Єщенко, П. С.
    Пошук нової моделі соціально-економічного розвитку – пріоритетне завдання суспільних наук [Текст] / П. С. Єщенко // Економічна теорія. - 2018. - № 4. - С. 35-57. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Трансформації--Дослідження
   Глобальна економіка--Цивілізації--Економічний розвиток--Кризи

Кл.слова (ненормовані):
криза цивілізації -- глобальна економіка -- цифрова революція -- виклики сучасності -- інтеграційний підхід до суспільних наук -- модель соціально-економічного розвитку
Анотація: Розкрито виклики нинішнього світового суспільного устрою, що зумовили кризу сучасної цивілізації. Особливу увагу акцентовано на науковому обґрунтуванні нової моделі соціально-економічного розвитку – вирішальної умови подолання кризи як у кожній окремій країні, так і у всьому світовому співтоваристві. На основі вивчення процесів глобалізації, що відбуваються в сучасному світі, прискореного розшарування суспільства на надбагатих і надбідних, гіпертрофованого розвитку фінансового сектора економіки, масового впровадження "цифрової торгівлі", "цифрових грошей", "біржових цифрових валют" тощо в статті аналізується роль суспільних наук у процесі зміни моделі розвитку суспільства.





    Єщенко, П. С.
    Інформаційна економіка – шанс побудови нової моделі розвитку суспільства чи ілюзія шансу? [Текст] / П. С. Єщенко // Економіка України. - 2019. - № 2. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Інформаційна економіка
Кл.слова (ненормовані):
інноваційна діяльність -- інформаційно-цифрові технології -- технологічна революція -- мережеві спільноти -- фінансування інноваційної діяльності -- соціально-економічна система -- стратегія розвитку -- модель соціально-економічного розвитку
Анотація: Розкрито зміст інформаційної економіки як нового феномену системи господарювання, який виник на межі XX і XXI ст. у результаті інформаційно-технологічної революції. З’ясовано єдність і відмінності індустріальної та інформаційної економіки, необхідність урахування в економічній діяльності співвідношення якісних і кількісних характеристик при поліпшенні технологій і використанні знань та інформації в усіх процесах матеріального і нематеріального виробництва і розподілу, коли визначальною формою багатства стають інформація і цифра. Доведено, що розв’язання суперечностей, які виникають у процесі переходу до інформаційної моделі розвитку, потребує інтегрального підходу таких наук, як економіка, соціологія, філософія, психологія.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)