67.9(4Укр)400.23
М87


    Мошняга, Л. В.
    Демократичний розвиток політичної та правової системи України [Текст] / Л.В. Мошняга // Адвокат. - 2008. - № 3. - С. 35-40. - Библиогр. в конце ст.: 10 назв.
ББК 67.9(4Укр)400.23 + 67.9(4Укр)400.6
Рубрики: Право України--Конституційне право
   Конституційне право--Конституція--Реформа

   Державна влада України--Гілки влади--Поділ влади

Кл.слова (ненормовані):
КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА -- ДЕРЖАВНЕ БУДІВНИЦТВО





    Наливайко, Лариса.
    Історія становлення державного ладу України [Текст] / Л. Наливайко // Підприємництво, господарство і право. - 2009. - № 10. - С. 31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія держави і права--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суспільна еволюція -- незалежність -- конституційна реформа
Анотація: Історія становлення державного ладу України має велике науково-дослідне та прикладне значення. Державний лад необхідно розглядати у його багатогранності та суперечливості вивчати всю сукупність історичних фактів незалежно від суб'єктивного ставлення до них.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Яковлєв, Андрій Анатолійович.
    Конституційно-правовий досвід зміни форми державного правління в Україні (2004-2010 рр.) [Текст] / А. А. Яковлєв // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 117-122. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державне управління
   Політична влада--Політична реформа--Україна

Кл.слова (ненормовані):
конституційний процес -- конституційна реформа -- парламентаризм -- форма державного правління
Анотація: Досліджується досвід проведення політичної реформи 2004-2010 рр. з погляду зміни форми державного правління і посилення ролі парламенту в системі організації державної влади.





    Шемшученко, Ю. С.
    Наукові засади конституційної реформи в Україні [Текст] : за матер. наук. доповіді на засіданні Президії НАН України 26 червня 2013 року / Ю. С. Шемшученко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 8. - С. 15-20
Рубрики: Конституційне право України--Конституційна реформа
   Конституція України--Реформування

Кл.слова (ненормовані):
конституційна реформа -- Конституційна Асамблея -- конституціоналізм -- принцип людиноцентризму
Анотація: У доповіді висвітлено важливі питання наук. забезпечення процесу конституційного реформування в Україні. Зазначено, що установи та провідні вчені НАН України беруть активну участь у діяльності Конституційної Асамблеї. Результатом тісної співпраці науковців з органами державної влади, громадськими організаціями та науково-експертним середовищем стали вагомі теоретичні напрацювання та конкретні пропозиції щодо оновлення Основного Закону України в частині засад конституційного ладу, прав і свобод людини і громадянина, народовладдя, організації та діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, адмінстративно-територіального устрою та ін.





    Пархоменко, Н. М.
    Правова реформа як інструмент конституціоналізації правового порядку [Текст] / Н. М. Пархоменко, Т. С. Подорпожна // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова реформа в Україні--Правовий порядок
Кл.слова (ненормовані):
конституційна реформа
Анотація: У статті досліджено проблеми конституціоналізації правового порядку крізь призму правової реформи. Зазначено, що для сучасної ситуації у правовій сфері (стану конституціоналізації права) характерні такі негативні риси: відсутність раціонально обґрунтованої правової політики, системності рішень державної влади; оптимальних економічних і політичних умов для розвитку правової системи в цілому та окремих її елементів; низький рівень правосвідомості суб’єктів права і високий рівень правового нігілізму; консерватизм та інертність окремих суб’єктів правової системи.


Дод.точки доступу:
Подорпожна, Т. С.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Марін, Олександр.
    Родовий об’єкт та система кримінальних правопорушень проти правосуддя в результаті конституційної реформи [Текст] / Олександр Марін // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 220-226. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини проти правосуддя--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- правове благо -- справедливість -- конституційна реформа
Анотація: У статті розглянуто питання впливу конституційної реформи на визначення поняття кримінальних правопорушень проти правосуддя та запропоноване нове бачення поняття цього родового об’єкта. У сучасній доктрині кримінального права родовий об’єкт кримінальних правопорушень проти правосуддя розглядають у вузькому та широкому розумінні залежно від того, який суб’єктний склад утворює суспільні відносини, що ставляться під охорону норм кримінального права: вузьке розуміння – тільки суд; широке – й інші суб’єкти, які проводять досудове розслідування, виконують судові рішення, беруть участь у судочинстві у певних процесуальних ролях. У статті пропонується інший підхід, відповідно до якого об’єкт охорони кримінально-правових норм, що містять кримінальні правопорушення проти правосуддя, повинен розглядатися через призму концепції «правового блага» – цінності, що забезпечує рівноправний розвиток особистості.