CUKK-VDPU
Ж72


    Жила, С. О.
    "Словесник має нагадувати досвідченого архітектора, який безпомилково визначає кожному мистецтву єдино належне для нього місце і роль" [Текст] : ексклюзивне інтерв'ю доктора педагогічних наук С. О. Жили (Чернігів) / С. О. Жила // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2007. - № 6. - С. 2-10.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
вчитель-словесник -- вивчення літератури -- літературна освіта

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Бондаренко, Юрій.
    Відгук на посібник Василя Шуляра "Планування літературної освіти школярів: технологічна концепція"(Миколаїв, 2006) [Текст] / Ю. Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2008. - № 3. - С. 71.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Підручники і посібники
Кл.слова (ненормовані):
відгук -- літературна освіта
Анотація: Відгук на посібник В.Шуляра "Планування літературної освіти школярів: технологічна концепція"

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Методичні рекомендації щодо вивчення української літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2008-2009 навчальному році [Текст] // Українська мова і література в школі. - 2008. - № 4. - С. 8-11.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Методичні рекомендації
Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- профільне навчання -- зовнішнє незалежне оцінювання -- інформаційні технології
Анотація: Про вивчення української літератури у 2008-2009 навчальному році (методичні рекомедації)

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Людина-науковець від бога : [про ювілярку доктора педагогічних наук, професора Волошину Н.Й.] [Текст] // Українська мова і література в школі. - 2009. - № 8. - С. 57.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Педагогічний досвід--Персоналії--Волошина Н. Й.
   Педагогіка--Вища школа--Педагогічний досвід

Кл.слова (ненормовані):
Фахівець з методики літератури -- Науковий досвід ювілярки -- Літературна освіта
Анотація: В статті проведено аналіз творчості професора Волошиної Н.Й. поданий викладачами кафедри літератури та методики навчання Інституту мови та літератури Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.


Дод.точки доступу:
Волошина, Ніла Йосипівна (укр. вчена-методист у галузі методики викладання літ., д-р пед. наук, професорка ; 1940-2010) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Покатілова, О.
    Культурологічний контекст вивчення зарубіжної літератури як умова літературного та загальнокультурного розвитку учнів. З досвіду роботи Східноукраїнського ЦДЛМВНЗ : [Східноукраїнський Центр дослідження літератури та методики її викладання в навчальних закладах] [Текст] / О. Покатілова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2009. - № 10. - С. 5-8. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Зарубіжна література--Методична робота--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- інтерпретація художнього твору -- аналіз художнього твору -- програма із зарубіжної літератури 10 клас
Анотація: Метою статті є розгляд питання впровадження культурологічного контексту в програму із зарубіжної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів. Стаття висвітлює діяльність Культурологічної лабораторії Східноукраїнського Центру з дослідження літератури та методики її викладання, технології використання різних видів мистецтва в практиці роботи вчителів Луганської області та формулювання принципів створення культурологічного контексту до програми із зарубіжної літератури філологічного профілю.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Соколова, Тетяна.
    Організація полікультурного простору літературної освіти на уроці та в позаурочний час [Текст] / Тетяна Соколова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2010. - № 2. - С. 14-15
Рубрики: Всесвітня література--Методика викладання
   Проектна діяльність--Шкільна --Література

Кл.слова (ненормовані):
полікультурна компетентність -- культура учнів -- літературна освіта
Анотація: В статті порушено проблему оволодіння особистістю досягненнями світової культури, виховання у неї жити в полікультурному середовищі. Поважати людей іншої раси, політичних уподобань, релігії. формування мислення учнів через усвідомлення себе частиною свого етносу, громадянина власної держави.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Огар, Е.
    Гаслу "Час читати! - наукову підтримку [Текст] / Е. Огар // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 5. - С. 105-107.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література--Дитяча література--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
науково-практична конференція -- дитяча книга і читання -- літературна освіта -- книговидання ; роль бібліотек -- перекладацький канон -- позитивний імідж книги
Анотація: Докладне повідомлення про Міжнародну науково-практичну конференцію "Дитяче читання і дитяча книга в Центральній та Східній Європі: теорія і практика", яка відбулася у рамках Четвертого "Форуму видавців - дітям" у Львові. Мета конференції - обмін досвідом між країнами (Естонія, Латвія, Литва, Польща, Болгарії, Росія та Україна) у сфері наукових досліджень та практичної діяльності, спрямований на підтримку книжкової культури і культури читання.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Назаренко, Л.
    Оцінювання продукту проектної діяльності школярів у контексті літературної освіти (за творчістю О. Олеся) [Текст] / Людмила Назаренко // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 3. - С. 30-33.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Діаспора чеська--Персоналії--Чехія--Україна, 20 ст.
   Українська література--Інформаційні технології

Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- інформаційно-комунікаційні технології -- оцінювання
Анотація: Стаття присвячена проблемі оцінювання і взаємооцінювання роботи учня-читача в групі під час демонстрації проекту з української літератури, продуктів діяльності, виконаних старшокласниками за допомогою інформаційних технологій. Автором запропоновано приклад практичного застосування інформаційно-комунікаційних техологій за творчістю О. Олеся.


