Коронакриза і стан довілля [Текст] // Екологічний вісник. - 2020. - № 4. - С. 2-3
Рубрики: Людина і природа
   Надзвичайні ситуації--Екологічна безпека

Анотація: Інтерв'ю з головою Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко про ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції у світі, що спровокувало одну з найбільших економічних рецесій за останні 70 років. Практично всі світові економіки зафіксували стрімке падіння рівня виробництва. Вчені у багатьох країнах світу досліджують екологічний феномен коронакризи. Зафіксоване різке зменшення забруднення атмосфери над Китаєм. Така ж тенденція спостерігається у країнах Європи, де зупинили роботу великі підприємства-за-бруднювачі та транспорт. Виходячи з досліджень, можна стверджувати, що зменшення обсягів викидів парникових газів сягало 40%. Про шанс зберегти в Україні нащадкам нашу чудову землю привернуто увагу у розповіді.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корнівська, В. О.
    Фінансова несвобода у новому суспільстві [Текст] / В. О. Корнівська // Економічна теорія. - 2021. - № 1. - С. 41-66. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Фінанси--Фінансова діяльність
   Економічний розвиток--Інституційні проблеми--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
економічна свобода -- фінансова свобода -- коронакриза -- кредитування домогосподарств -- державна фінансова допомога -- фінансова інклюзія
Анотація: Представлено результати дослідження проблем нівелювання економічної свободи та, як її складової, фінансової свободи у процесі становлення нового суспільства. Зважаючи на асиметричність інформаційного простору, у якому розвивається економічна свобода, у роботі доведено, що вона не може бути лише набором механізмів реалізації інтересів, вона представляє собою розгалужену систему уявлень, принципів, традицій, правил господарської діяльності і потребує певної інституційної структури для формування та розвитку, яка складається із визначених рівнів, перший з яких – це інститути первісної соціалізації (родина), інститути операційної активності (інститути отримання кваліфікації, професійне середовище, фінансові інститути тощо), найвищий рівень – держава.





    Малиновська, Олена Анатоліївна.
    Міграція та коронакриза: наслідки, перспективи, напрями реагування [Текст] / Олена Анатоліївна Малиновська // Стратегічна панорама. - 2021. - № 1-2. - С. 71-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграційні процеси--COVID-19--Міграційна політика
Анотація: Статтю присвячено пошукам відповіді на ключові для адекватного реагування на міграційні виклики запитання: "Як криза впливає на становище мігрантів? На інтенсивність та спрямованість міграційних потоків? Як ці зміни впливають на розвиток української економіки та суспільства?". Даних щодо динаміки сучасної міжнародної міграції замало. Тому огляд гіпотетичної міграційної ситуації, як і вироблення рекомендацій стосовно можливих політичних рішень, базується не лише на їх аналізі, а й на узагальненні наслідків попередніх економічних криз для міграційних процесів, виокремленні та екстраполяції на сучасні реалії їх сутнісних характеристик.





    Сторонянська, Ірина Зеновіївна.
    Економіка регіонів в умовах коронакризи: тенденції розвитку та їх вплив на податкові доходи місцевих бюджетів [Текст] / Ірина Зеновіївна Сторонянська, Лілія Ярославівна Беновська // Економіка України. - 2021. - № 5. - С. 59-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Місцеві бюджети--Доходи--Україна, 2020-2021 рр.
Кл.слова (ненормовані):
розвиток -- регіон -- коронакриза -- податкові надходження -- місцеві бюджети -- поведінкові ефекти
Анотація: Досліджено тенденції розвитку регіонів в умовах коронакризи. З'ясовано, що близькі за рівнем розвитку регіони демонстрували дуже різні тенденції, що зумовлено впливом поведінкових та інституційних чинників. Оцінено вплив змін в економіці регіонів на доходи місцевих бюджетів. Виявлено зростання податкових доходів місцевих бюджетів, що супроводжувалося зниженням обсягів міжбюджетних трансфертів і збільшенням видатків на стримування поширення пандемії.


Дод.точки доступу:
Беновська, Лілія Ярославівна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Данилишин, Б. М.
    Нейтральна вартість грошей у практиці монетарного регулювання / Б. М. Данилишин, І. В. Богдан // Економіка України. - 2021. - № 11. - С. 3-22. - Бібліогр. 31 назв
Рубрики: Банківські кредити--Процентна ставка--Оцінка
Кл.слова (ненормовані):
монетарна політика -- непокритий процентний паритет -- нейтральна ставка -- коронакриза
Анотація: Систематизовано фактори нейтральної процентної ставки за принципом їх впливу на попит чи пропозицію грошей в економіці. Узагальнено методи оцінки нейтральної процентної ставки, що застосовується у світовій практиці монетарного регулювання, виявлено їх переваги та недоліки.


Дод.точки доступу:
Богдан, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)