Кривенко, С.
    Романістика Михайла Могилянського: жанрові модифікації [Текст] / С.Кривенко // Слово і час. - 2000. - N11. - С. 37-44
Рубрики: Могилянський М.--Українська література--Історія і критика


Дод.точки доступу:
Могилянський, М. \про нього\




    Мельничук, М. Д.
    Генетичні модифікації рослин [Текст] / М.Д. Мельничук, А.Є. Сивик // Захист рослин. - 2004. - № 6. - С. 8-11. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Генетика рослин--Модифіковані рослини
Анотація: Методи виявлення у світовій практиці.


Дод.точки доступу:
Сивик, А.Є.




    Зюкова, І. О.
    Використання модифікації методу ранжирувань в умовах неповної та нечіткої інформації [Текст] / І. О. Зюкова // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. - 2007. - № 6. - С. 34-37
Рубрики: Управлінські рішення--Нечітка інформація--Метод ранжувань





    Кузьміна, Т. О.
    Механізм дії комплексних хімічних препаратів на структуру короткого лляного волокна під час модифікації / Т. О. Кузьміна // Легка промисловість. - 2007. - № 4. - С. 44-45. - Бібліогр. в кінці ст. 45 (10 назв.)
Рубрики: Текстильні матеріали та вироби--Льняні волокна--Обробка
Анотація: Автор статті стверджує, що піддаючі хімічній обробці лляні волокна їх структура стає більш еластичнійшою і гнучкішою, що зменьшую їх пошкодженя під час механічних дій при модифікації. А також приводить ряд прикладів на користь цього технологічного процесу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кузьміна, Т. О.
    Інтенсифікація процесу модифікації лляного волокна [Текст] / Т.О. Кузьміна, Л.А. Чурсіна, С.С. Бабіч // Легка промисловість. - 2007. - № 2. - С. 42-43. - Бібілогр.: 6 назв.
Рубрики: Льняні волокна--Переробка сировини
Анотація: У статті запропановані різні способи отримання та переробки лляного волокна у бавовняному, лляному і ватному виробництві. Для цього треба змінити технологію одержання і переробку сировини.


Дод.точки доступу:
Чурсіна, Л.А.; Бабіч, С.С.




    Староста, Володимир.
    Ознайомлення з матеріалами сучасної техніки. Бор Нітрид [Текст] / В. Староста, К. Староста // Біологія і хімія в школі. - 2008. - №2. - С. 48-49. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Методика викладання--Хімія--Створення нових матеріалів
Кл.слова (ненормовані):
Бор нітрид -- кристалічні модифікації
Анотація: З метою розширення відомостей для вчителя хімії про речовини , які створени людиною і мають широко застосування. У данной статті роповідь про бор нітрид. У BN при високих тисках може існувати алмазоподібна модифікація. Таки відомості доцільно використати як цикаву інформацію в шкільному курсі під час вивчення неметалів та їхних сполук.


Дод.точки доступу:
Староста, Катерина




    Лисенко, В.
    Чутки як засіб модифікації суспільної свідомості / В. Лисенко // Персонал. - 2008. - N2. - С. 76- 83. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Соціальне управління -- Інформаційні комунікації -- PR- комунікації--Чутки у бізнесі і політиці
Анотація: У статті йдеться про використання такого різновиду PR- комунікацій як чутки.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Александрова, Ганна.
    Жанрові модифікації малої прози В.Будзиновського [Текст] / Г. Александрова // Слово і час. - 2008. - № 2. - С. 13-19. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Українська література--Проза
   Письменники України

Кл.слова (ненормовані):
Художня деталь -- Психологізм -- Концентрований час -- Несподіваний фінал
Анотація: У статті досліджуються жанрові модифікації малої прози відомого українського письменника, політика, історика кінця ХІХ - початку ХХ століть В.Будзиновського. Побутові новели, оповідання та образи прозаїка, зокрема "Серце", "Не вб'ю його", "Пиши: пропало!" - художньо-документальні пам'ятки українського народного й інтелігентського побуту Галичини порубіжжя століть.


