Рабінович, Петро.
    Фундаментальні поняття кримінального права: інтерпретація Страсбургського суду [Текст] / П. Рабінович // Юридична Україна. - 2011. - № 11. - С. 4-7. - Бібліогр. в примітках: с. 13-14
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Кримінальне право--Термінологія
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- покарання
Анотація: У статті наведено результати узагальнення правових позицій Європейського суду з прав людини стосовно витлумачення ним двох фундаментальних понять кримінального права ("кримінальне правопорушення" та "злочин") , які використані у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гуменюк, М. М.
    Визначення юридичних ознак потерпілого при здійсненні піратського нападу та предмету вчинення злочину, передбаченого ст. 446 КК України "піратство" [Текст] / М. М. Гуменюк // Митна справа. - 2013. - № 2. - С. 105-113. - Библиогр.: с. 112 936 (назв.)
Рубрики: Світовий океан--Свобода судноплавства
   Конвенція з морського права--Територіальне море--Протяжність

   Кримінальний кодекс України--Державний Прапор України --Незаконне підняття

Кл.слова (ненормовані):
Кримінальне правопорушення -- Майнова шкода -- Моральна та фізична шкода
Анотація: У статті розглянуто питання визначення юридичних ознак потерпілого при здійсненні піратського нападу та предмету вчинення злочину, передбаченого ст. 446 КК України "Піратство".





    Баганець, Олексій.
    Вплив деяких правових презумпцій на предмет доказування у кримінальному провадженні [Текст] / Олексій Баганець // Юридична Україна. - 2014. - № 1. - С. 80-85. - Бібліогр. в примітках: с. 83-84
Рубрики: Кримінальний процес--Доказування--Правові презумпції
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- презумпція невинуватості -- осудність -- вчинення злочину -- формальний склад
Анотація: У статті досліджується питання про вплив деяких правових презумпцій на предмет доказування у кримінальному провадженні. Автор приділяє увагу нормативному забезпеченню необхідності у доказуванні осудності, звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку зі спливом строків з дня вчинення злочину і до набрання вироком законної сили, заподіяння шкоди при вчиненні злочинів з формальним складом і презупції знання кримінального закону. Розглянуто сучасний стан регламентації даного питання у процесуальному законодавстві інших країн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Охріменко, Іван.
    Проблематика призначення судово-психологічних експертиз щодо потерпілих під час розслідування статевих злочинів [Текст] / Іван Охріменко, Ганна Лузанова // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 4. - С. 102-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Статеві злочини--Розслідування--Судово-психологічні експертизи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
слідчий -- кримінальне провадження -- кримінальне правопорушення -- потерпілий -- психологічний зміст -- експерт-психолог -- постанова -- висновок
Анотація: Стаття присвячена розгляду особливостей призначення судово-психологічних експертиз щодо потерпілих під час розслідування кримінальних справ за фактами вчинення статевих злочинів. Вказується, що предметом даного виду судово-психологічних експертиз є психологічний зміст безпорадного стану потерпілої. Зазначений вид експертизи належить до окремих категорій кримінальних проваджень, розглядається як необхідна та ефективна форма використання спеціальних знань у сучасній юридичній практиці. Наводяться результати авторського емпіричного дослідження, яке свідчить про сучасний стан реалізації судово-психологічної експертизи як форми використання спеціальних психологічних знань у кримінальному процесі.


Дод.точки доступу:
Лузанова, Ганна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кавун, Дмитро.
    Повноваження слідчого у забезпеченні прав і законних інтересів потерпілого (фізичної особи) [Текст] / Дмитро Кавун // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 7. - С. 148-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Права і законні інтереси потерпілого--Забезпечення--Повноваження слідчого
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- досудове розслідування -- потерпілий -- слідчий -- докази
Анотація: Статтю присвячено розкриттю основних форм діяльності слідчого із забезпечення прав і законних інтересів потерпілого (фізичної особи), порушених вчиненим щодо нього кримінальним правопорушенням.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ребезюк, Владислав.
    Правова природа, зміст та ознаки механізму охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження [Текст] / Владислав Ребезюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 145-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Учасники--Охорона прав
Кл.слова (ненормовані):
європейські цінності -- кримінальне правопорушення -- підозрюваний -- обвинувачений

