Спасибо-Фатєєва, І.
    Проблемні аспекти націоналізації [Текст] / І. Спасибо-Фатєєва // Пріоритети . - 2002. - № 4. - С. 9-13
Рубрики: Націоналізація





    Подоляк, Михайло
    Націоналізація [Текст] / Михайло Подоляк // Українська газета. - 2005. - лют. (№ 7). - С. 6
Рубрики: Націоналізація
   Металургія України--Криворіжсталь






    Клименко, О.
    До питання про націоналізацію у праві України [Текст] / О. Клименко // Право України. - 2005. - № 9. - С. 108-111. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Приватна власність в Україні--Теорія і практика--Приватне право--Націоналізація
Анотація: Поняття "націоналізація" з точки зору його придатності до сучасних умов, необхідність читкого визначення цьго понятття в українській правовій науці та в законодавстві України.





    Алексєєв, І.
    Трансформація власності: історичний аспект [Текст] / І. Алексєєв , О. Познякова // Регіональна економіка. - 2006. - № 2. - С. 15-25. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Економічна історія
   Економічна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Націоналізація -- Денаціоналізація -- Приватизація -- Комунальна власність -- Приватна власність
Анотація: Розглянуто проблему виникнення і послідовності зміни форм власності в історичному аспекті. Розглянуто як світовий досвід, так і досвід України. Зроблено спробу виявити закономірності чергування різних форм власності і формування на цій основі циклу трансформації власності.


Дод.точки доступу:
Познякова, О.




    Киндюк, Борис.
    Правове регулювання органами Радянської влади націоналізації українських лісів [Текст] / Б. Киндюк // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 3. - С. 126-129 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ліси--Державна власність на ліси--Націоналізація лісів--Лісове законодавство--УРСР, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
історія держави і права -- структура Декрету Ради Народних Комісарів України від 03.04.1920 р.
Анотація: У статті аналізуються структура та зміст законодавчого акта, виданого органами Радянської влади з націоналізації в УРСР.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Нелеп, В. М.
    Шляхи відродження українського села [Текст] / В. М. Нелеп // Економіка АПК. - 2013. - № 1. - С. 125-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Реформування--Україна
   Сільські території--Землекористування--Україна

   Економіка України--Історія

Кл.слова (ненормовані):
націоналізація землі -- харчова промисловість -- ринок землі
Анотація: Проаналізовано втрачені можливості реформування сільського господарства України за останні 100 років шляхом кооперування виробників для їх матеріально-технічного забезпечення, заготівлі, зберігання, транспортування, переробки та реалізації продукції, а також обґрунтування перспектив розвитку агропродовольчого комплексу України.



061
Ч 492


    Гуменюк, Оксана.
    Зміни у побуті західноукраїнського населення (вересень 1939 - червень 1941 рр.) [Текст] / Оксана Гуменюк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 607-609: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 92-95. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія--Соціально-економічне становище--Побут, 1939-1941 рр.
   Історія України--Соціальний розвиток--Зайнятість населення--Західна Україна, 20 cт.

Кл.слова (ненормовані):
радянська влада -- тоталітарна система -- радянізація -- націоналізація

Є примірники у відділах:
1 (08.02.2013р. Інв.В 73594 - Б.ц.) (вільний)




    Гаджилова, Ганна.
    Семен Гулак-Артемовський: життєві і творчі колізії [Текст] / Ганна Гаджилова // Слово і час. - 2013. - № 4. - С. 17-27 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Драматурги України, 19 ст.
   Українська драматургія--Опера, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
фабула -- жанр -- сентименталізм -- романтиз -- націоналізація
Анотація: У статті розглянуто біографію і драматургічну спадщину С. Гулака-Артемовського, автора української комічної опери "Запорожець за Дунаєм" як класичного національного зразка цього жанру.


Дод.точки доступу:
Гулак-Артемовський, Семен Степанович (український композитор, оперний співак і драматург ; 1813-1873) \про нього\




    Омельченко, А. В.
    Правовий механізм іноземного інвестування в Україні [Текст] / А. В. Омельченко // Митна справа. - 2013. - № 4. - С. 44-49. - Библиогр.: с. 49 (12 назв.)
Рубрики: Режим іноземного іевестування--Порядок державної реєстрації--Захист іноземних інвестицій
   Національний банк України

   Кабінет Міністрів України--Реквізиція іноземних інвестицій

Кл.слова (ненормовані):
Державні органи -- Моральна шкода -- Націоналізація
Анотація: Досліджується механізм іноземного інвестування в Україні. Зроблено висновок, що в Україні створена належна нормативно-правова база, яка визначає правовий механізм іноземного інвестування в Українї.





