Вугілля та метан - корисне і смертельне [Текст] // Віче. - 2007. - № 23-24. - С. 43
Рубрики: Техногенні катастрофи--Донецьк--Шахта Ім. Засядька





    Матвійчук, О.
    Підвищення частки нетрадиційних джерел енергії в енергетичному балансі країни - важливий фактор зниження антропогенного впливу на навколишнє середовище [Текст] : (законодавчі аспекти) / О. Матвійчук // Юридична Україна. - 2009. - № 11/12. - С. 77-83
Рубрики: Екологічне право України
   Нетрадиційні джерела енергії--Правове регулювання--Україна

Кл.слова (ненормовані):
"зелений" тариф -- біоетанол -- біомаса -- тверде біопаливо -- метан вугільних родовищ -- дегазація
Анотація: Стаття присвячена аналізу останніх нормативно-правових актів, що безпосередньо стимулюють використання нетрадиційних джерел енергії в Україні.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Алавердян, Л.
    Організаційно-економічний механізм промислового використання метану, газу підземної газифікації та гідрогенізації вугілля [Текст] / Л. Алавердян // Економіст. - 2010. - № 2. - С. 63-64
Рубрики: Вугільна промисловість--Відходи--Альтернативне використання--Фінансове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
газ -- метан -- гідрогенізація -- газифікація
Анотація: Зважаючи на наявні науково-практичні розробки з процесів добування метану, газифікації та виробництва рідкого моторного палива актуалізується завдання їх впровадження не тільки на приватизованих, а й державних вугільних підприємствах, що вимагає створення організаційно-економічного механізму управління процесами вилучення метану, газифікації та виробництва рідкого моторного палива з вугілля.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Лукін, Олександр Юхимович.
    Газові ресурси України: сучасний стан і песпективи освоєння [Текст] / Олександр Юхимович Лукін // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 5. - С. 40-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Стратегія розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Вуглеводнева сировина -- Паливно-енергетичний комплекс -- Нафтогазогеологічна наука -- Сланцевий газ -- Чорноморські газогідрати -- Дегазація надр -- Метан
Анотація: Деградацію вітчизняного паливно-енергетичного комплексу і пов'язану з цим хронічну залежність від постачання імпортних енергоносіїїв значною мірою зумовлено обвальним падінням обсягів глибокого буріння і сейсморозвідки на теренах України. Проте ця проблема багато в чому викликана непоінформованістю суспільства щодо природних енергоресурсів, якими володіє наша держава. У статті наведено перелік перспективних нафтових родовищ України, доведено доцільність освоєння, указано на необхідність використання передового зарубіжного досвіду з промислового розроблення глибокозанурених комплексів, кристалічного фундаменту, низки нетрадиційних джерел.



553.98
Р 346


   
    Результаты экспериментальных геоэлектрических и дистанционных исследований при поисках скоплений углеводородов в структурах континентальной окраины Западной Антарктики [Текст] / И. Н. Кочерган [и др.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 6. - С. 95-99. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Геологія--Корисні копалини--Родовища вуглецевих порід та вуглеводнів--Родовища вуглеводнів і нафтогазоносність--Антарктика
Кл.слова (ненормовані):
Зондирование электрорезонансное -- Метан -- Нефть -- Шельф -- Разлом Шеклтона
Анотація: Наведено результати експериментальної апробації в морських акваторіях Антарктичного півострова мобільної технології пошуків скупчень вуглеводнів різного типу.


Дод.точки доступу:
Кочерган, И. Н.; Левашов, С. П.; Якимчук, Н. А.; Соловьев, В. Д.; Божежа, Д. Н.




    Кушнір, С. В.
    Газовий осмос і його роль у формуванні газових родовищ Передкарпаття (Україна) [Текст] / С. В. Кушнір, М. В. Кость // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 11. - С. 109-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геологія--Газово-геохімічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
Міграція вертикальна -- Нанопористість -- Метан -- Бароосмос
Анотація: Встановлено, що помітна диференціація складу газів можлива при вертикальній мірації через достатньо ущільнені пласти глин. Запропоновано і теоретично обгрунтовано концепцію газового осмосу в нанопористих глинах.


Дод.точки доступу:
Кость, М. В.




