Яковенко, Юрій.
    Соціологія на роздоріжжі: методологія чи емпірія? [Текст] / Ю. Яковенко, Л. Ніколаєнко, А. Яковенко // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2014. - № 2. - С. 47-65. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Соціологія
Кл.слова (ненормовані):
класовий аналіз -- методологізм -- методологія
Анотація: У статті обговорено обставини, пов’язані з соціальною деремінацією кризи в сучасній соціології, що, на переконання авторів, виявляється у тенденціях щодо змін у методологічному забезпеченні соціологічних досліджень на емпіричному та теоретичному рівнях, зокрема, в позитивістській редукції соціологічної теорії до емпірії, методології - до методів і процедур, а також у відповідному переході від наукової класики до різних форм некласики.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Леонід; Яковенко, Алла
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Симончук, Олена.
    Концепт "клас" у сучасній соціології: класифікація значень [Текст] / Олена Симончук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 3. - С. 21-38. - Бібліогр.: с. 36-38
Рубрики: Соціальна стратифікація--Теорія класів
Кл.слова (ненормовані):
соціальний клас -- класові концепції -- класовий аналіз -- соціальна нерівність -- соціальна структура
Анотація: Досліджується багатомірність поняття "клас" і класові концепції у сучасній соціології. Подається огляд узагальнюючих класифікацій цих понять, створених упродовж 2000–2013 рр. авторитетними класовими аналітиками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Симончук, Олена.
    Тематичні кластери сучасного класового аналізу [Текст] / Олена Симончук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 2. - С. 3-25. - Бібліогр.: с. 22-25
Рубрики: Соціологія--Соціальні класи--Класовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
соціальний клас -- класовий аналіз -- тематичні кластери класового аналізу
Анотація: Запропоновано класифікацію дослідницьких напрямів сучасного класового аналізу, що має шість тематичних кластерів (вивчення генези соціальних класів, їхньої природи, розподілу, класових наслідків, суб’єктивних аспектів, класових конфліктів і дій). Опис кожного кластера містить ключові дослідницькі питання, перелік основних понять і концепцій, а також імен і публікацій класових аналітиків, які репрезентують цей тематичний напрям. В осмисленні сучасних класових нерівностей, розподілів і конфліктів (у рамках кожного з виокремлених кластерів) зафіксовано три тренди: консервативний (визнання дослідниками статус-кво класів як основи макросоціальної структури й релевантності визнаних класових концепцій), ревізіоністський (стратегії відновлення класового аналізу за збереження за класовою структурою першості в матриці соціальної стратифікації), нігілістський (визнання зрушення від класових нерівностей і структур індустріальної доби до комплексної / безкласової нерівності доби постіндустріальної та заклик визнати неминучість поступального зниження релевантності класового аналізу).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Привалов, Юрій.
    Розуміння "розколу" в соціологічній літературі [Текст] / Юрій Привалов, Валерій Казаков // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 164-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Поняття--Розкол
Кл.слова (ненормовані):
різновиди розколу -- конфлікт -- класовий аналіз -- конфліктний функціоналізм -- діалектична теорія конфлікту
Анотація: Здійснено спробу розв'язання взаємозалежних проблем: проблеми методології дослідження сучасних соціальних конфліктів і проблеми соціального розколу. Прицьому автори припускають, що концептуалізація феномену розколу і створення, принаймні часткового, категоріального апарату теорії розколуможуть дати інструмент розв'язання проблеми методології дослідження сучасних конфліктів.


Дод.точки доступу:
Казаков, Валерій
Є примірники у відділах:
(вільний)