Лехан, В.
    Доступність медичної допомоги в Україні: камо грядеші? [Текст] / В. Лехан // Український журнал про права людини. - 2005. - № 2. - С. 66-72
Рубрики: Охорона здоров'я в Україні--Доступність
Кл.слова (ненормовані):
Медична допомога





    Гладун, З.
    Особливості та характерні ознаки правової природи медичних правил і норм [Текст] / З. Гладун // Юридична Україна. - 2006. - № 3. - С. 41-46. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Адміністративне право України--МЕДИЧНІ ПРАВИЛА І НОРМИ
Кл.слова (ненормовані):
САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИЙ -- МЕДИЧНА ДОПОМОГА -- ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ -- ПІДЗАКОННИЙ
Анотація: Мета дослідження: визначити особливості та характерні ознаки правової природи медичних правил і норм та їх вплив на регулювання важливих для життєзабезпечення людини і суспільства відносин.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Хомазюк, Тетяна.
    Кредитно-модульна система: нові аспекти виробничої практики "Догляд за хворими" [Текст] / Тетяна Хомазюк, Катерина Дука, Інна Борисова, Володимир Березуцький [та ін.] // Вища школа. - 2010. - № 11. - С. 109-113. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Вища освіта--Медична
Кл.слова (ненормовані):
медична допомога -- болонський процес -- оцінювання -- труднощі -- самостійна робота -- виробнича практика
Анотація: Розглядається проблема організації виробничої практики "Догляд за хворими" в умовах кредитно-модульної системи на основі досліду Дніпропетровської державної медичної академії.


Дод.точки доступу:
Дука, Катерина; Борисова, Інна; Березуцький, Володимир




    Фурдичко, Л. О.
    Сучасне становище системи охорони здоров'я України [Текст] / Л. О. Фурдичко // Регіональна економіка. - 2011. - № 3. - С. 187-193. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка охорони здоров'я в Україні--Фінанси
   Економіка охорони здоров'я в Україні--Державна політика

Кл.слова (ненормовані):
Страхова медицина -- Медична допомога -- Медикаментозне забезпечення
Анотація: Показано, що державна політика в сфері охорони здоров'я повинна гарантувати надання громадянам необхідного рівня дікувально-діагностичної, профілактичної і реабілітаціної допомоги на основі економічно виправданого поєднання бюджетного, страхового та інших видів фінансування.



9
І-906


    Гончаренко, Олексій.
    Медико-санітарні аспекти забезпечення місцевого населення на теренах Райхскомісаріату "Україна": основні організаційно-правові форми та нормативна база (1941-1944 рр.) [Текст] / Олексій Гончаренко // Історична панорама : зб. наук. ст. ЧНУ. Спеціальність "Історія". - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 12. - С. 70-80. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія України--Велика Вітчизняна війна--Окупаційний режим--Україна, 1941-1944 рр.
Кл.слова (ненормовані):
Райхскомісаріат "Україна" -- медико-санітарне забезпечення -- медична допомога -- санітарно-епідемічний контроль

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 535074 (вільний)




    Кучальський, В. О.
    Сучасні погляди та можливості в наданні екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях / В.О. Кучальський; О. В. Гловацька // Безпека життєдіяльності. - 2013. - № 1. - С. 19-22 : фото
Рубрики: Життя навчальних закладів
Кл.слова (ненормовані):
медична допомога
Анотація: 2 листопада 2012 року на базі Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова відбулася науково-практична конференція "Сучасні погляди і можливості в наданні екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях у Вінницькій області" за сприянням Управління охорони здоровя Вінницької ОДА, Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Вінницької ОДА, Територіального управління МНС України у Вінницькій області, комунальної установи "Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нетребенко, А.
    Перша допомога врятує життя / А. Нетребенко // Безпека життєдіяльності. - 2013. - № 11. - С. 40 : фото
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Перша медична допомога
Кл.слова (ненормовані):
медична допомога
Анотація: Дана стаття про Всесвітній день допомоги в Луганській області, який завжди відзначається масштабними заходами, що покликані дати населенню якомога більше практичних навичок та інформації про елементарні заходи надання першої допомоги потерпілим.





