Правдива, Людмила.
    Удосконалення корпоративного управління в банках та управління комплаєнс-ризиком [Текст] / Л. Правдива // Вісник Національного банку України. - 2011. - № 7. - С. 10-13. - Бібліогр. с. 13 (10 назв)
Рубрики: Банки України--Корпоративне управління
Анотація: Аналізуються основні положення "Методичних рекомендацій щодо вдосконалення корпоративного управління в банках України"; здійснюється їх порівняння з відповідними вимогами міжнародних фінансових організацій; розглядаються шляхи удосконалення комплаенс-функції у практичній діяльності українських банків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Момот, Т. В.
    Антикорупційний комплаєнс у системі стратегічного моніторингу кадрової безпеки підприємства [Текст] / Т. В. Момот, Ю. І. Мізік, С. Я. Політучій // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 6. - С. 167-174 : форм., рис. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Економіка підприємства--Кадри підприємства--Управління персоналом--Кадрова безпека -- Антикорупційна політика
Анотація: У статті запропоновано авторську методику проведення стратегічного моніторингу кадрової безпеки на підприємстві, в основу якої покладено діагностику корупційних процесів і впровадження антикорупційних комплаєнс-програм. Виділено основні загрози кадровій безпеці на підприємстві та доведено, що більшість з них пов’язані з корупційними діяннями. Розглянуто питання антикорупційної політики як основної компоненти комплаєнс-політики на підприємстві.


Дод.точки доступу:
Мізік, Ю. І.; Політучій, С. Я.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нєізвєстна, Олена.
    Дослідження практики комплаєнс у страхових компаніях України [Текст] / Олена Нєізвєстна // Актуальні проблеми економіки. - 2017. - № 3. - С. 267-273 : рис., табл. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Страхування в Україні--Страхові компанії--Менеджмент -- Управління ризиками--Комплаєнс -- Комплаєнс-ризик
Анотація: У статті розглянуто проблеми реалізації комплаєнс-функції в страхових компаніях України. Обґрунтовано необхідність виокремлення комплаєнс-функції із системи внутрішнього аудиту страховика. Запропоновано напрямки побудови системи комплаєнс у страховій компанії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Спеціальні обмеження саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання--Спеціальні обмеження
Кл.слова (ненормовані):
саморегулівні організації -- самообмеження -- самосертифікація -- комплаєнс
Анотація: У статті розглянуті окремі аспекти спеціальних обмежень саморегулювання господарської діяльності в Україні. Підсумовано, що такі обмеження визначаються органами державної влади, місцевого самоврядування, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями, саморегулівними організаціями, самими суб’єктами саморегулювання. Досліджено питання видів та змісту самообмежень у саморегулюванні: самосертифікації, добровільної сертифікації, самоконтролю, дотримання «доброї, сумлінної практики», комплаєнсу. Вказано на особливості обмежень нормативних засобів саморегулювання: господарського договору, корпоративного договору, статуту товариства, технічних регламентів, стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пацурія, Ніно.
    Комплаєнс-контроль у системі корпоративного управління страхових компаній [Текст] / Ніно Пацурія // Право України. - 2021. - № 6. - С. 196-210. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Корпоративне управління--Комплаєнс--Страхова компанія
Анотація: Стаття полягає в аналізі чинного та перспективного законодавства, що регулює питання внутрішнього контролю загалом та у страхових компаніях зокрема, комплаєнс-контролю, обгрунтуванні теоретико-практичних аспектів комплаєнс-контролю і розробці пропозицій з метою удосконалення нормативно-правового забезпечення реалізації комплаєнс-функції в системі корпоративного управління страховика.





