67.9(4Укр)411.20
С86


    Строган, А. Ю.
    Клопотання як самостійний інститут кримінально-процесуального права [Текст] / А.Ю. Строган // Адвокат. - 2008. - №2. - С. 15-20. - Библиогр. в конце ст.: 16 назв.
ББК 67.9(4Укр)411.20
Рубрики: Право України--Кримінальний процес
   Кримінальний процес--Провадження--Клопотання






    Строган, А.
    Відомчий, судовий контроль, прокурорський нагляд за розглядом і вирішенням клопотань на досудовому слідстві [Текст] / А. Строган // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 9. - С. 157-160. - Бібілогр.: 21 назва
Рубрики: Кримінальний процес--Досудове слідство--Клопотання--Контроль
Анотація: Розглядається інститу клопотань у національному кримінальному судочинстві.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Строган, А.
    Відмінність клопотання від інших форм звернення осіб в кримінальному процесі [Текст] / А. Строган // Юридична Україна. - 2008. - № 6. - С. 112-117
Рубрики: Кримінальний процес--Клопотання
Анотація: Розкривається юридична природа та значення клопотання як процесуальної форми звернення осіб як учасників кримінального судочинства до посадових осіб, які ведуть процес.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Строган, А.
    Етапи кримінально-процесуальної діяльності із застування норм інституту клопотань на досудовому слідстві [Текст] / А. Строган // Юридична Україна. - 2008. - № 8. - С. 94-99
Рубрики: Кримінальний процес--Досудове слідство--Клопотання
Анотація: Розглядаються етапи кримінально-процесуальної діяльності із застосуванням норм інституту клопотань на стадії досудового слідства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Смагіна, Дарина Валентинівна.
    Сутність терміна "клопотання" у кримінальному процесі України [Текст] / Д. В. Смагіна // Держава і право. - 2010. - Вип. 48. - С. 498-502. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Юридична термінологія--Кримінальний процес--Україна
Кл.слова (ненормовані):
клопотання, права та законні інтереси.
Анотація: Розглядається проблема змісту терміну "клопотання", визначення ознак даного поняття та його значення для кримінального процесу.





    Давиденко, Роман Дмитрович.
    Основні вимоги до подання звернення до Конституційного Суду України [Текст] / Р. Д. Давиденко // Держава і право. - 2011. - Вип. 51. - С. 221-225. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Конституційний Суд--Судоустрій--Конститтуційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
письмове клопотання, скарга, форми захисту, конституційний контроль, Конституційний Суд України
Анотація: Досліджуються деякі аспекти забезпечення захисту прав громадянина Конституційним Судом України.





    Остапенко, Олександр.
    Особливості тимчасового доступу до нотаріальних документів та їх вилучення: кримінально-процесуальний аспект [Текст] / Олександр Остапенко // Юридична Україна. - 2014. - № 2. - С. 74-79. - Бібліогр. в примітках: с. 79
Рубрики: Кримінальний процес--Нотаріальні документи--Тимчасовий доступ--Україна
Кл.слова (ненормовані):
слідчий судя -- надання матеріалів -- клопотання сторін -- законодавчі норми
Анотація: У статті автором розглянуто питання про такий захід забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів. Про те, як слідчий суддя, суд можуть можуть прийняти рішення про тимчасовий доступ до вказаних речей і документів, у тому числі й документів, що містять відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мала, Ольга.
    Проблемні питання забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні [Текст] / Ольга Мала // Вісник прокуратури. - 2015. - № 2. - С. 58-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне судочинство--Цивільний позов
   Досудове слідство--Арешт майна

