Прибиткова, І.
    Трудові мігранти у соціальній ієрархії українського суспільства: статусні позиції, цінності, життєві стратегії, стиль і спосіб життя [Текст] / І.Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2002. - № 4. - С. 156-167
Рубрики: Міграція в Україні--Трудова





    Резниченко, Наталія
    Мігранти в законі [Текст] / Наталія Резниченко // Контракти. - 2005. - № 44. - С. 44-46
Рубрики: Міграція в Україні--Трудова





    Гайдуцький, А. П.
    Ефективність залучення міграційного капіталу [Текст] / А.П Гайдуцький // Економіка АПК. - 2006. - № 7. - С. 143-152. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Ринок праці--Міжнародна міграція
   Світова економіка--Мігранти

Кл.слова (ненормовані):
Емігранти -- Економічні переваги -- Країни-донори -- Етнічний імпорт
Анотація: Досліджується транснаціональний розвиток міграції робочої сили. Розглянуто вплив міграційного капіталу на економіку країн, що їх приймають. Зазначено, що мігранти стають дедалі важливішим чинником політики країн походження робочої сили.





    Біттер, О.
    Грошові та сукупні доходи сільських домогосподарств Карпатського регіону [Текст] / О. Біттер // Економіка України. - 2006. - № 2. - С. 58-64
Рубрики: АПК України--СІЛЬСЬКІ ДОМОГОСПОДАРСТВА--КАРПАТСЬКИЙ РЕГІОН
Кл.слова (ненормовані):
ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ -- ТРУДОВІ МІГРАНТИ
Анотація: Величина доходів- одна з найважливіших характеристик рівня життя. Автор аналізує грошові та сукупні доходи сільських домогосподарств Карпатського регіону.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Макогон, Ольга Валентинівна.
    Правовий захист працівників - мігрантів - громадян України [Текст] : общественно-политическая литература / О.В. Макогон // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 342-349. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Працевлаштування--Міграція--Права людини--Міжнародно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
трудові відносини, працівники - мігранти, зовнішня міграція.
Анотація: Метою статті є дослідження законодавства України, яке регулює працевлаштування працівників - мігрантівза кордоном та визначення напрямів діяльності держави щодо вдосконалення останнього.





    Теличко, Т.
    Презентація книги Блеєра Рубла "Капітал розмаїтості. Транснаціональні мігранти в Монреалі, Вашингтоні та Києві" [Текст] / Т. Теличко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 4. - С. 232-233
Рубрики: Презентації книг
Анотація: 17 квітня 2007 року в Інституті соціології НАН України відбулася зустріч з директором Інституту Кенана у Вашингтоні Блеєром Рублом із приводу презентації україномовного перекладу книги науковця "Капітал розмаїтості. Транснаціональні мігранти в Монреалі, Вашингтоні та Києві". Блеєр Рубл вивчає проблеми глобалізації та міграції в контексті соціології міста, і презентована книга є результатом аналізу ролі транснаціональних мігрантів у житті сучасних міст.


Дод.точки доступу:
Рубл, Б. \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Шваб, І. А.
    Діти трудових мігрантів: результати та рекомендації дослідження [Текст] / І.А. Шваб // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 9. - С. 14 - 15. - Бібліогр.: 1 назва
Рубрики: Діти трудових мігрантів--Наукові дослідження
Кл.слова (ненормовані):
Мігранти
Анотація: Міжнародним жіночим правозахисним центром "Ла Страда-Україна" у співпраці з Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка в липні-жовтні 2006 року було проведено дослідження проблем дітей трудових мігрантів. У результаті була отримана інформація щодо основних проблем дітей трудових мігрантів. зроблено аналіз впливу трудової міграції на становище дітей, вивчено вплив відїзду батьків на психоемоційний стан, поведінку дітей і скоєння ними вчинків девіантного характеру.





    Карпачова, Н. І.
    Правовий статус українських трудових мігрантів та стан дотримання їхніх прав і свобод [Текст] / Н.І. Карпачова // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 12. - С. 27 - 31
Рубрики: Соціальна безпека--Трудові мігранти
Кл.слова (ненормовані):
Трудові мігранти
Анотація: Характерною рисою сучасних міграційних процесів в Україні є активна участь у них як чоловічого, так і жіночого населення, тільки до одних країн переважає жіноча міграція, а до інших - чоловіча.