Дод.точки доступу:
Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Лісовський, А.
    Художня сутність літератури і витоки її естетичної природи [Текст] / Антон Лісовський // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 3. - С. 34-38. - Бібліогр.: 26 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Специфіка літератури
Кл.слова (ненормовані):
література -- метафора -- естетичний розвиток -- літературна освіта
Анотація: Література як мистецтво слова, мислення в образах є мисленням метафоричним, спрямованим на відкриття духовних сутностей у всьому, що оточує людину, у її вчинках, характері, у самій людській долі. У розвитку такого бачення суть літературної освіти й естетичного розвитку в цілому.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Таранік-Ткачук, К. В.
    Розвиток мовно-літературної освіти залежить від кожного з нас [Текст] / К. В. Таранік-Ткачук // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 5. - С. 52.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Проект Концепції--Консультація
   Українська література--Проект Концепції--Консультація

Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- мовна освіта
Анотація: Подано консультацію щодо обговорення проекту Державного стандарту в галузі "Мови і літератури".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Борімося за слово, наше національне надбання! : інтерв'ю із головою робочої групи з розробки проекту освітньої галузі "Мови і літератури" Держаного стандарту базової та повної загальної середньої освіти доктором філологічних наук, проесором, заслуженим діячем науки і техніки України, завідувачем кафеди світової літератури Полтавського національного педагогічного університету Імені В.Г.Короленка Ольгою Миколаївною Ніколенко [Текст] // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 5. - С. 49-51.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Проект галузі--Інтерв'ю
   Українська мова--Проект галузі --Інтерв'ю

Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- літературний компонент стандарту
Анотація: Подано інтерв'ю з доктором філологічних наук, професором,завідувачем кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка О. М. Ніколенко.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Назаренко, Людмила
    Оцінювання продукту проектної діяльності школярів у контексті літературної освіти (за творчістю О. Олеся) [Текст] / Людмила Назаренко // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Діаспора чеська--Персоналії--Чехія--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- проектна діяльність -- інформаційно-комунікативні технології -- оцінювання
Анотація: Стаття присвячена проблемі оцінювання та взаємооцінювання роботи учня-читача в групі під час демонстрації проекта по українській літературі, продуктів діяльності, виконаних старшокласниками за допомогою інформаційних технологій.Запропонований приклад практичного примінення інформаійно-комунікаційних технологій при вивченні творчості Олександра Олеся.


Дод.точки доступу:
Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про нього\




    Орлова, О.
    Учитель і державна мовна політика / О. Орлова, О. Гвоздьова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2012. - № 9. - С. 8-14
Рубрики: Мовознавство--Мовна політика
Кл.слова (ненормовані):
українська мова -- літературна освіта -- вчитель української мови та літератури -- мовна культура -- культура мови
Анотація: В статті розглянуто законодавчу базу про державну мовну політику, її основні напрями, з'ясовано роль навчального закладу в даній проблемі в цілому та ролі вчителя української мови та літератури зокрема.


Дод.точки доступу:
Гвоздьова, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Токмань, Г. Л.
    Докторська школа вченої-методиста, професора Ніли Василівни Волошиної [Текст] / Г. Л. Токмань // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - N 5(травень). - С. 2-7 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагоги українські--Персоналії, 20 ст.
   Філологічна освіта--Педагогічні концепції--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Літературна освіта -- Наукова докторська школа -- Методичні ідеї
Анотація: Статтю присвячено науковій докторській школі професора Ніли Йосипівни Волошиної. Авторка проаналізувала концепції, створені вченими, консультантом яких була Н. Волошина. Увагу зосереджено на методичних ідеях, запропонованих дослідниками, визначено роль нових концепцій у розвитку літературної освіти в Україні.


Дод.точки доступу:
Волошина, Ніла Йосипівна (укр. вчена-методист у галузі методики викладання літ., д-р пед. наук, професорка ; 1940-2010) \про неї\




    Дятленко, Т. І.
    Принцип неперервності літературної освіти у методичній спадщині професора Н. Й. Волошиної [Текст] / Т. І. Дятленко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - N 5(травень). - С. 8-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагоги українські--Персоналії, 20 ст.
   Філологічна освіта--Педагогічні концепції--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Неперервність освіти -- Літературна освіта
Анотація: У статті розглядаються різні підходи до визначення поняття "неперервна освіта" вітчизняними й зарубіжними вченими. Простежується неперервність у літературній освіті. З цією метою аналізуються окремі роботи відомого вітчизняного методиста, доктора педагогічних наук, професора Н. Й. Волошиної.


