Наливайко, Л.
    Принцип демократизму держави в умовах новелізації державного ладу України [Текст] / Л. Наливайко // Юридична Україна. - 2011. - № 5. - С. 4-9. - Бібліогр. в примітках: с. 8-9
Рубрики: Державний устрій--Україна
Кл.слова (ненормовані):
громадянське суспільство -- демократія -- конституційний лад
Анотація: Розкрито зміст принципу демократизму держави як принципу сучасного державного ладу України в контексті перехідного етапу суспільної трансформації, формування громадянського суспільства, концепції відкритої держави.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Прієшкіна, Ольга Василівна.
    Теоретичні та практичні аспекти гарантій конституційного ладу України [Текст] / О. В. Прієшкіна // Держава і право. - 2011. - Вип. 51. - С. 187-192. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державний устрій--Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційний лад
Анотація: Досліджуються дві групи елементів, які входять до гарантії конституційного ладу та аналізуються їх проблеми та перспективи.





    Любченко, П.
    Місцеве самрврядування як фактор забезпечення стабільності конституційного ладу і форма реалізації народовладдя в Україні [Текст] / П. Любченко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 4. - С. 58-66. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Місцеве самоврядування в Україні--Конституційно-правова відповідальність
   Народовладдя в Україні

Кл.слова (ненормовані):
конституційний лад -- конституціоналізм -- публічна влада
Анотація: У статті досліджується місцеве самоврядування як чинник забезпечення стабільності конституційного ладу і форма реалізації народовладдя в Україні. Аналізуються підходи науковців до визначення категорїй "конституційний лад", "народовладдя", "демократія", зазначається, що гармонійний розвиток інститутів громадянського суспільства є запорукою стабільності конституційного ладу, розвитку конституціоналізму й ефективної реалізації принципу народовладдя.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Попович, Олена.
    Принципи криміналізації: поняття, зміст та дотримання (на прикладі ст. 110-2 КК України) [Текст] / Олена Попович // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 201-206. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державнв влада--Насильницьке захоплення--Фінансування дій--Криміналізація
Кл.слова (ненормовані):
повалення -- захоплення -- конституційний лад -- державна влада -- державний кордон -- територія
Анотація: Стаття присвячена з’ясуванню особливостей дотримання принципів криміналізації під час встановлення кримінальної відповідальності за фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Обґрунтовано, що в процесі криміналізації такого суспільно небезпечного діяння, про що свідчать і конструктивні особливості складу злочину, передбаченого ст. 110-2 КК України, були недотримані такі принципи: ненадмірності заборони, процесуальної можливості здійснення переслідування, повноти складу злочину, домірності санкції та економії кримінально-правової репресії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Словська, Ірина.
    Соціально-економічні права народу України під загрозою [Текст] / Ірина Словська // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 213-217. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Соціально-економічні права--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічний розвиток -- промисловість -- агропромисловий комплекс -- конституційний лад -- криза -- господарська діяльність
Анотація: Стаття присвячена захищеності соціально-економічних прав народу України та їх пов'язаності з політичною і економічною ситуацією в державі. Викликає занепокоєння стан економічного потенціалу країни як здібності економіки, її галузей, підприємств здійснювати виробничо-господарську діяльність, виробляти продукцію, товари, послуги, задовольняти потреби населення, суспільні потреби, забезпечувати розвиток виробництва і споживання. Практика свідчить про глибоку економічну кризу, яка разом із ідейно-політичною вражає всі інститути сучасного українського суспільства. В розв'язанні проблем існують два протилежних підходи: один втілений у практиці конституційного ладу, а другий ґрунтується на нормативних досягненнях, які є значними, адже вітчизняне законодавство є доволі демократичним. Підкреслюється, що важливо зберегти і зміцнити політичну незалежність держави, зосередивши зусилля і ресурси на економічних цілях, розвивати соціальний прогрес.





    Батанова, Н. М.
    Мета, завдання та функції конституційно-правової відповідальності: питання ефективності реалізації [Текст] / Н. М. Батанова // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 104-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
конституційний конфлікт -- конституційний лад
Анотація: У статті досліджуються деякі проблеми теорії функцій конституційно-правової відповідальності. Обґрунтовується взаємозв’язок між метою, завданнями та функціями конституційно-правової відповідальності, функціями Конституції, функціями конституційного права, функціями держави тощо

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Батанова, Н. М.
    Феномен конституційно-правової відповідальності: аксіологічний потенціал та проблеми ефективності реалізації [Текст] / Н. М. Батанова // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
конституційний контроль -- конституційні цінності -- конституційний конфлікт -- конституційний лад
Анотація: У статті розглядаються загальнотеоретичні та конституційно-правові питання формування й реалізації конституційно-правової відповідальності. Досліджується зв’язок між інститутом конституційно-правової відповідальності та проблемами реалізації Конституції і конституційного законодавства, формування конституціоналізму та проведення конституційної реформи в Україні. Під кутом зору конституційної аксіології розкривається ціннісний потенціал конституційно-правової відповідальності. Робиться висновок, що від правильного розуміння сутнісних та функціонально-телеологічних характеристик конституційно-правової відповідальності як інструменту захисту конституційних цінностей залежить її функціональність та ефективність.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Коломійцев, Павло.
    Конституційна законність як метод та мета здійснення державної влади [Текст] / Павло Коломійцев // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 168-172. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна влада--Конституційно-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
принцип законності -- конституційній контроль -- конституційний лад -- правотворча діяльність -- правозастосування
Анотація: Стаття присвячена розкриттю специфіки конституційної законності як методу і мети діяльності органів державної влади. Обґрунтовується, що забезпечення конституційної законності полягає не лише в її гарантуванні, а й у всеохоплюючій її дії та стійкості. Це означає неухильне дотримання конституції: в процесі реалізації безпосередньо норм Конституції; в процесі правотворчої діяльності уповноважених органів державної влади; в процесі правореалізаційної діяльності суб’єктів суспільних відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кривопускова, К. Л.
    Кримінальна відповідальність за публічні заклики до вчинення злочинів проти основ національної безпеки за законодавством іноземних держав та України [Текст] / К. Л. Кривопускова // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 290-294. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Злочини--Кримінальна відповідальність
   Кримінальна відповідальність--Злочини проти держави--Україна

Кл.слова (ненормовані):
конституційний лад -- територіальна цілісність -- недоторканність
Анотація: У статті представлено результат теоретичного аналізу положень кримінальних кодексів іноземних держав у частині, яка передбачає відповідальність за публічні заклики до вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Встановлено типові підходи до криміналізації у кримінальному законодавстві іноземних держав суспільно небезпечних діянь, пов’язаних із публічними закликами до вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Проведено порівняльний аналіз положень кримінальних кодексів іноземних держав та України в цій частині. Наведено запропоновані вітчизняними вченими-юристами різноманітні способи удосконалення кримінального законодавства України у сфері відповідальності за публічні заклики до вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Визначено перспективні напрями удосконалення Кримінального кодексу України.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1