Панкевич, О..
    Заборона дискримінації: деякі загальнотеоретичні й філософсько-правові аспекти інтерпретації ( за матеріалами практики Європейського суду з прав людини) [Текст] / О. Панкевич // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 3. - С. 20-31. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Європейський Суд--Права людини--Заборона дискримінації
Кл.слова (ненормовані):
конвенція -- лібералізм -- комунітаризм -- ліберальний комунітаризм
Анотація: У статті робиться спроба здійснити загальнотеоретичний та філософсько-правовий аналіз практики Європейського суду з прав людини щодо захисту права людини на недискримінацію. Особлива увага приділяється необхідності врахування відмінностей між комунітаристськими та лібералістичними інтерпретаціями правових категорій , зокрема, категорії дискримінації. Значне місце відведено висвітленню особливостей ст.14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ( які роблять її до певної міри унікальною у системі конвенційного механізму захисту прав і свобод особи), а також Протоколу № 12 до цієї Конвенції.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Тарасенко, В. М.
    Економічна соціодинаміка у філософському просторі економіко-теоретичного знання [Текст] / В. М. Тарасенко // Економіка України. - 2015. - № 1. - С. 42-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Філософсько-наукова проблематика--Економічна соціодинаміка
Кл.слова (ненормовані):
економіко-теоретичне знання -- компліментарність корисностей -- незвідність інтересів -- соціодинамічний процес -- індивідуалізм -- холізм -- комунітаризм -- теоретичні схеми (моделі)
Анотація: Запропоновано варіант взаємного тестування загальних філософсько-наукових атрибутів економіко-теоретичного знання та основних положень економічної соціодинаміки. Увагу акцентовано на громадській зумовленості, філософських засадах економічної соціодинаміки, її позиціонуванні у картинах економічної реальності, а також у системі ідеалів і норм науковості. Визначено змістові характеристики наукової конструкції економічної соціодинаміки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Панкевич, Олег Зіновійович.
    Підстави обмежування прав людини: філософсько-правовий аспект [Текст] / Олег Зіновійович Панкевич // Вісник Національної академії правових наук України. - 2016. - № 3. - С. 141-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини --Обмежування прав
Кл.слова (ненормовані):
правообмежуючі підстави -- лібералізм -- комунітаризм -- ліберальний комунітаризм
Анотація: У статті з філософсько-правових позицій розглядається проблема обмеження основних прав людини. Наголошується, що встановлення чітких критеріїв обмежування таких прав на міжнародно-правовому та конституційному рівнях є гарантією від дій держави щодо свавільного зменшення обсягу правореалізації.

Є примірники у відділах:
(26.02.2017р. - Б.ц.) (вільний)




    Панкевич, Олег Зіновійович.
    Природа колективних людських прав та їх співвідношення з індивідуальними правами (у світлі Загальної декларації прав людини) [Текст] / Олег Зіновійович Панкевич // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 3. - С. 62-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Загальна декларація прав людини--Філософія правосуддя
   Філософія права--Права людини

Кл.слова (ненормовані):
індивідуальні права -- колективні права -- універсалії -- номіналізм -- реалізм -- лібералізм -- комунітаризм
Анотація: Актуальність знаходження оптимального (або принаймні більш-менш прийнятного) балансу між індивідуальними та колективними людськими правами зростає в сучасному світі з кожним днем, насамперед з огляду на глобалізаційні процеси в цілому та потужну міграційну кризу зокрема. Метою статті є філософсько-правовий та загальнотеоретичний аналіз природи колективних прав та їх співвідношення з індивідуальними правами крізь призму двох дихотомій: номіналізму й реалізму, з одного боку, та лібералізму й комунітаризму – з іншого. Наголошено, що розуміння соціальної природи колективних прав є своєрідним «лакмусовим папірцем», котрий дає змогу маркувати вихідні дослідницькі й політико-правові позиції того чи іншого автора за однією з визначальних для сучасної філософії права ліній розмежування. По один бік цієї лінії знаходяться прибічники постулатів лібералізму і переважно корелюючих із ним різновидів філософсько-правового номіналізму, тоді як по інший бік – апологети комунітаристських ідей та відповідно послідовники реалістичного напряму у філософії права. Зазначена розділова лінія є до певної міри умовною. Послуговуючись термінологією міжнародного публічного права, тут можна вести мову радше про делімітацію, аніж про демаркацію. Адже, по-перше, як відомо, практично не існує «стерильно чистих», без домішок інших світоглядно-філософських течій, лібералів чи комунітаристів, так само, як і номіналістів чи реалістів. Та й самі дослідники прав людини не так часто відверто самоідентифікуються, чітко задекларовуючи свої вихідні методологічні установки. По-друге, всередині названих вище філософських течій – зрештою, як і будь-яких інших – існують, так би мовити, проміжні варіанти, які, часто не без певних на то підстав, можуть претендувати або й навіть де-факто претендують на статус деякої «золотої середини» між політико-правовими та/або епістемологічними крайнощами (згадаймо відповідно «ліберальний комунітаризм» і концептуалізм»).





    Панкевич, Олег Зіновійович.
    Мультикультуралізм як політико-правовий концепт [Текст] / Олег Зіновійович Панкевич // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 4. - С. 144-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Поліетнічні суспільства--Міжкультурні зв’язки
   Мультикультуралізм--Правова політика

   Етнокультурна політика

Кл.слова (ненормовані):
полікультурне суспільство -- права меншин -- лібералізм -- комунітаризм -- ліберальний комунітаризм
Анотація: Метою статті є філософсько-правовий та загальнотеоретичний аналіз природи та різновидів мультикультуралізму крізь призму світоглядної дихотомії лібералізму й комунітаризму. Важливим практичним моментом є загальна спрямованість комунітаризму на захист прав етнічних, конфесійних та інших меншин, що до певної міри зближує комунітаризм із мультикультуралізмом.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Калараш, А. А.
    Конс’юмеризм та комунітаризм: актуальні питання детермінованості та взаємодії в межах територіальної громади. [Текст] / А. А. Калараш // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 141-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Територіальні громади
Кл.слова (ненормовані):
культура споживання -- підприємництво -- споживацтво
Анотація: У статті досліджуються актуальні питання детермінованості та взаємодії феноменів конс’юмеризму та комунітаризму в межах територіальної громади. Доведено, що територіальна людська спільнота – територіальна громада, що функціонує в межах місцевого самоврядування за рахунок свого існування на відповідній території держави, виступає природним і оптимальним соціальним простором не тільки для існування конкретної людини та її асоціацій, а й для організації процесу споживання продукту, що виробляється в результаті локальної економічної діяльності або опиняється в територіальній громаді у результаті обміну і виступає джерелом існування такої спільноти. Звідси проблематика конс’юмерізму є природною і профільною для існування територіальної громади та функціонування місцевого самоврядування.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)