Кл.слова (ненормовані):
цивільний позов -- арешт майна -- слідчий суддя -- клопотання
Анотація: На підставі наукового аналізу положень чинного Кримінально-процесуального кодексу України розглянуто проблему правового регулювання інституту забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні. Запропоновано шляхи розв'язання деяких проблемних питань, які виникають під час застосування арешту майна на стадії досудового розслідування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жупіна, Олександр.
    Правова регламентація застосування тимчасового доступу до речей і документів як заходу забезпечення кримінального провадження [Текст] / Олександр Жупіна // Вісник прокуратури. - 2015. - № 2. - С. 76-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінально-процесуальне право--Тимчасовий доступ до речей--Тимчасовий доступ до документів--Правова регламентація
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне провадження -- досудове розслідування -- тимчасовий доступ до речей -- тимчасовий доступ до документів -- клопотання -- прокурор -- слідчий суддя
Анотація: На основі наукового аналізу положень чинного Кримінального процесуального кодексу України розглянуто проблему правового регулювання провадження тимчасового доступу до речей та документів. Визначено проблемні аспекти і запропоновано пропозиції щодо їх усунення, надано рекомендації практичним працівникам для оптимального застосування вказаного заходу кримінального провадження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Комарницька, Оксана.
    Розгляд прокурором клопотання сторони захисту, потерпілого на проведення негласних слідчих (розшукових) дій: актуальні питання [Текст] / Оксана Комарницька, Сергій Нестеренко // Вісник прокуратури. - 2015. - № 4. - С. 51-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Негласні слідчі (розшукові) дії
Кл.слова (ненормовані):
клопотання -- потерпілий -- сторона захисту -- негласні слідчі (розшукові) дії -- постанова -- повідомлення
Анотація: Проаналізовані законодавчі акти, які надають право стороні захисту, потерпілому ініціювати перед слідчим, прокурором проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Розгляд такого права свідчить, що воно декларативне, оскільки факт, методи проведення дій є об'єктом державної таємниці, допуску до якої у вказаних суб'єктів немає.


Дод.точки доступу:
Нестеренко, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ігнатюк, Ірина.
    Тримання під вартою особи у період від закінчення досудового розслідування до початку підготовчого судового засідання [Текст] / Ірина Ігнатюк, Оксана Комарницька // Вісник прокуратури. - 2015. - № 5. - С. 49-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Досудове слідство--Затримання особи --Тримання під вартою
Кл.слова (ненормовані):
затримання -- строк -- клопотання -- тримання під вартою -- принцип визначеності -- погодження
Анотація: Здійснено теоретико-прикладний аналіз механізму тримання особи під вартою у період від закінчення досудового розслідування до початку судового розгляду через призму рішень Європейського суду з прав людини.


Дод.точки доступу:
Комарницька, Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Комарницька, Оксана.
    Прокурор у механізмі реалізації тимчасового доступу до речей і документів [Текст] / Оксана Комарницька, Марія Корчак // Вісник прокуратури. - 2015. - № 7. - С. 79-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Досудове слідство--Прокурорський нагляд--Україна
Кл.слова (ненормовані):
слідчий -- спеціаліст -- клопотання -- підготовка
Анотація: Висвітлено проблемні питання, пов’язані із застосуванням тимчасового доступу до речей і документів, та з’ясувано роль і місце прокурора в механізмі даного інституту.


Дод.точки доступу:
Корчак, Марія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жупіна, Олександр.
    Проблеми правової регламентації забезпечення таємниці досудового розслідування [Текст] / Олександр Жупіна, Ольга Мала // Вісник прокуратури. - 2015. - № 8. - С. 64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Досудове слідство--Збереження таємниці--Зміни до законодавства
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне провадження -- досудове розслідування -- прокурор -- слідчий суддя -- клопотання -- негламсні слідчі дії
Анотація: На підставі наукового аналізу положень чинного Кримінального процесуального кодексу України розглянуто проблему правової регламентації забезпечення таємниці досудового розслідування. Запропоновано внесення змін до кримінального та кримінального процесуального законодавства України з метою збереження таємниці досудового розслідування.


Дод.точки доступу:
Мала, Ольга
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Криштак, І. В.
    Деякі правові аспекти забезпечення позову в господарському судочинстві [Текст] / І. В. Криштак // Вісник господарського судочинства. - 2015. - № 3. - С. 163-178. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Судочинство--Вирок--Засідателі--Працівники юстиції--Україна, 21 ст.
   Господарське право--Економіка--Монополізм--Підприємства--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
клопотання про забезпечення позову, форма заяви про забезпечення позову, момент набрання чинності ухвали суду про забезпечення позову
Анотація: У статті проаналізовано деякі питання, пов‘язані з реалізацією в рамках господарського судочинства інструменту забезпечення позову, розкрито проблематику практичного застосування заходів забезпечення позову, надано пропозиції щодо вдосконалення процесуального законодавства в цій частині.