Дод.точки доступу:
Волошина, Ніла Йосипівна (укр. вчена-методист у галузі методики викладання літ., д-р пед. наук, професорка ; 1940-2010) \про неї\




    Жила, С. О.
    Уроки позакласного читання в системі літературної освіти старшокласників : за романом Мирослава Дочинця "Горянин. Води Господніх русел" / С. О. Жила // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 7/8(липень-серпень). - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання, 20-21 ст.
   Романи українські--Літературна критика, 20-21 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
уроки позакласного читання -- літературна освіта -- читацькі конференції -- художня система -- декодування тексту
Анотація: У статті розкриваються особливості уроків позакласного читання за романом Мирослава Дочинця «Горянин».


Дод.точки доступу:
Дочинець, Мирослав Іванович \про твір\




    Шевченко, З. О.
    Програма "Загальнокультурний контекст вивчення української літератури у 8-9 класах" (факультативний курс) [Текст] / З. О. Шевченко // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 3. - С. 47-53
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Плани та програми
   Українська література--Факультативний курс

Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- вимога до знань -- уміння учнів -- зміст уроку -- бароко -- класицизм -- романтизм
Анотація: Подана програма "Загальнокультурний контекст вивчення української літератури у 8-9 класах " на факультативному курсі знз.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шуляр, В. І.
    Проблеми літературної освіти у спадщині Тетяни і Федора Бугайків, Ніли Волошиної, Олександри Бандури і сучасний урок [Текст] / В. І. Шуляр // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 1(січень). - С. 2-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогічні концепції--Українська література
   Педагогічні технології--Українська література

   Компетентнісний підхід--Українська література

Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- сучасний урок -- стратегії уроку літератури -- учень-читач
Анотація: У статті автор зробив спробу аспектно проаналізувати спадщину відомих методистів літератури (Т. і Ф. Бугайків, Н. Волошиної, О. Бандури), зактуалізувати проблеми літературної освіти у зіставленні, спроектувати їх щодо конструювання сучасної моделі уроку української літератури.


Дод.точки доступу:
Бугайко, Тетяна Федорівна (д-р пед. наук, професор, заслуж. учитель України ; 1898-1972) \про твори\; Бугайко, Федір Федорович (1899-197?) \про твори\; Волошина, Ніла Йосипівна (укр. вчена-методист у галузі методики викладання літ., д-р пед. наук, професорка ; 1940-2010) \про неї\; Бандура, Олександр Іларіонович (1918-2005) \про твори\




    Нежива, Людмила.
    "Казка для дорослих": сюрреалізм у шкільній літературній освіті [Текст] / Людмила Нежива // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 4. - С. 50-55. - Бібліогр. 18 назв
Рубрики: Сюрреалізм--Вивчення в школі
Кл.слова (ненормовані):
дивовижне -- автоматичне письмо -- колективне підсвідоме -- метафоричність -- методична модель -- літературна освіта
Анотація: Апелюючи до естетичного досвіду сюрреалістів та їхніх маніфестів, а також літературознавчих і мистецтвознавчих досліджень, автор визначає конститутивні риси напряму для їх об'єктивізації у шкільній практиці аналізу художніх творів. Наріжною для естетики сюрреалізму є категорія дивовижного, що постає в результаті занурення в позасвідоме буття. Для створення методичної моделі вивчення сюрреалізму актуалізовано риси напряму: художнє вираження за допомогою техніки автоматичного письма, візійність, сповненість "дитинного здивування", занурення у світ архаїки, поява фантастичних образів сновійної реальності, складна метафоричність. Первинне вивчення сюрреалістичного стилю доцільне на прикладі творів Б.-І. Антонича, його поетичних маніфестів. Ілюструючи риси напряму, автор статті пропонує актуалізувати живопис художників-сюрреалістів, порівняти художній образ, злбражений у різних стилях, сформулювати визначення літературного напряму. Засвоївши естетичні орієнтири сприйняття сюрреалістичного мистецтва, старшокласники зможуть застосувати свої знання під час аналізу творів І. Драча, М. Вінграновського, В. Голобородька.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гайченко, О.
    Актуальні проблеми шкільної літературної освіти та ефективні шляхи їх розв'язання [Текст] / Ольга Гайченко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 6/7. - С. 2.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Зарубіжна література--Зміст освіти
   Зарубіжна література--З'їзди, конференції, наради

Кл.слова (ненормовані):
літературна освіта -- мета -- об'єкт -- семінар-практикум учителів -- завдання семінару
Анотація: У статті показано роль та місце літературної освіти в сучасному освітньому процесі, розкрито її об'єкт і основну мету. Проінформовано про семінар-практикум учителів зарубіжної літератури м. Миколаєва, його учасників, теми доповідей та основні завдання цього методичного заходу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД