Сокур, Станіслав.
    Формування спільної політики ЄС у галузі безпеки й оборони в контексті боротьби з сучасним кібертероризмом [Текст] / Станіслав Сокур // Віче. - 2010. - № 10. - С. 24-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тероризм--Комп'ютерний
   Європейський союз--Кібертероризм

   Інформаційна безпека--Міжнародна

Анотація: Проблема загальносвітової протидії загрозам інформаційної безпеки поглиблюється у зв’язку з тим, що тероризм повністю перейшов у сферу міжнародних відносин. Відповідно, шляхи створення ефективних систем протидії також перебувають у компетенції міжнародного права. Автор дає трактування терміну "кібертероризм" сучасних дослідників та зупиняється на діяльності ЄС у сфері боротьби з цією загрозою.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Ковальський , Валентин.
    Володимир Голубєв: "Україні загрожує кібертероризм" [Текст] / Валентин Ковальський // Віче. - 2012. - № 5. - С. 22-23
Рубрики: Тероризм--Комп'ютерний
   Кіберзлочинність--Україна

Анотація: Комп’ютерна епоха призвела до появи дуже небезпечного й моловивченого явища - кіберзлочинності. Про новий вид загрози для людства розповідає директор Центру дослідження комп’ютерної злочинності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Лук`янчук, Р. В.
    Державна політика у сфері забезпечення кібернетичної безпеки в умовах проведення антитерористичної операції [Текст] / Р.В. Лук`янчук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2015. - № 3. - С. 110-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні інформаційні ресурси--Кібертероризм--Антитерористична операція--Гібрідна війна
Анотація: У статті розглянуто пріоритетні засади державної політики у сфері забезпечення кібернетичної безпеки в умовах проведення антитерористичної операції. На підставі аналізу правових джерел визначено шляхи формування засад сучасної державної політики у сфері забезпечення кібернетичної безпеки.





    Лук`янчук, Р. В.
    Державне стратегічне планування у сфері забезпечення кібербезпеки: реалії сьогодення [Текст] / Р.В. Лук`янчук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2016. - № 3. - С. 131-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державне стратегічне планування--Кіберзагроза--Національна система кібербезпеки--Кібертероризм
Анотація: У статті досліджено роль, зміст та складові стратегічного планування у сфері забезпечення кібербезпеки.





    Діордіца, Ігор.
    Класифікація кіберзагроз та їх легітимація у нормативно-правових актах України [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 206-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерне право--Кібернетичні загрози--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
кіберзлочинність -- кібертероризм -- кібершпигунство -- кіберпростір
Анотація: У статті автором досліджено класифікації кіберзагроз та їх легітимацію у НПА. Зауважено, що захист критичної інфраструктури від кібернетичних загроз повинен бути складником загальнодержавної системи кібернетичної безпеки, а для протидії сучасним загрозам у кіберпросторі система захисту повинна мати змогу швидко адаптуватися до змін. Акцентовано увагу на тому, що в наявних нормативно-правових актах відсутня дефініція «кіберзагроза». Запропоновано авторське розуміння терміна «легітимація кіберзагроз» та «загрози кібербезпеці або кіберзагрози». Зазначено, що за відсутності єдиного уніфікованого визначення кіберзагроз, актуальним є перегляд чинних нормативно-правових актів та їх доповнення. Нині існує низка НПА, в яких вживається термін «кіберзагроза», але не дається його тлумачення, що може призвести до його неправильного застосування, помилок у притягненні до відповідальності та інших негативних наслідків. Основними видами кіберзагроз є: кіберзлочинність; кібертероризм та кібершпигунство; кібервійна.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Zhuravel, M. Y.
    Increasing your cybersecurity awareness: understanding cybercrime and finding ways to fight it [Текст] / M. Y. Zhuravel // Юридична Україна. - 2020. - № 2. - P14-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпека--Правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
Інтернет -- кіберпростір -- кібератака -- кіберзагроза -- викуп -- кібертероризм -- законодавство ЄС
Анотація: У статті розглянуті різні категорїі кіберзлочинності, а саме: злочини проти особи, злочини проти власності та злочини проти уряду на прикладах реальних справ. Також вивчаються шляхи боротьби з кіберзлочинністю. Крім того, законодавча база ЄС розглянута як приклад правових заходів проти кіберзлочинності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)