    Можаровський, М. Ю.
    Комплаєнс суб’єкта господарювання: поняття, види та принципи [Текст] / М. Ю. Можаровський // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 204-208. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суб'єкти господарювання--Комплаєнс-контроль
Кл.слова (ненормовані):
комплаєнс-ризики -- коплаєнс-процедури -- комплаєнс-норми -- внутрішній контроль
Анотація: У статті представлений теоретико-правовий аналіз поняття «комплаєнс» залежно від його видових ознак, що лежать в основі галузевої приналежності як найбільш розповсюджених та широко застосовуваних механізмів внутрішнього контролю суб’єкта господарювання в сучасних умовах в Україні. Виділено «уніфіковані» види комплаєнсу, які необхідні для будь-якої організації та вузькопрофільні види комплаєнсу, що знаходяться у безпосередній залежності від специфічних особливостей діяльності суб’єкта господарювання. Запропоновано принципи організації системи комплаєнс, що мають відображати провідну ідею, а також керівні засади правового регулювання відносин, що виникають у сфері комплаєнс-діяльності.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Чиркова, Юлія Леонідівна.
    Особливості застосування інструментарію податкового комплаєнсу на підприємствах - суб’єктах зовнішньоекономічної діяльності [Текст] / Юлія Леонідівна Чиркова // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 10. - С. 5-8. - Бібліогр.: с. 7-8
Рубрики: Підприємства--Зовнішньоекономічна діяльність--Податкове законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
особливості -- інструментарій -- податковий комплаєнс -- підприємства -- митниця
Анотація: У статті здійснено спробу визначити особливості застосування інструментарію податкового комплаєнсу на підприємствах-суб’єктах зовнішньоекономічної діяльності. Встановлено, що непередбачуваність зовнішнього середовища, ускладнення структури операційних, фінансових, інвестиційних процесів, необхідність функціонування в умовах режиму санкцій і зростаючі ризики кібершахрайства актуалізують питання використання податкового комплаєнсу як ефективної підсистеми контролю в умовах сьогодення.


Дод.точки доступу:
Бортнікова, Мар’яна Григорівна




   
    Економічні реалії вимагають впровадження комплаєнс-систем як у приватному, так і державному секторах [Текст] // Економіст. - 2021. - № 5. - С. 7-9
Рубрики: Бізнес--Комплаєнс-системи--Запровадження--Україна
Анотація: Сучасні реалії диктують необхідність зміни руху до репутаційних механізмів ведення бізнесу та держаавного управління. Одним із таких механізмів є комплаєнс, впровадження якого обговорили учасники щорічних загальних зборів Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скляр, Святослав.
    Правові фактори впливу на дотримання податкового законодавства [Текст] / Святослав Скляр // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 8. - С. 83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податки--Податковий комплаєнс--Антропосоціокультурні фактори--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
податкова амністія -- ухилення від сплати податків -- парадигма людиноцентризму
Анотація: Проаналізовано два протилежні підходи до розуміння факторів впливу на податковий комплаєнс: етатистський (за якого людина, відсторонюючись від держави, максимізує грошову вигоду шляхом ухилення від сплати податків) та людиноцентристський (за якого людина, розуміючи важливість податку та реципрокної взаємодії, добровільно сплачує податок). Доведено, що парадигма людиноцентризму (коли держава виконує виключно обслуговуючу функцію) відіграє вирішальну роль у податковому комплаєнсі, тоді як панування в суспільстві концепції верховенства держави, за якої люди покликані лише підтримувати існування держави, призводить до ухилення від сплати податків. Зазначено неспроможність факторів, що сформовані за етатистським підходом максимальної вигоди, позитивно вплинути на податковий комплаєнс у довгостроковій перспективі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єфименко, Тетяна Іванівна.
    Податкові пільги в умовах воєнного стану: управління комплаєнс-ризиком [Текст] / Т. І. Єфименко, Ю. Б. Іванов, В. В. Карпова // Фінанси України. - 2022. - № 4. - С. 7-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкові пільги--Воєнний стан--Комплаєнт-ризик
Анотація: Надається науково-експертне оцінювання ймовірних ризиків від упровадження окремих законодавчих норм у сфері оподаткування в умовах воєнного стану та розроблено рекомендації щодо їх мінімізації.


Дод.точки доступу:
Іванов, Юрій Борисович; Карпова, Влада




    Корнівська, В. О.
    Наднаціональне регулювання фінансового ринку: суперечності інституціоналізації [Текст] / В. О. Корнівська // Економічна теорія. - 2022. - № 1. - С. 71-98. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка--Дослідження
   Фінансовий ринок--Фінансовий контроль--Теорія

Кл.слова (ненормовані):
наднаціональне регулювання -- фінансове посередництво -- фінансовий комплаєнс -- гіперінституціоналізація -- квазіінституціоналізація -- позаінституційні простори
Анотація: Проаналізовано актуальні тенденції посилення наднаціонального нагляду як результат світового контркризового реформування у контексті стиснення нерегульованого простору операційної активності фінансових посередників та реалізації принципів глобального управління. Характеризуються базові підходи фінансового комплаєнсу, його цілі, механізми впровадження в глобальному та національних фінансових просторах. Зроблено висновок, що глобальні тенденції посилення нагляду впритул до гіперінституціоналізації на локальному рівні призводять до формування та розширення позаінституційних просторів, які не піддаються класичному регулюванню (тіньовий банкінг), або у яких правила діяльності недоступні для сприйняття та використання для пересічних суб’єктів (банківський комплаєнс).