    Корнійчук, Олександр.
    Упередження ризиків та загроз соціальній безпеці у сфері охорони здоров'я України [Текст] / Олександр Корнійчук // Економіст. - 2014. - № 3. - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я--Соціально-економічні ризики--Упередження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інтереси людини -- захищеність -- медична допомога -- доступність послуг -- системні проблеми -- сімейні лікарі
Анотація: Згідно з досвідом розвинених країн світу соціальна стабільність суспільства забезпечується на основі реалізації принципу «від соціальної безпеки громадян - до соціальної безпеки держави». Актуальність дослідження упередження ризиків та загроз соціальній безпеці сфери охорони здоров'я України виходить із наявних оцінок, що тіньові платежі пацієнтів становлять близько 44% від загальних витрат на систему охорони здоров'я. В оплаті медикаментів на кошти громадян припадає 99%. Фінансування первинної медико-санітарної допомоги при потребі 35% від загальних витрат на охорону здоров'я становить 9,8%, тобто в 3,5 раза менша. Чверть пацієнтів не звертаються за отриманням медичної допомоги у зв'язку з фінансовою неспроможністю. Чверті смертей можна запобігти, а дві третини смертності чоловіків та третину смертей жінок у працездатному віці можна не допустити при належному наданні медичної допомоги. Наукових досліджень соціальної безпеки у сфері охорони здоров'я в Україні проводиться недостатньо. У статті на засадах системного аналізу досліджено стан упередження ризиків і загроз соціальній безпеці сфери охорони здоров'я України, а також розкрито основні елементи її структури. Виявлено загрози й фактори, які блокують реалізацію завдань соціальної безпеки. Визначено соціально-економічні ризики для громадян і суспільства в цілому. Проаналізовано стан доступності й забезпеченості надання якісної медичної допомоги в містах і селах. Розроблено основні напрями забезпечення соціальної безпеки у сфері охорони здоров'я в контексті урядових заходів щодо запобігання й нейтралізації загроз у цій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Перша медична допомога у випадку ДТП [Текст] // Безпека життєдіяльності. - 2014. - № 10. - С. 37 : фото
Рубрики: Безпека руху
Кл.слова (ненормовані):
медична допомога
Анотація: Дана стаття про знання правил надання першої медичної допомоги при ДТП.





    Бас-Юрчишин, М. А.
    Організаційні особливості фінансування сфери охорони здоров'я у сільській місцевості на принципах медичного страхування [Текст] / М. А. Бас-Юрчишин // Регіональна економіка. - 2015. - № 3. - С. 91-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я--Фінансове забезпечення--Україна
   Страхування--Медичне

Кл.слова (ненормовані):
Медична допомога -- Захворюваність -- Територіальна доступність
Анотація: Проаналізовано основні фактори, які визначають особливості організації медичного страхування у сільській місцевості, а саме: кількість і вікова структура населення, віддаленість населеного пункту, медична інфраструктура, рівень захворюваності, види захворювань, рівень доходів, поінформваність та менталітет.





    Галиця, І. О.
    Становлення механізму соціальної безпеки: наукова детермінація [Текст] / І. О. Галиця, О. О. Гетьман // Регіональна економіка. - 2017. - № 2. - С. 62-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна безпека в Україні
   Соціальна політика--Державне управління--Україна

   Медичне страхування--міжнародний досвід--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Модель американська -- Модель європейська -- Медична допомога
Анотація: Проведено економіко-статистичний аналіз наукових робіт вітчизняних учених, присвячених розробці механізмів зміцнення соціальної безпеки, визначено перспективи застосування наукових здобутків.


Дод.точки доступу:
Гетьман, О. О.




    Головачова, Кристина.
    Проблеми реалізації прав пацієнтів на медичну допомогу в Україні [Текст] / Кристина Головачова // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 143-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я--Реформування системи--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
права пацієнта -- медична допомога -- сімейний лікар
Анотація: Стаття присвячена реформуванню системи охорони здоров’я в Україні. Початок реформування має відбуватись із вдосконалення законодавства, що стосується реалізації загальних прав пацієнтів. Автор концентрує увагу на деяких із прав пацієнтів, котрі часто порушуються в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мостовенко, Ольга.
    Поняття, ознаки та класифікація лікарських помилок [Текст] / Ольга Мостовенко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичне право--Цивільно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
пацієнт -- лікар -- медична допомога -- медичний працівник
Анотація: У статті аналізується поняття «лікарська помилка» з доктринальних позицій. Досліджена правова природа лікарської помилки, класифікація лікарської помилки. Надана правова оцінка лікарської помилки як однієї з можливих підстав звільнення від цивільно-правової відповідальності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василина, Наталія.
    Суб’єктний склад учасників судового процесу про відшкодування шкоди, завданої медичним працівником [Текст] / Наталія Василина, Тетяна Нікітіна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 10-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичні працівники--Судові провадження--Відшкодування шкоди
Кл.слова (ненормовані):
медична допомога -- судовий захист -- пацієнт -- заклад охорони здоров'я
Анотація: Стаття присвячена аналізу законодавчих, наукових та доктринальних підходів до визначення суб’єктного складу правовідносин у справах про відшкодування шкоди у сфері надання медичної допомоги, формулюванню висновків і практичних пропозицій, спрямованих на вдосконалення законодавства у сфері охорони здоров’я.