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шепітько, Михайло.
    Вплив міжнародно-правових актів на зміст злочинів проти правосуддя [Текст] / Михайло Шепітько // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 30-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Проти правосуддя
Кл.слова (ненормовані):
Римський статут Міжнародного кримінального суду -- практика Європейського суду з прав людини -- судова інституція -- юрисдикція -- кримінальне правопорушення
Анотація: Автором було вивчено роль міжнародно-правових актів на сутність злочинів проти правосуддя. Він вказує на наявність агресивних дій проти України в контексті анексії і подальшої окупації Автономної Республіки Крим, а також частин Донецької і Луганської областей. У зв'язку з цим розглядається необхідність ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду. На думку автора, ратифікація даного міжнародно-правового акту призведе до необхідності кримінально-правової охорони Міжнародного кримінального суду шляхом включення в злочини проти правосуддя окремих суспільно-небезпечних діянь, що посягають на його діяльність. Окрему увагу приділено важливості ратифікації Конвенції Ради Європи щодо захисту прав людини і основоположних свобод (1950). Автор вказує, що її ратифікація призвела до того, що Україна визнала рішення (практику) Європейського суду з прав людини джерелом права. Такий підхід дозволяє розширено тлумачити окремі ознаки злочинів проти правосуддя.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Резнікова, Олена Ігорівна.
    Повернення активів, одержаних унаслідок вчинення злочинів у кримінальному провадженні : міжнародний досвід і сучасний стан [Текст] / Олена Ігорівна Резнікова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 3. - 90-107. . - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Арешт майна
Кл.слова (ненормовані):
корупція -- кримінальне правопорушення -- управління активами -- фінансовий злочин
Анотація: Корупція є деструктивним явищем, що спричинює небажані наслідки для розвитку суспільства і держави в цілому. Тому у статті досліджено теоретичні основи і практичні проблеми повернення активів, одержаних унаслідок вчинення злочинів у кримінальному провадженні, визначено мету, суб’єктів реалізації, об’єкти пошуку та етапи здійснення такої діяльності. Проаналізовано провідний міжнародний досвід у сфері повернення активів, одержаних унаслідок вчинення злочинів у кримінальному провадженні. Досліджено правовий статус, функції і повноваження Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів як нового суб’єкта такої діяльності. Встановлено, що для повернення активів у кримінальному провадженні необхідно пройти п’ять етапів.





    Клочков, Володимир.
    Проблеми законодавчого забезпечення діяльності системи прокуратури та досудового слідства [Текст] / Володимир Клочков // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 254-259. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Прокурорський нагляд--Законодавче забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
об’єкт прокурорського нагляду -- повідомлення -- кримінальне правопорушення -- заяви
Анотація: Стаття присвячена проблемам законодавчого забезпечення діяльності системи прокуратури, правильному визначенню об’єкта прокурорського нагляду, перевірці заяв та повідомлень про вчинення кримінального правопорушення, внесенню відомостей до ЄРДР, письмовому повідомленню заявника, тлумаченню певних норм КПК України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Макарчук, Данило.
    Поняття кримінально караного діяння у конституціях України, Франції та ФРН [Текст] / Данило Макарчук // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 244-249. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальна відповідальність --Конституційно-правове регулювання--Україна--Франція--ФРН
Кл.слова (ненормовані):
злочин -- кримінальний проступок -- кримінальне правопорушення
Анотація: Стаття присвячена аналізу положень Конституцій України, Франції та ФРН з метою визначення впливу конституційно-правового закріплення поняття кримінально караного діяння на систему класифікації таких діянь у законодавстві про кримінальну відповідальність, а також встановлення ступеня легітимізації положень кримінального права за допомогою норм Конституції. У статті проаналізовано деякі правові колізії, що виникли в Конституції України після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 7279-д від 20.04.2018, а також запропоновано шляхи вирішення таких колізій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марін, Олександр.
    Родовий об’єкт та система кримінальних правопорушень проти правосуддя в результаті конституційної реформи [Текст] / Олександр Марін // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 220-226. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини проти правосуддя--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- правове благо -- справедливість -- конституційна реформа
Анотація: У статті розглянуто питання впливу конституційної реформи на визначення поняття кримінальних правопорушень проти правосуддя та запропоноване нове бачення поняття цього родового об’єкта. У сучасній доктрині кримінального права родовий об’єкт кримінальних правопорушень проти правосуддя розглядають у вузькому та широкому розумінні залежно від того, який суб’єктний склад утворює суспільні відносини, що ставляться під охорону норм кримінального права: вузьке розуміння – тільки суд; широке – й інші суб’єкти, які проводять досудове розслідування, виконують судові рішення, беруть участь у судочинстві у певних процесуальних ролях. У статті пропонується інший підхід, відповідно до якого об’єкт охорони кримінально-правових норм, що містять кримінальні правопорушення проти правосуддя, повинен розглядатися через призму концепції «правового блага» – цінності, що забезпечує рівноправний розвиток особистості.





