Гудіма, Тетяна.
    Грошово-кредитна та макропруденційна політика держави: особливості інституційного забезпечення [Текст] / Тетяна Гудіма // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 111-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Інституційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
макропруденційна політика -- цілі сталого розвитку -- суб’єкти господарювання -- координація заходів
Анотація: Стаття присвячена визначенню взаємозв’язку макропруденційної політики із грошово-кредитною політикою держави, а також виявленню особливостей їх інституційного забезпечення у контексті досягнення цілей сталого розвитку. Зважаючи на взаємопов’язаність грошово-кредитної та макропруденційної політики, аргументовано віднесення їх до компетенції одного суб’єкта – Національного банку України – та визначено переваги на обґрунтування зазначеної гіпотези, а саме: ефективний обмін інформацією та координація; можливість підсилення ефекту заходів у напрямі кожної з політик; зацікавленість Національного банку України в підтримці фінансової стабільності тощо.





    Бублик, Є. О.
    Зміна монетарних політик центробанків провідних країн та їх наслідки для країн з ринками, що розвиваються / Є. О. Бублик // Економіка України. - 2020. - № 5. - С. 72-84 : рис. - Бібліогр. 23 назви
Рубрики: Фінансова політика--Фінансова нестабільність--Монетарна політика
Кл.слова (ненормовані):
фінансовий сектор -- міжнародні потоки капіталу -- макропруденційна політика -- прямі та портфельні інвестиції -- комунікаційна політика
Анотація: Досліджено особливості трансмісії чинників фінансової нестабільності для економік, що розвиваються, під впливом проявів згортання нетрадиційної монетарної політики в країнах економічного ядра. Виявлено ознаки посилення волантильності значних обсягів потоків капіталу та загрози їх відпливу з ринків економік, що розвиваються. Узагальнено перспективні напрями посилення інституційної спроможності монетарних регуляторів країн з ринками, що розвиваються, через розвиток політик макропруденційного та валютного регулювання, а також комунікаційної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Данилишин, Богдан Михайлович.
    Необхідні кроки для розвитку економіки та банківського сектору України в період коронакризи та після її завершення [Текст] / Богдан Михайлович Данилишин, Євген Віталійович Степанюк // Економіка України. - 2021. - № 1. - С. 40-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська система--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
банківське кредитування -- процентні ставки -- макропруденційна політика -- монетарна політика -- цільове рефінансування -- банк розвитку
Анотація: Запроваджені в Україні карантинні заходи, оголили та поглибили негативні тенденції в економіці, які спостерігаються з ІІ півріччя 2019 р. З метою протидії кризі COVID-19 ряд країн використовують поєднання державних фіскальних механізмів з монетарними і макропруденційними інструментами центральних банків. З огляду на ризик виникнення в Україні негативного циклу погіршення фінансового стану банківського та корпоративного секторів, обґрунтовано застосування комплексного підходу до вдосконалення державної економічної та фінансової політики, що дозволить отримати синергетичний ефект від здійснюваних заходів та забезпечити довгострокове стале зростання економіки України на базі ефективної кредитної підтримки банківської системи.


Дод.точки доступу:
Степанюк, Євген Віталійович
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)