Єфименко, Геннадій.
    Коренізація, українізація, націоналізм. Голодомор як цілеспрямований результат політики Кремля [Текст] / Г. Єфименко // Сучасність. - 2008. - № 11. - С. 46-52 : портр. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Голодомор в Україні--Геноцид, 1932-1933 рр.
   Політичні злочини--Сталінський режим--Злочин геноциду

   Національна політика СРСР--Україна, 1920-1930-ті рр.

Анотація: 22 листопада 1933 р. завершив роботу об'єднаний пленум ЦК і Центральної контрольної комісії (ЦКК) КП(б)У. В резолюції пленуму "український націоналізм" було названо головною небезпекою в національному питанні. Подібного рішення не було прийнято у жодній із республік СРСР ні до 1933 р., ані згодом. Україна стала винятком. Щоби зрозуміти суть більшовицького повороту в національній політиці, варто з'ясувати, якою мірою ухвалення такого рішення було спонтанним або закономірним, що мав на меті і на що сподівався Кремль, доходячи таких відверто антиукраїнських рішень.



061
Ч 492


    Топчій, Олександр.
    Сільська інтелігенція Чернігівщини в політиці українізації (1920-ті - поч. 1930-х років) [Текст] / Олександр Топчій // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 583/584: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 238-242. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія України--Українізація
   Історія міст і сіл України--Національна політика--Чернігівщина

Кл.слова (ненормовані):
регіональні особливості -- коренізація -- українізація -- вчительство -- педагогічний технікум

Є примірники у відділах:
1 (13.11.2012р. Інв.В 73450 - Б.ц.) (вільний)




    Васьків, Микола.
    Емпірика, статистика й аналітика в "Кубані" Петра Лісового [Текст] / Микола Васьків // Слово і час. - 2013. - № 6. - С. 60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Мандрівні нариси

Кл.слова (ненормовані):
документалізм -- белетризація -- коренізація -- українізація -- русифікація
Анотація: У статті йдеться про відтворення у книжці мандрівних нарисів П. Лісового "Кубань" буття українців у цьому краї, історії й сучасного на 20-30-і роки стану національної самосвідомості.


Дод.точки доступу:
Лісовий, Петро (український радянський журналіст, прозаїк та публіцист ; 1891-1943) \про нього\




    Гісем, Ольга.
    Польський національний район імені Юліана Мархлевського (1926-1935 рр.) / О. Гісем // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 10. - С. 38-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія СРСР
Кл.слова (ненормовані):
політика "коренізація" -- національні адміністративно-територіальні одиниці -- польські національні райони
Анотація: Автор зазначає, що протягом 1920-х - початку 1930-х років радянське керівництво намагалося "загравати" з національними меншинами, аби здобути соціальну опору в місцевих жителів та створити позитивний імідж влади. Проте реальні мотиви створення національних районів були іншими. Польський національний район імені Ю. Мархлевського було створено з пропагандистською метою, як плацдарм для поширення комуністичних ідей на захід, до Польщі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Боровик, М.
    Хто створив "радянські нації"? [Текст] : (теоретико-історіографічні нотатки) / М. Боровик // Український історичний журнал. Вып. 1. Вып. 2. - 2020. - N 2. - С. 169-186. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 0130- 527
Рубрики: Історія СРСР--національна політика--коренізація--Україна
   Історіографія--радянська національна політика

Анотація: Мета дослідження полягає у вивченні сучасного стану західної історіографії щодо проблеми радянської національної політики в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дояр, Лариса.
    Радянська українізація як вагомий етап мовного розвитку України [Текст] / Лариса Дояр // Вісник Книжкової палати. - 2021. - № 7. - С. 22-28. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Історія Радянського Союзу--УРСР--Більшовицька (радянська) українізація--Коренізація
   Історія преси--Українська радянська періодика

   Книжкова палата України--Державний архів друку

Анотація: У статті подано підсумок аналізу невідомої та нині маловживаної періодики УСРР-УРСР, що була рупором більшовицької кампанії українізації та майданчиком для поширення українознавчих ідей у радянській Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мартинчук, І. І.
    Видавнича справа мовами національних меншин Донбасу як відображення коренізації [Текст] / І. І. Мартинчук // Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. - 2021. - Т. 32 (71), № 1. - С. 34-39. - (Серія: Історичні науки). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національні меншини--Коренізація--Видавнича справа--Національна культура--Донбас, 20 ст.
Анотація: У статті робиться комплексний аналіз пріоритетних напрямів, досягнень і прорахунків видавничої справи мовами національних меншин Донбасу в контексті більшовицької політики коренізації. На великому фактичному матеріалі розкриваються завдання і зміст видавничої діяльності мовами національних меншин Донбасу в 20–30-ті роки XX ст. Першочерговим завданням друкованих засобів інформації визначається проведення політичного виховання, формування радянської свідомості в поліетнічному середовищі, перш за все серед молоді.