    Куц, В. М.
    Звільнення від кримінальної відповідальності та перспективи його законодавчого врегулювання [Текст] / В. М. Куц // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 267-270. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальна відповідальність--Звільнення--Правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- засоби реагування -- відмова від застосування кримінальної відповідальності
Анотація: У статті розглядаються теоретико-прикладні аспекти матеріально-правової регламентації так званого звільнення від кримінальної відповідальності та перспективи його збереження в новому КК України. Доводиться, що одним із засобів кримінально-правового реагування за межами кримінальної відповідальності має бути не звільнення, а відмова від застосування кримінальної відповідальності. Висвітлюються основні кримінально-правові аспекти цього явища.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Патюк, Світлана.
    Проблемні питання початку досудового розслідування в Україні [Текст] / Світлана Патюк, Ірина Щербак // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 241-246. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Слідство--Початок--Правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне провадження -- кримінально-процесуальний порядок -- кримінальне правопорушення -- оскарження -- слідча ситуація -- Єдиний реєстр досудових розслідувань
Анотація: У статті з урахуванням розвитку кримінально-процесуальної науки досліджено проблемні питання початку досудового розслідування, порядок застосування ст. 214 КПК України в сукупності з іншими нормативно-правовими актами, які регламентують процесуальний порядок поводження із заявами (повідомленнями) та іншою інформацією, що містить дані про вчинення кримінального правопорушення. Проведено правовий аналіз різних точок зору, висловлених у юридичній літературі щодо етапу кримінально-процесуальної діяльності, пов’язаної з початком досудового розслідування, а також проаналізовано законодавство щодо окремих аспектів механізму перевірки заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.


Дод.точки доступу:
Щербак, Ірина




    Тарасенко, Олег.
    Необхідність правового врегулювання впровадження комп'ютерного втручання як нового оперативно-розшукового заходу оперативних підрозділів [Текст] / Олег Тарасенко, Олександр Стрільців // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 7. - С. 90-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна поліція України--Злочинність в мережі Інтернет--Виявлення та запобігання--Правове врегулювання
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- оперативно-розшуковий захід -- заборонений контент
Анотація: Актуальність матеріалу полягає в тому, що поширення злочинності в мережі Інтернет – найбільш динамічна на сьогодні група суспільно-небезпечних діянь, яка прогресує у світі загалом і в Україні зокрема, набираючи найбільш небезпечних обертів. Це зумовлене поширенням автоматизації, інформатизації та комп’ютеризації всіх сфер життя, розвитком науки, стрімким розширенням сфери застосування інформаційних технологій. У статті вказано на відсутність законодавчо визначених можливостей оперативних підрозділів Національної поліції України реалізовувати завдання щодо виявлення кримінальних правопорушень, які вчиняються в мережі Інтернет, та запобігання їм, у тому числі з припинення поширення та блокування забороненого й обмеженого до обігу контенту, а також фіксувати сліди в разі вчинення таких кримінальних правопорушень.


Дод.точки доступу:
Стрільців, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)