Давиденко, Іван.
    Міфологічні трансформації в оповіданнях В. Даниленка [Текст] / Іван Давиденко // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 100-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Оповідання, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
міфотворення -- демонологія -- мотив -- проблема
Анотація: Досліджено особливості авторського міфотворення у збірці оповідань В. Даниленка "Сон із дзьоба стрижка" (2006). Зокрема, на прикладі творів "Нічний коханець" і "Посмішка Савула" розглядаються шляхи трансформації казки про Амура та Психею і міфу про Пігмаліона крізь призму демонологічних уявлень.


Дод.точки доступу:
Даниленко, Володимир Григорович (укр. письм.-прозаїк, критик, літературознавець ; 1959-) \про твір\




    Смола, Л.
    Міфотворення в системі соціально-політичних відносин сучасного суспільства [Текст] / Л. Смола // Вісник Книжкової палати. - 2015. - № 4. - С. 31-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політологія--Політична культура--Політичний міф
Анотація: У статті представлено бачення ролі і місця міфу як складника системи соціально-політичних відносин. Проводиться порівняльний аналіз наявних підходів до визначення цього феномену, надається перелік панівних міфів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пахаренко, Василь.
    Міфотворча місія геніального мистецтва [Текст] / Василь Пахаренко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 3. - С. 47-53. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Мистецтво--Міфотворення--Геніальність
Кл.слова (ненормовані):
світлий геній -- темний геній -- міфотворення -- маскулінне -- фемінне -- андрогінне -- романтизм -- реалізм -- метаметод -- гармонія -- тринітарність -- механізм художньої творчості
Анотація: Здійснено порівняльний аналіз механізмів функціонування й міфотворення та образотворення (мистецтва). Одна з найхарактерніших рис генія – міфотворення, світлі генії (етикоцентричні) творять власне-міф, темні (яким чужа етична домінанта) – псевдоміф. Власне-міф – це настанова за формулою "і – і", за логікою діалогу, прагнення через установлення гармонії множинностей наблизитися до цілості, псевдоміф – настанова за формулою "або – або", за логікою войовничого монологу, спотворення діалектики, зруйнування гармонії заради абсолютизації якоїсь частковості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калита, Оксана.
    Засоби популяризації міфологізованих образів у "Віршах з Майдану" Дмитра Павличка [Текст] / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 2. - С. 38-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнолінгвістика--Міфотворення
Кл.слова (ненормовані):
міфообраз -- неоміф -- міфологема
Анотація: З'ясовано поняття "неоміф" та залежність нового міфотворення від суспільно-політичних реалій, конкретизовано поняття "міфологема" та "міфообраз", окреслено модель системи міфообразів та досліджено мовну репрезентацію їх у поетичній збірці Д. Павличка "Вірші з Майдану".

Є примірники у відділах:
(вільний)