Дод.точки доступу:
Будзиновський, В'ячеслав \про нього\




    Юрій, Сергій.
    Світові економічні кризи та їх сучасні модифікації [Текст] / Сергій Юрій // Вища школа. - 2008. - № 2. - С. 13-25 : фото. - Бібліогр.: 24 назв.
Рубрики: Глобалізація освіти--Вища освіта
   Вища освіта--Глобалізація освіти

   Економіка--Економічні кризи

Кл.слова (ненормовані):
світова економіка -- модифікації -- сот
Анотація: Економічні кризи і їх руйнівний характер, проте щоразу відтворений досконаліші економічні системи

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Сидоренко, С.
    Економічні аспекти використання дискових борін різної модифікації на операції дискування стерні [Текст] / С. Сидоренко // Техніка і технології АПК. - 2010. - № 9. - С. 20-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтообробна техніка--Дискові борони--Економічна ефективність
Кл.слова (ненормовані):
енергозасоби -- продуктивність -- експлуатаційні витрати -- затрати праці

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Коваль, Марта.
    Художні модифікації історичної свідомості в американській літературі зламу XX-XXI століть [Текст] / Марта Коваль // Слово і час. - 2010. - № 11. - С. 51-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Американська література--Екзистенційний історицизм, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Гетерологія -- Романтична мікрологія -- Пам'ять
Анотація: У статті розглянуто становлення екзистенційного історизму як засобу інтерпретації минулого в сучасній художній літераурі. Екзистенційний історизм у літературі США розглядається як новітня модифікація емерсонівської ідеї індивідуалізованої історії. Концепція розподілу чуттєвого й поняття гетерології Ж. Рансьєра дають можливість інтерпретувати оновлене зацікавлення літератури суб'єктивним історичним досвідом як естетичну реакцію на порядок стосунків, встановлений у сфері інституційного, соціального й культурного. Екзистенційний історизм у літературному тексті розглядається як спосіб часткового відновлення культурної стабільності й онтологічної цільності суспільства та індивіда в післяпостмодерністському світу.





    Домчук, М.
    Драматичні аспекти генеалогії Марка Кропивницького в мемуарній спадщині митця [Текст] / Мирослава Домчук // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 7. - С. 8-10. - Бібліогр.: 5 назв. - Зміст: "Картины прошлого и настоящего" / М. Кропивницький. "За тридцять п'ять літ" ; "Автобіографія (за 65 років)" та ін. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Кропивницький М. (1840-1910 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
сімейна хроніка -- мемуари М. Кропивницького -- жанрові модифікації
Анотація: У статті йдеться пр недосліджені драматичні аспекти сімейної хроніки в мемуарах М. Кропивницького , зокрема в таких жанрових модифікаціях мемуарів,як "Картины прошлого и настоящего (отрывки воспоминаний)", "Итоги за тридцать пять лет", "За тридцять п'ять літ", "Спогади про Бобринець і бобринчан"," Автобіографія (за 65 років)" та ін.


Дод.точки доступу:
Кропивницький, Марко
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Тимуляк, Л. М.
    Ландшафти міста Івано-Франківська: структура, антропогенні модифікації / Л. М. Тимуляк // Український географічний журнал. - 2010. - № 4. - С. 17 - 28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геоекологія України--Ландшафтна структура--Природна підсистема--м. Івано-Франківськ
Анотація: Охарактеризовано ландшафти м. Івано-Франківська і околиць шляхом розгляду їх природної і атропогенної підсистеми, а також ступені антропогенізації ландшафтних комплексів.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Барабаш, Юрій.
    Шевченків концепт "чужі люди" та його семантично-поетикальні модифікації як сенсотвірний чинник [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 4-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
архетип -- етнонім -- ментальність -- метафора -- націософія
Анотація: У статті йдеться про поетичний образ-концепт, яскраво презентований у доробку Т. Шевченка. З'ясовано його когнітивну природу, семантичну, моральну й художню специфіку. На рівні мікрообразу розкрито Шевченкове бачення "москальства" як політичного, соціопсихологічного й духовного явища. Висвітлено різні аспекти образного втілення опозиції свої/чужі як версії образу-концепту. Аналізується також ставлення Шевченка до німців, поляків і євреїв, оприявнене і його поезіїї.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\




