Учений, викладач, вихователь [Текст] // Географія та основи економіки в школі. - 2006. - № 1. - С. 51.
Рубрики: Фізична географія--Вивчення і викладання--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
рельєф -- Літосфера -- Є.Т.Палієнко
Дескриптори: НАУКИ ПРО ЗЕМЛЮ,ГЕОГРАФІЧНІ НАУКИ
Анотація: Про Є.Т.Палієнко -одного з засновників новітніх науково-прикладних напрямів інженерної та антропогенної геоморфології.


Дод.точки доступу:
Е.Т.Палієнко
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД


CUKK-VDPU
К65


    Копилець, Є.
    Еколого-географічний проект "Суд над вулканізмом" [Текст] / Є. Копилець // Географія та основи економіки в школі. - 2008. - № 1. - С. 22-26. - Бібліогр.:9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія фізична--Ландшафтознавство--Методика--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
Літосфера -- Вулкан
Анотація: В статті розглянутий матеріал про ендогенні сили Землі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Троценко, О.
    Використання інформації про втрачені природні географічні об'єкти на уроках географії [Текст] / О. Троценко // Географія та основи економіки в школі. - 2008. - № 6. - С. 14-16. - Бібліогр.:4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика--Урок--9 клас
Кл.слова (ненормовані):
Природні географічні об'єкти -- літосфера -- гідросфера -- біосфера -- біологічне різноманіття -- ландшафтне різноманіття
Анотація: Вибір теми статті зумовлений необхідностю впровадження у процес екологічної освіти Європейської концепції збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Метан газовугільних родовищ - потужне додаткове джерело вуглеводів в Україні [Текст] / Ігор Михайлович Наумов [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 43-54 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Вугільна промисловість--Україна
   Метановидобувна промисловість--Україна

   Джерела енергії--Метановугільні родовища

Кл.слова (ненормовані):
метан -- вугільні поклади -- газо(метано)вугільні родовища -- вуглеводнегенез -- фізико-хімічний реактор -- літосфера
Анотація: Розглянуто значення метану вугільних покладів як потужного додаткового джерела енергії, його важливу роль у нарощуванні паливно-енергетичного потенціалу України. На основі нової фізико-хімічної моделі глибинного мінерало- і вуглеводнегенезу в літосфері Землі обґрунтовано переважно абіогенний генезис метану, що вказує на практично невичерпне джерело цього виду вуглеводневої сировини. Це набуває особливої ваги у вирішенні фундаментальних питань генезису, міграції і локалізації вуглеводневмісних флюїдів, зокрема при формуванні газо(метано)вугільних родовищ, комплексне освоєння яких із синхронним рентабельним видобутком метану і вугілля створює передумови для інтенсивного розвитку метановидобувної промисловості в Україні.


Дод.точки доступу:
Наумов, Ігор Михайлович; Павлюк, Мирослав Іванович; Сворень, Йосип Михайлович; Зубик, Микола Ігорович




    Мичак, Сергій Володимирович.
    Геодинамічний розвиток Українського щита і утворення родовищ корисних копалин за даними геофізичних та геохронологічних досліджень [Текст] : за матеріалама наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 2 бередзня 2016 року / Сергій Володимирович Мичак // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 6. - С. 77-85 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історична геологія--Геофізичні дослідження
   Історична геологія--Геохронологічні дослдіження

   Палеогеографія

   Літосфера--Геофізичні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
деформації -- зони розломів -- тріщини -- плутони -- користні копалини -- обертання плит
Анотація: Розглянуто напружено-деформований стан земної кори північно-західної і центральної частин Українського щита під час об’єднання території Фенноскандії і Сарматії та формування Коростенського і Корсунь-Новомиргородського плутонів габро-анортозитів і гранітів рапаківі. Показано, що відмінність в орієнтації осей головних нормальних напружень при формуванні Коростенського і Корсунь-Новомиргородського плутонів на відрізку 1,80-1,73 млрд років тому, яка визначається за тріщинуватістю гірських порід, зумовлена випередженням тріщиноутворення в першому порівняноз другим на ~10 млн років та обертанням Сарматії проти годинникової стрілки на 54°. Сформульовано деякі геодинамічні критерії пошуків рудних корисних копалин.





    Старостенко, Віталій Іванович
    Про виконання наукового проекту "Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносносності (Georift)" [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 11 січня 2017 року / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 3. - С. 17-23 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літосфера--Геофізичні дослідження
   Геологія--Корисні копалини--Родовища вуглецевих порід та вуглеводнів

Анотація: У доповіді розглянуто важливість вивчення глибинної будови літосфери України з використанням геофізичних методів досліджень як основи для пошуків мінеральних та енергетичних ресурсів країни, а також обговорено результати виконання наукового проекту «Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносності (GEORIFT)».





    Колодійчук, А. В.
    Процеси впровадження цифрових технологій і літосфера: взаємовплив і загрози взаємодії [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 1. - С. 110-115. - Бібліогр. с. 114 (8 назв)
Рубрики: Цифрові технології
Анотація: У статті охарактеризовані і проаналізовані на конкретних прикладах літосферні ризики впровадження ІКТ, зокрема вулканічні, геолого-ґрунтові, гідрогеологічні, геодезичні, рельєфні, а також тектонічні ризики. Розглянуто взаємозв'язок та взаємовплив між спеціалізованими новітніми комп'ютерними технологіями, геологічним середовищем та техногенними процесами. Виявлено, що нові цифрові технології можуть бути не лише інструментом здійснення науково-прикладних досліджень, але й джерелом механічного, хімічного і навіть радіаційного забруднення ділянок земної кори.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)