Седіло, Г. М.
    Розвиток агропродовольчі сфери Карпатського регіону [Текст] / Г. М. Седіло, Н. М. Котько // Економіка АПК. - 2009. - № 11. - С. 103-107. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Державна політика--Підтримка АПК--Україна
   Підприємства--Регіональний розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Демпінгування цін -- Недобросовісна конкуренція -- Поточна кон'юктура
Анотація: Обгрунтовано доцільність і наявність можливих сфер застосування програмно-цільового підходу як ефективного інструментарію стимулювання розвитку агропродовольчої сфери Карпатського регіону, зміцнення міжгалузевих зв'зків і територіальної інтеграції.


Дод.точки доступу:
Котько, Н. М.




    Носік, Ю.
    Проблеми адміністративної відповідальності за порушення прав на комерційну таємницю за КУпАП: матеріально-правовий аспект [Текст] / Ю. Носік // Юридична Україна. - 2009. - № 10. - С. 70-76
Рубрики: Комерційна таємниця--Захист--Адміністративна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
розголошення -- недобросовісна конкуренція -- суб'єкт -- штраф
Анотація: Викладено результати наукового дослідження закріплених у КУпАП моделей адміністративних правопорушень, пов'язаних із посяганням на права на комерційну таємницю, а також встановлених у Кодексі санкцій за їх вчинення. Виявлено теоретичні та практичні проблеми застосування норм КУпАП, їх колізійність із нормами інших законодавчих актівУкраїни. Поставлено під сумнів доцільність існування адміністративної відповідальності в системі правової охорони комерційної таємниці.





    Бакаєв, Дмитро Сергійович.
    Правові проблеми зловживання правом в господарській діяльності [Текст] / Д. С. Бакаєв // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 24-31. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Господарські договори--Господарська діяльність
   Господарське освоєння--Цивільне право

Кл.слова (ненормовані):
зловживання правом -- недобросовісна конкуренція -- чесні звичаї -- монопольне становище
Анотація: Досліджуються теоретичні підходи до визначення змісту концепції зловживання правом у господарській діяльності.





    Якубівський, Ігор.
    Межі здійснення майнових прав інтелектуальної власності в контексті конкурентного законодавства [Текст] / Ігор Якубівський // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 3. - С. 59-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Майнові права--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
антиконкурентні узгоджені дії -- недобросовісна конкуренція
Анотація: У статті проаналізовано межі здійснення майнових прав інтелектуальної власності крізь призму законодавства України у сфері захисту економічної конкуренції. Викладені теоретичні висновки та практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства України та приведення його у відповідність до актів ЄС.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богач, Юлія Василівна.
    Способи захисту торговельних марок від паразитичного використання [Текст] / Юлія Василівна Богач // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 13-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Брендінг--Управління
   Інтелектуальна власність--Захист прав--Юридична відповідальність

   Торговельні марки--Правовий аспект

Кл.слова (ненормовані):
знак на товари та послуги -- торгова марка -- паразитичний маркетинг -- ризик змішування -- способи захисту права інтелектуальної власності -- недобросовісна конкуренція
Анотація: Відсутність в українському законодавстві єдиного чіткого переліку способів захисту права інтелектуальної власності на знаки товарів і послуг, а також низька частота застосування або недостатня ефективність окремих передбачених законодавством способів захисту (зокрема, відшкодування моральної шкоди), викликані відсутністю усталеної судової практики, обумовлює актуальність досліджуваної проблеми . У статті встановлено норми українського законодавства, які визначають поняття паразитичних форм використання торгових марок, запропонована конкретизація норм щодо підстав права захисту власників свідоцтв на товарні знаки відповідно до законодавства ЄС, а також визначені всі можливі способи захисту порушеного права інтелектуальної власності на знаки товарів і послуг , передбачені різними законодавчими актами України. Дане дослідження представляє інтерес для юристів, які практикують у сфері захисту порушеного права інтелектуальної власності на знаки товарів і послуг.





    Лекарь, С. І.
    Правове регулювання діяльності природних монополій та політика економічної безпеки держави [Текст] / С. І. Лекарь // Юридична Україна. - 2019. - № 10. - С. 42-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природні монополії--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
державна економічна політика -- монопольне становище -- недобросовісна конкуренція -- правове регулювання -- суб'єкти природних монополій -- економічна безпека держави
Анотація: Конкуренція забезпечує ефективне функціонування та розвиток економіки, стимулювання розвитку науково-технічного прогресу, підвищення ефективності виробництва, а також примушує виробників враховувати інтереси споживачів, сприяє досягненню компромісу між споживачами та виробниками. Разом із тим, у сферах природних монополій конкуренція як механізм збалансування інтересів споживачів та виробників є неефективною, що обумовлює необхідність втручання держави для пошуку механізмів, необхідних для забезпечення ефективного функціонування товарних ринків сфер природних монополій. Учасники ринків сфер природних монополій мають значні матеріальні та організаційні ресурси, гарантію наявності споживачів їхніх послуг і, внаслідок відсутності конкуренції, менше стимульовані знижувати собівартість вироблених ними послуг, ніж суб'єкти господарювання, що працюють на ринках в умовах значної конкуренції. Споживачі послуг у цих сферах не мають можливості обирати постачальників послуг і вимушені погоджуватись на запропоновані умови їх надання. Отже, має застосовуватись виважене, прозоре та адекватне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій, насамперед, з метою захисту інтересів споживачів. Регулювання їх діяльності має бути спрямоване на забезпечення ефективності функціонування ринків, що перебувають у сіпані природної монополії, на основі збалансування інтересів суспільства, суб'єктів природних монополій та споживачів їхніх товарів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Проблеми забезпечення добросовісної конкуренції та впровадження правил ринкової економіки [Текст] / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 126-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
недобросовісна конкуренція -- господарська діяльність -- економічна політика
Анотація: Конкурентне законодавство України містить норми, категорії та інститути декількох галузей права, спираючись на які, регулює різні за своїм змістом відносини з використанням норм матеріального та процесуального права. Крім того, завдяки наявності у законодавстві усього комплексу регуляторних, охоронних та спеціалізованих норм воно має комплексний характер, а його особливістю визнається поєднання творчої, стимулюючої та регуляторної функцій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шкляр, Сергій.
    Удосконалення адміністративно-правового регулювання контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції: досвід зарубіжних країн [Текст] / Сергій Шкляр // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 7. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Захист--Додержання законів --Зарубіжний досвід
Кл.слова (ненормовані):
недобросовісна конкуренція -- захист прав споживачів -- монополія -- боротьба за корупцію
Анотація: Проблема визначення особливостей, методів і засобів, а також меж державного регулювання економічних процесів не може бути віднесена виключно до проблем національної економіки й системи публічного адміністрування України. Зазначене питання має глобальний, загальносвітовий характер та, як наслідок, підлягає вирішенню в кожній країні по-різному. Попри існування різних підходів і розбіжностей у розумінні ролі держави в адміністративно-правовому регулюванні відносин економічної конкуренції, у світі є окремі спільні тенденції в побудові системи захисту економічної конкуренції, зокрема й системи контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)