    Степанченко, Олена Сергіївна.
    Доля іноземних інвестицій після перемоги Лютневої демократичної революції [Текст] / О. С. Степанченко // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 65-71. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Іноземні інвестиції--Лютнева революція--Росія, 1917 р.
Кл.слова (ненормовані):
іноземні інвестиції -- націоналізація -- конфіскація
Анотація: Розглядаються нормативно-правові основи функціонування іноземних інвестицій на території Російської імперіі після 1917 р. Проаналізована доля іноземного капіталу після перемоги Лютневої революції.





    Гриценко, Андрій.
    Боротьба за українські землі в 1919 р. : історія України, 10 клас / А. Гриценко // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 4. - С. 11-14
Рубрики: Історія України--Методика викладання--Урок, 10 клас
Кл.слова (ненормовані):
селянський повстанський рух -- "зелені" -- ВУНК -- Київська катастрофа -- трикутник смерті -- Перший зимовий похід -- денікінський режим -- білий терор -- червоний терор -- Всеукраїнська надзвичайна комісія -- репресії -- повстання -- УКП(б) -- боротьбисти -- націонал-комуністи -- махновщина -- анархо-комунізм -- ревкоми -- воєнний комунізм -- комнезами -- продовольча розкладка -- націоналізація
Анотація: Запропоновано розробку уроку, мета: охарактеризувати процес запровадження радянської державності в 1919 р.; проаналізувати діяльність більшовицьких лідерів в Україні; назвати причини другого падіння більшовицького режиму в Україні, а також його відновлення; оцінити денікінський режим та визначити причини його падіння.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коструба, А.
    Націоналізація власності в контексті механізму правоприпинення речових відносин [Текст] / А. Коструба // Право України. - 2014. - № 8. - С. 225-233. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Речове право--Цивільне право--Україна
Анотація: У статті розкривається механізм правоприпинення речових правовідносин шляхом прийняття акта про націоналізацію.





    Гладких, Д. М.
    Ризики націоналізації "Приватбанку" та основні напрями їх мінімізації [Текст] / Д. М. Гладких // Економіка та держава. - 2017. - № 9. - С. 39-42 : табл. - Бібліогр. с. 41-42 (23 назв)
Рубрики: Комерційні банки--Націоналізація--Ризики
Анотація: У статті розглянуто основні причини накопичення критичної маси фінансових проблем "Приватбанку": надмірна залежність банку від коштів фізичних осіб і від позичальників-юридичних осіб (у першу чергу — від афілійованих осіб); критична залежність від рефінансування НБУ; незадовільні темпи рекапіталізації банку. Визначено ключові ризики фінансової стабільності України, пов'язані з націоналізацією "Приватбанку": зростання інфляції та зниження курсу гривні внаслідок збільшення суми готівки в обігу, зростання витрат та дефіциту державного бюджету внаслідок погіршення фінансового стану банку, судові позови іноземних інвесторів, корупційні ризики. Запропоновано заходи щодо оздоровлення фінансового стану "Приватбанку", зокрема: заборона новому керівництву банку здійснення валютного кредитування; зниження ставок по нових депозитних угодах; продаж проблемного кредитного портфеля банку на відкритих торгах, продаж частини акціонерного капіталу банку іноземному інституційному інвестору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яценко, Семен.
    Економічні та правові підстави націоналізації [Текст] / Семен Яценко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 3. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Націоналізація --Економічні підстави--Правова характеристика--Україна, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
державна гарантія
Анотація: У статті досліджено економічні та правові підстави націоналізації. Охарактеризовано соціалістичну націоналізацію та обґрунтовано її відмінність від капіталістичної. Досліджено підстави націоналізації з погляду макроекономіки та економічної політики. Розглянуто пов’язані із наданням державної гарантії правовідносини як можливу правову підставу націоналізації підприємства приватного сектору економіки. Націоналізація охарактеризована як засіб для порятунку від банкрутства приватного підприємства, за зобов’язаннями якого державою було надано гарантії, та як можливий наслідок порушення зобов’язань за гарантійним договором.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Возняковська, Крістіна.
    До питання про правову модель режиму неспроможності банківських установ [Текст] / Крістіна Возняковська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 19-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківське право--Правова неспроможність
Кл.слова (ненормовані):
активи -- пасиви -- фінанси -- банкрутство -- націоналізація банків
Анотація: У статті досліджується проблема правової моделі банківської неспроможності в Україні. Обґрунтовано, що для банківської неспроможності не підходять прокредиторська чи продебіторська моделі банкрутства. Зроблено висновок, що правова модель банківської неспроможності має ґрунтуватися на забезпеченні сталої передачі сукупних фінансів банківської установи (активів і пасивів) більш стабільному суб’єкту банківського ринку, у тому числі націоналізованому банку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шама, Олег.
    Уроки украинского [Текст] / О. Шама // Новое время страны. - 2019. - № 23. - С. 60-64
Рубрики: Націоналізація --Україінізація--Україна , 20ст.
Анотація: У статті розглянуто процес Українізаці та його наслідки для населення