    Макагон, Ольга Валентинівна.
    Правове значення законодавства Ради Європи для захисту прав та інтересів працівників - мігрантів, які є громадянами України [Текст] : общественно-политическая литература / О.В. Макагон // Держава і право. - 2007. - Вип. 37. - С. 408-414. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Міграція населення--Робітники - мігранти--Права людини--Міжнародно-правове врегулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
працевлаштування -- трудовий договір -- іноземний роботодавець
Анотація: Проблема регулювання трудової міграції громадян України є комплексною, яка потребує соціального, економічного, політичного, й особливо, правового розв’язання.





    Гайдуцький, А. П.
    Економічний зміст і структура грошових переказів мігрантів [Текст] : огляд літератури / А. П. Гайдуцький // Економічна теорія. - 2008. - № 3. - С. 32 - 39.
Рубрики: Макроекономіка--Мігранти--Грошові перекази
Анотація: Узагальнено основні підходи до визначення поняття "грошові перекази". З’ясовано, що залежно від спрямування, мети і тривалості міграційних процесів грошові перекази можна визначати по-різному. Правильність визначення залежить від особливостей поведінки мігрантів, а також від їхніх намірів, цілей і засобів пересилання коштів на батьківщину.





    Муратова, Діана Борисівна.
    Нелегальні мігранти як суб’єкти перебування в пунктах тимчасового утримання [Текст] / Д. Б. Муратова // Держава і право. - 2009. - Вип. 43. - С. 300-306. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Міграція населення--Транзитні мігранти
   Нелегальна міграція--Трудові ресурси

Анотація: Високий рівень життя у розвинених європейських країнах й одночасне зубожіння більшості населення у країнах Центральної та Південно-Східної Азії зумовили міграцію багатьох людей у пошуках кращої долі. Україна через своє географічне розташування стала однією з основних країн на шляху цієї міграції до країн ЄС.





    Біль, М. М.
    Проблеми захисту прав мігрантів в умовах сучасної кризи: макроекономічні та регіональні аспекти [Текст] / М. М. Біль, М. М. Шпаківська // Регіональна економіка. - 2009. - № 2. - С. 242-244.
Рубрики: Наукова діяльність--Дискусії
   Міграція населення--Правовий режим

Кл.слова (ненормовані):
Віза -- Трудові мігранти
Анотація: 17 червня 2009 року в Інституті регіональних досліджень НАН України відбувся круглий стіл на тему "Проблеми захисту прав мігрантів в умовах сучасної кризи: макроекономічні та регіональні аспекти", присвячений Всесвітньому дню біженця. Метою круглого столу було обговорення актуальних проблем зростання міграційної активності населення, появи нових соціально-економічних та організаційно-відомчих ризиків розвитку системи соціального захисту прав мігрантів, а також розробка пропозицій щодо підвищення ефективності реалізації міграційної політики на різних рівнях державного правління.


Дод.точки доступу:
Шпаківська, М. М.




    Брусіна, О.
    Порівняльне дослідження становища середньовічних мігрантів у Росії та Абхазії / О. Брусіна ; пер. з рос. В. Г. Балушок // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 2. - С. 58-63. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
Рубрики: Міграція населення--Середньоазійські народи
   Мігранти--Середньоазійські народи--Росія

   Мігранти--Середньоазійські народи--Абхазія

Анотація: В статті порівнюється положення мігрантів з Узбекістану, Таджикістану та Киргизстану в Абхазії та Росії. Зокрема, в той час, коли в Абхазії ці мігранти почувають себе в основному добре, в Росії, де їм прийшлось працювати раніше, вони зазнавали утисків з боку чиновників, правоохоронних органів та націоналістів. Середньоазійські мігранти, заняті в Абхазії переважно у сфері послуг, будівництва та благоустрою, зберігають відособленість від місцевого населення та в переважній більшості збираються, заробивши грошей, повернутися на батьківщину, звідки їх виштовхнули безробіття та низький рівень життя


Дод.точки доступу:
Балушок, Василь Григорович (канд. іст. наук, ст. наук. співроб. відділу нар. свят та обрядів Ін-ту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАНУ) \пер. з рос.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Малиновська, О. А.
    Міграції в умовах глобальної фінансово-економічної кризи [Текст] / О. А. Малиновська // Регіональна економіка. - 2010. - № 2. - С. 123-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграційна політика--Трудова міграція
   Міграційні процеси--Зарубіжні країни

Кл.слова (ненормовані):
Мігранти -- Рівень безробіття
Анотація: Досліджено перспективи розвитку міграційних процесів в умовах глобальної фінансово-економічної кризи.





