Галіян, І. М.
    Медіація та консиліація як примирні процедури внутрішнього корпоративного конфлікту [Текст] / І. М. Галіян // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 201-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медіація--Конфліктні ситуації--Захист корпоративних прав
Кл.слова (ненормовані):
примирні процедури -- консиліація -- альтернативне вирішення спорів -- медіаційна процедура, договір про проведення медіації, договір за результатами медіації, медіаційне застереження -- договір про проведення медіації -- медіаційне застереження
Анотація: Встановлено, що медіація є різновидом добровільних примирних процедур внутрішнього корпоративного характеру, спрямованою на примирення сторін конфлікту та упорядкування відносин між ними, із обов’язковим залученням нейтральної третьої сторони, основним завданням якої є сприяння врегулюванню конфлікту. Окремо в межах статті розглянуто таку примирну процедуру внутрішньокорпоративного характеру, як консиліація, під якою запропоновано розуміти примирну процедуру, що організаційно та процесуально схожа до медіації та спрямована на взаємовигідне й компромісне вирішення спору між учасниками господарського товариства та/або самою юридичною особою, із обов’язковим залученням нейтральної третьої сторони (консиліатора), яка здійснює консультування сторін спору та за потреби пропонує сторонам власні варіанти його вирішення.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Логуш, Любов.
    Міжнародна практика застосування медіації в діяльності юридичних клінік в Україні [Текст] / Любов Логуш // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 221-227. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спори (юрид.)--Альтернативне врегулювання--Медіація--Міжнародний досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
консиліація -- арбітрування -- pro bono -- американська модель
Анотація: У статті проаналізовано різні форми альтернативного вирішення правових спорів, зокрема: переговори, консиліацію, медіацію як одну з найпоширеніших і найпопулярніших його форм з акцентом на впровадженні медіації в юридичній клініці. Автор резюмує, що медіація в юридичній клініці дає можливість студентам зробити посередницьку діяльність частиною свого професійного життя та забезпечує хороший професійний старт для молодого правника з точки зору як практичних навичок, так і етики. Аналізуючи міжнародну практику застосування медіації у діяльності юридичних клінік в Україні, автор зазначає галузі, в яких застосування міжнародної медіації є найпоширенішим. Автор пропонує запровадити американську модель експериментальної програми з медіації в юридичних клініках університетів в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)