика та феноменологія; в) окремі галузі психології/природничих наук - від когнітивістики (Р. Арнхейм, Н. Гудмен), гештальтпсихології до останніх досліджень із нейрофізіології (Р. Цитович, К. ван Кемпен).