    Юськів, Б. М.
    Міжнародна трудова міграція і державна міграційна політика [Текст] / Б. М. Юськів // Регіональна економіка. - 2010. - № 2. - С. 134-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграційні процеси--Європейський Союз (ЄС)
   Трудова міграція--Державне регулювання

Кл.слова (ненормовані):
Експертне оцінювання -- Мігранти
Анотація: Проведене експертне дослідження свідчить, що такі загальні тенденції розвитку сучасних процесів міграції, як глобалізація, акселерація і диференціація і далі визначатимуть міграційну політику європейських країн.





    Прибиткова, І. М.
    Вплив світової фінансово-економічної кризи на зарубіжну трудову міграцію з України [Текст] / І. М. Прибиткова // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 148-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграційна політика--Державне регулювання--Україна
   Світова економіка--Ринок праці

Кл.слова (ненормовані):
Світова криза -- Мігранти
Анотація: Аналізується вплив світової фінансово-економічної кризи на зарубіжну трудову міграцію з України. Визначено характерні риси трудових мігрантів як окремої соціально- професійної групи. Відображено колективний соціально-демографічний портрет зарубіжних трудових мігрантів; представлено оцінки українцями наслідків світової фінансово-економічної кризи; вказано стратегії виживання в умовах кризи; проаналізовано особливості працевлаштування мігрантів та причини їх повернення на батьківщину; наведено самооцінку рівня матеріального добробуту мігрантів на зарубіжних ринках праці.





    Слабінська, С.
    Діти мігрантів під крилом "Синього птаха" [Текст] / С. Слабінська // Зовнішні справи. - 2010. - № 2. - С. 33-35 : кол.іл
Рубрики: Україна--Італія--Трудові мігранти--Проблеми
Анотація: В Україні завершилася пілотна фаза спільного проекту Представництв Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Італії під назвою "Зміцнення потенціалу місцевих інституцій в Україні щодо покращення міграційної та соціально-освітньої політики на користь дітей, жінок та місцевих громад".





    Гайдуцький, А. П.
    Роль і значення міграційного капіталу у забезпеченні макроекономічної стабільності та соціального розвитку України [Текст] / А. П. Гайдуцький // Економіка та держава. - 2011. - № 10. - С. 9-13. - Бібліогр. с. 13 (6 назв)
Рубрики: Міжнародні фінанси
   Мігранти--Грошові трансфери

Анотація: У статті узагальнено основні напрями впливу міграційного капіталу на формування платіжного балансу України, основних макроекономічних, макрофінансових і соціальних показників, а також проаналізовано важливість грошових переказів мігрантів для розвитку регіонівв України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ворона, Дмитро.
    Міграційне право в системі права України / Дмитро Ворона // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 10. - С. 60-63
Рубрики: Мігранти--Правовідносини--Формування
Анотація: Досліджуються поняття міграції, особливості виділення міграційного права в окрему галузь права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Wang, C.
    Contribution to economic growth from rural-urban migrant workers and the income share in the process of urbanization: evidence from 1995—2009 in China [Текст] / C. Wang, С. Jing // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 9. - С. 245-254 : табл., форм. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Економіка праці КНР--Трудова міграція--Робітники-мігранти--Міські робітники
   Демографія--Внутрішня міграція -- Урбанізація--Китай, 1995-2009 рр.

Анотація: У статті застосовано функцію Кобба-Дугласа для аналізу частки внеску мігрантів із сіл у міста у ВВП Китаю і їх рівня доходів. Результати показали, що середній вклад мігрантів із сіл у міста у ВВП Китаю - 14-17%. Частка міських жителів вища всього в 1,143 раза. При цьому заробітна плата місцевого міського жителя в 1,66 раза вище зарплати мігранта. Виводи дослідження можуть бути корисними при розробці нової політики підвищення внутрішнього попиту.


Дод.точки доступу:
Jing, С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)