    Дмитренко, Вікторія.
    Осмислення статусу новели у структурі художньої прози [Текст] / Вікторія Дмитренко // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 120-121
Рец. на кн. : Бровко О. О. Новела в структурі української прози: модифікації та функції : монографія / О. О. Бровко. - Луганськ, 2011. - 400 с.

Рубрики: Українська література--Проза--Новелістика
Кл.слова (ненормовані):
новела -- інтертекстуальність
Анотація: У статті розглянуто монографію О. Бровко, присвячену висвітленню проблеми статусу "текст у тексті" у філософському та теоретико-літературному дискурсі, теоретичним узагальненням проблем новелістики, окресленню функціонування вставної новели у вітчизняній літературі.





    Тарнашинська, Людмила.
    Антропологічні колізії художньої свідомості: жанрово-стильові актуалізації та модифікації у творчості українських шістдесятників [Текст] / Людмила Тарнашинська // Слово і час. - 2011. - № 5. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Шістдесятництво
   Художня свідомість

Кл.слова (ненормовані):
Новелістика -- Поетика
Анотація: У статті розглянуто жанрово-стильові актуалізації та модифікації художньої свідомості у українських шістдесятників. Процес "новелізації буття" з його специфічною хроногеометрією часу і простору, що визначають художньо-естетичні координати поетики, простежується в контексті основних тенденцій розвитку жанрів. Акцент зроблено на тому, що новелістика як своєрідний адаптаційний соціально-психологічний жанр, виростаючи з певної історико-літературної ситуації, утверджувала антропологічний поворот, готуючи свідомість читача до сприйняття нових романних структур.





    Сидоренко, Наталя.
    Жанрові модифікації лірико-романтичних повістей про дитинство в українській літературі 60-80-х років ХХ ст. [Текст] / Наталя Сидоренко // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 72-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Літературознавство--Жанрові модифікації

Кл.слова (ненормовані):
хронотоп -- поетика -- архетип -- образ -- символ
Анотація: У статті досліджуються жанрові модифікації лірико-романтичних повістей про дитинство в українській літературі 60-80-х років ХХ ст. на матеріалі творів М. Стельмаха, О. Гончара, В. Земляка, Б. Харчука, В. Близнеця. Авторка розкриває позитивний вплив О. Довженка на художні пошуки письменників наступної генерації.



2
Б 746


    Бабич, Надія (Викладач ЧНУ).
    Біблійний образ чада і його модифікації в сучасному світському контексті [Текст] / Надія Бабич // Богословський вісник : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 2. - С. 74-83. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Релігійне виховання


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518533 - Б.ц. (вільний)


061
Ч-492


    Бабич, Надія (Викладач ЧНУ).
    Чому "рьци слово тврьдо", або про фразеологізовані контексти лексем [[i]]ректи, слово і твердо[[/i]] та їх семантичні модифікації [Текст] / Надія Бабич // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 506-508: Слов'янська філологія. - С. 207-213. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Українська мова--Фразеологізми
   Релігійні тексти--Лінгвістичний аналіз



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71918 - Б.ц. (вільний)


801
П-352


    Бєлоброва, Тетяна.
    Філогенез молитовного жанру (містичні модифікації) [Текст] / Тетяна Бєлоброва // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 83. - С. 89-97. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Українська література--Давня література--Молитовний жанр
   Жанрологія--Молитва


Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 535099 (вільний)