Дод.точки доступу:
Нікітіна, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гель, Андрій.
    Вітчизняна модель організації пенітенціарної охорони здоров’я в Державній кримінально-виконавчій службі України: сучасний стан та перспективи [] / Андрій Гель // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 194-201. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виправно-трудові установи--Організація охорони здоров'я--Україна
Кл.слова (ненормовані):
право засудженого -- медична допомога -- міжнародні стандарти
Анотація: У статті розглянуто зміст права засуджених до позбавлення волі на охорону здоров’я і медичну допомогу. Досліджені основні моделі організації пенітенціарної охорони здоров’я та позиція міжнародних експертів щодо оптимальної її моделі. Проаналізовано процес трансформації та сучасний стан організації пенітенціарної охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України, а також відповідність її вітчизняної моделі вимогам міжнародних стандартів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Возняк, Оксана.
    Стандарти якості надання медичної допомоги та їх правові особливості з позицій розкриття медичних злочинів / О. Возняк // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2019. - № 8. - С. 50-71 : табл. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Правознавство--Правові основи соціального захисту та охорони здоров’я
   Правознавство--Криміналістика

Кл.слова (ненормовані):
медична допомога -- якість медичної допомоги -- стандартизація -- медичні стандарти -- якість надання медичної допомоги -- нормативно-правові акти -- доказова медицина
Анотація: У статті наголошено на необхідності використання майбутніми правоохоронцями компетентностей стосовно стандартів якості надання медичної допомоги та їх правових особливостей для розкриття складу злочинів, пов’язаних із неналежним виконанням медичними працівниками професійних обов’язків та іншими медичними правопорушеннями. Стаття буде корисною у суддівській та прокурорській практиці

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сєдих, Петро.
    Організація навчання та перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві [Текст] / Петро Сєдих, Олена Шинкаренко // Охорона праці. - 2019. - № 9. - С. 42-51 . - Додаток до журналу „На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Охорона праці--Безпека праці--Підприємства--Виробництво
   Навчання--Охорона праці

Кл.слова (ненормовані):
нещасні випадки -- аварії -- правила поведінки -- потерпілі -- медична допомога
Анотація: Як показує аналіз причин виробничого травматизму, однією з основних причин нещасних випадків є непроведення або неякісне проведення навчання з питань ОП.


Дод.точки доступу:
Шинкаренко, Олена




    Моисеенко, Олег.
    Размышления, вызванные отсутствием регламентации [Текст] / Олег Моисеенко // Охорона праці. - 2019. - № 9. - С. 52-59 . - Додаток до журналу „На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Охорона праці--Безпека праці--Україна
   Підприємства--Виробництва--Охорона праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
нещасні випадки -- травмування -- медична допомога -- навчання
Анотація: Еще раз о том, что мешает не формально, а качественно выполнять требование статьи 18 Закона Украины „Об охране труда”, касающееся обучения по вопросам охраны труда.





    Сало, Роман.
    „Нова пошта” – нові підходи до навчання [Текст] / Роман Сало // Охорона праці. - 2019. - № 10. - С. 14-15
Рубрики: Підприємства--Виробництво --Працівники--Охорона праці--Україна
   Охорона праці--Безпека праці--Україна

   Пошта--Поштовий зв‘язок--Поштові відправлення--Нова пошта

   Поштові установи--Нова пошта--Працівники--Навчання

Кл.слова (ненормовані):
працівники -- травмування -- охорона праці -- пожежна безпека -- медична допомога
Анотація: Досвід компанії „Нова Пошта” щодо навчання працівників з питань охорони праці та формування культури безпеки може бути корисним для багатьох підприємств.





    Голядинець, Світлана.
    Хвилина дорого коштує [Текст] / Світлана Голядинець // Охорона праці. - 2019. - № 11. - С. 44-47
Рубрики: Медична допомога--Лікувально-профілактична допомога--Перша медична допомога--Україна
   Підприємства--Виробництво --Працівники--Охорона праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
працівники -- роботодавці -- нещасні випадки -- аварії -- травмування -- медична допомога
Анотація: Алгоритм дій з надання домедичної допомоги потерпілому на виробництві. Види травм. Відповідальність посадових осіб і свідків травмування.