Савка, Сніжанна.
    Контроль за концентраціями як напрям гармонізації конкурентного законодавства України з правом ЄС [Текст] / Сніжанна Савка // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Законодавство--Гармонізація--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
імплементація -- конкурентне законодавство -- дозвіл на концентрацію
Анотація: Стаття присвячена аналізу правового режиму контролю за концентраціями в Україні та Європейському Союзі, дослідженню процесів гармонізації українського конкурентного законодавства з конкурентним правом Європейського Союзу в частині контролю за концентраціями, оцінці того, які норми права Європейського Союзу у цій сфері уже були імплементовані, а які ще підлягають впровадженню.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Деолігархізація національної економіки як необхідний напрям конкурентної політики держави / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 53-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Антимонопольне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
економічна конкуренція -- економічна концентрація -- конкурентне законодавство -- анбандлінг
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних і практичних аспектів механізмів реалізації конкурентної політики держави, однією з основних цілей та спрямувань якої є деолігархізація економіки та забезпечення нормального функціонування ринкової економіки на основі чесних методів конкурентної боротьби. В умовах сьогодення ступінь олігархізації та монополізації національної економіки є вкрай високим та потребує радикальних методів з точки зору запровадження дієвих механізмів державної конкурентної політики. Забезпечення нормального функціонування ринку та боротьба з монопольними утвореннями є однією з основних цілей конкурентної політики держави, яка реалізується через дієві механізми боротьби з конкурентними правопорушеннями антимонопольними органами. Актуальність цього питання зумовлена надвисоким рівнем монополізації багатьох ринків як в середині країни, так і на світовому ринку, що, безумовно, потребує дієвих механізмів реалізації конкурентної політики. Особливу небезпеку складають олігополії на суміжних із природними монополіями ринках, що потребують особливого механізму регулювання та контролю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Регулювання та контроль за злиттями й поглинаннями суб’єктів господарювання / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 63-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Антимонопольне законодавство--Поглинання компаній
Кл.слова (ненормовані):
концентрація -- глобалізація -- міжнародна конкуренція -- M&A угоди -- антимонопольна політика -- конкурентне законодавство
Анотація: Стаття присвячена проблемним питанням регулювання та контролю за укладанням угод щодо злиття й поглинання, що призводить до концентрації та монополізації ринків. Необхідним і важливим у процесах злиття й поглинання компаній є дотримання антимонопольного законодавства, яке має бути дієвим механізмом регулювання цих питань, та норм міжнародного та наднаціонального законодавства.