    Коваленко, Андрій.
    До питання про порядок призначення ревізій та перевірок під час проведення досудового розслідування [Текст] / Андрій Коваленко // Вісник прокуратури. - 2016. - № 7. - С. 48-54. - Бібліогр. 23 назви
Рубрики: Кримінальний процес--Досудове слідство
Кл.слова (ненормовані):
перевірка -- ревізія -- слідчий суддя -- сторона обвинувачення -- клопотання прокурора
Анотація: Проаналізовано законодавчі зміни щодо призначення перевірок і ревізій у кримінальному провадження та судову практику з цього питання. З урахуванням підстав і порядку використання контрольних повноважень органами виконавчої влади сформульовано пропозицію доповнити КПК України положеннями про суб'єктів ініціювання та проведення перевірок, їхні права і обов'язки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шаварин, Катерина.
    Проблемні питання здійснення процесуального керівництва прокурором при зверненні до суду з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру [Текст] / Катерина Шаварин // Вісник прокуратури. - 2017. - № 3. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Досудове слідство--Примусові заходи виховного характеру--Повноваження прокурора
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне провадження -- досудове розслідування -- процесуальне керівництво -- клопотання -- повернення клопотання прокурору
Анотація: Досліджено особливості процесуального керівництва прокурором при зверненні до суду з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру, вивчення матеріалів кримінального провадження, яке надійшло з відповідним клопотанням, або ж самостійного складання прокурором клопотання. Проаналізовано типові помилки, які допускаються під час складання зазначеного клопотання та додатків до нього.





    Гладун, Олександр.
    Застосування судом касаційної інстанції запобіжних заходів у разі скасування судових рішень [Текст] / Олександр Гладун, Олександр Іщук // Вісник прокуратури. - 2017. - № 6. - С. 78-82. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Судові рішення--Скасування судових рішень--Запобіжні заходи--Практика застосування
Кл.слова (ненормовані):
заходи забезпечення кримінального провадження -- касаційний суд; -- судовий розгляд -- клопотання прокурора
Анотація: Розглянуто правові основи та практику застосування судом касаційної інстанції запобіжних заходів. Встановлено, що після скасування рішень судів першої чи апеляційної інстанції питання подальшого тримання під вартою осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі, вирішується неоднозначно. Запропоновано доповнити Кримінальний процесуальний кодекс України, закріпивши в ньому повноваження суду касаційної інстанції щодо застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжних заходів.


Дод.точки доступу:
Іщук, Олександр




    Говорун, Євгенія.
    Проблемні питання, що виникають стосовно обчислення строків досудового розслідування після повернення судом прокурору обвинувального акта, клопотання для усунення виявлених недоліків / Євгенія Говорун // Вісник прокуратури. - 2018. - № 8. - С. 83-87
Рубрики: Досудове слідство--Обчислення строків розслідування
Кл.слова (ненормовані):
повернення обвинувального акта -- усунення недоліків
Анотація: Особливої актуальності питання визначення та обчислення строків досудового розслідування у кримінальному провадженні набуло в умовах реформування кримінального процесуального законодавства України, адже після внесення змін до КПК України, прийнятих парламентом у 2017 році, визначено чіткі строки досудового розслідування, що зумовлює низку проблем у практичній діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Починок, Вероніка.
    Судова практика застосування тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя / Вероніка Починок // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 240-243. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судді--Відсторонення від посади--Судова практика
Кл.слова (ненормовані):
розгляд клопотання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питання тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя, його застосування в судовій практиці й виявленню проблемних питань під час застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження, а також формулюванню висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення кримінального процесуального законодавства щодо цього питання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дудко, О.
    Помилки адвоката під час проведення допиту на стадії досудового розслідування [Текст] / О. Дудко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 173-178. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Учасники--Адвокати
Кл.слова (ненормовані):
досудове розслідування -- допит свідка -- тактичні прийоми -- показання -- адвокат -- клопотання
Анотація: У науковій статті акцентовано увагу на ролі і місці адвоката під час допиту свідка, висвітлено тактико-організаційні особливості його діяльності, спрямовані на підготовку до допиту свідка та на участь в отриманні його показань на стадії досудового розслідування. Виокремлено окремі причини неналежного рівня надання правової допомоги, сформульовано пропозиції щодо покращення діяльності адвоката у цьому напрямі. Визначено, що вироблена адвокатом та його клієнтом позиція у кримінальному провадженні повинна бути спрямована на мінімізацію можливих ризиків для допитуваного, у зв’язку з чим у процесі підготовки адвокат ставить себе на місце слідчого, вишукуючи в його позиції слабкі моменти, після чого пояснює їх клієнтові.