   
    Метан газовугільних родовищ - потужне додаткове джерело вуглеводів в Україні [Текст] / Ігор Михайлович Наумов [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 43-54 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Вугільна промисловість--Україна
   Метановидобувна промисловість--Україна

   Джерела енергії--Метановугільні родовища

Кл.слова (ненормовані):
метан -- вугільні поклади -- газо(метано)вугільні родовища -- вуглеводнегенез -- фізико-хімічний реактор -- літосфера
Анотація: Розглянуто значення метану вугільних покладів як потужного додаткового джерела енергії, його важливу роль у нарощуванні паливно-енергетичного потенціалу України. На основі нової фізико-хімічної моделі глибинного мінерало- і вуглеводнегенезу в літосфері Землі обґрунтовано переважно абіогенний генезис метану, що вказує на практично невичерпне джерело цього виду вуглеводневої сировини. Це набуває особливої ваги у вирішенні фундаментальних питань генезису, міграції і локалізації вуглеводневмісних флюїдів, зокрема при формуванні газо(метано)вугільних родовищ, комплексне освоєння яких із синхронним рентабельним видобутком метану і вугілля створює передумови для інтенсивного розвитку метановидобувної промисловості в Україні.


Дод.точки доступу:
Наумов, Ігор Михайлович; Павлюк, Мирослав Іванович; Сворень, Йосип Михайлович; Зубик, Микола Ігорович




    Мірошниченко, Вадим.
    Енергетична незалежність... вугільної галузі [Текст] : про досвід дегазації та утилізації метану на підприємствах групи ДТЕК / Вадим Мірошниченко // Охорона праці. - 2018. - № 4. - С. 38-40
Рубрики: Вугільна промисловість--Підприємства--Безпека праці--Україна
   Праця--Працездатність--Працівники--Трудова дисципліна--Україна

   Охорона праці--Безпека праці--Підприємства--Україна

Кл.слова (ненормовані):
шахти -- метан -- отруєння -- утилізація -- безпека праці
Анотація: Шахтний метан - газоповітряна суміш, яка утворюється під час видобутку вугілля й викидається в атмосферу, до того ж він є альтернативним джерелом енергії. Під час утилізації шахтного метану з використанням когенераційних установок виробляють електроенергію й тепло.





   
    Получение углеродного наноматериала из продуктов воздушной конверсии метайа с рециркуляцией отходящих газов [Текст] / В. Г. Котов [и др.] // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2018. - № 4. - С. 35-46. - Библиогр.: с. 44, 46 (16 назв.)
Рубрики: Метан--Конверсія
   Наноматеріали

Анотація: Розглянуто можливість підвищення питомого виходу вуглецевого наноматериалу з продуктів повітряної конверсії метану за рахунок застосування технології з рециркуляцією газів, що відходять. Виконано аналіз впливу водяної пари та діоксиду вуглецю, що містяться в газі, що рециркулює, на процес конверсії метану. За розробленою методикою розрахунку проведено оцінку зміни основних параметрів синтезу вуглецевого матеріалу в залежності від ступеня рециркуляції газів, що відходять, у перехідному та усталеному періодах процесу. Показано, що застосування рециркуляції газів підвищує питомий вихід вуглецевого матеріалу, проте у цьому випадку через накопичення азоту в газовій фазі відбувається зниження продуктивності процесу по одержуваному продукту. Зроблено оцінку підвищення продуктивності процесу внаслідок збільшення тиску газів у даній системі. Встановлено, що з метою підвищення питомого виходу вуглецевого матеріалу одержувані конвертований газ та повторно використовуваний газ, що рециркулює, доцільно піддавати глибокому очищенню від водяної пари.


Дод.точки доступу:
Котов, В.Г.; Небесный, А.А.; Святенко, А.М.; Ховавко, А.И.; Филоненко, Д.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Глубокое окисление метана в присутствии мультикомпонентных СоО-содержащих катализаторов на монолитных керамических носителях [Текст] / Г. Р. Космамбетова [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2019. - № 2. - С. 24-33. - Бібліогр. с. 29-30, 32-33 (33 назви)
Рубрики: Метан--Каталітичні процеси
Анотація: Показано, що композиції CoO-Ce02(SrO)-Pd(Pt) на монолітних керамічних носіях стільникової структури (синтетичний кордієрит) є ефективними каталізаторами глибокого окиснення метану. На основі результатів дослідження впливу АІ2О3 як вторинного носія-підложки, вмісту СоО, модифікуючих/промотуючих добавок оксидів стронцію та церію, паладію, платини на активність каталізаторів встановлено, що оптимальним для застосування у каталітичних генераторах тепла є зразок 4,9%СоО-4,9%СеО2-0,1% Pd/кордієрит. Каталізатор зазначеного складу, що характеризується підвищеною механічною міцністю, термостійкістю та стійкістю до завуглецювання, забезпечує окиснення метану в стехіометричній суміші з киснем без утворення моноок-сиду вуглецю.


Дод.точки доступу:
Космамбетова, Г.Р.; Трипольский, А.И.; Соловьев, С.А.; Капран, А.Ю.; Стрижак, П.Е.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)