Старчиков, М.
    Катування в кримінальному процесі : поза законом на "вічні часи" ? [Текст] / М. Старчиков // Юридичний вісник України. - 2003. - 25-31 жовт. (№ 43). - С. 12
Рубрики: Кримінальний процес в Україні--Катування





    Дорош, Л.
    Катування: кримінально-правовий аспект [Текст] / Л. Дорош, О. Довгань // Право України. - 2004. - № 9. - С. 131-134. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Злочини--Катування--Кримінально-правовий аспект


Дод.точки доступу:
Довгань, О.




    Катеринчук, К.
    Стаття 127 КК України потребує удосконалення [Текст] / К. КАтеринчук // Право України. - 2005. - № 2. - С. 77-80
Рубрики: Кримінальний кодекс України--Удосконалення
Кл.слова (ненормовані):
Катування
Анотація: Узгодження норм законодавства України про заборону катування з міжнародними. Необхідність зміни відповідної статті Кримінального кодексу України.





    Бояров, В. І.
    Катування [Текст] : коментарі / В. І. Бояров // Законодавство України. - 2005. - № 3. - С. 87-100
Рубрики: Кримінальний кодекс України--Катування





    Катеринчук, К.
    Відмежування катування від суміжних складів злочинів [Текст] / К. Катеринчук // Право України. - 2005. - № 9. - С. 59-62. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Злочини--Катування--Кримінально-правовий аспект
Анотація: Застосування ст. 127 Кримінального кодексу України "Катування". Кваліфікація цих злочинів, відмежування їх від суміжних складів злочинів.





    Довгань, О.
    Суб'єкт катування: проблеми кримінальної відповідальності [Текст] / О. Довгань // Право України. - 2006. - № 5. - С. 126-129. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Злочини--Службові--Правоохоронні органи
Анотація: Кримінальна відповідальність працівників правоохоронних органів за катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою спонукати потерпілого або іншу особу вчинити дії, що суперечать її волі.





    Катеренчук , К.
    Характеристика особи злочинця у справах про покарання [Текст] / К. Катеренчук // Право України. - 2007 . - № 8 . - С. . 64 - 68 . - Бібл.: - 14 назв.
Рубрики: Покарання--катування
Анотація: Кожен із суб'єктів у справах про катування вчинює цей злочин відповідно до низки ознак, які відіграють важливу роль. Це - вік, стать, освіта, професія, посада.





    Пальма, М.
    Понад 60 років по тому... [Текст] / М. Пальма // Право України. - 2010. - № 10. - С. 105-113
Рубрики: Права людини--Європейська конвенція--Україна
   Покарання--Катування--Європейська конвенція

Анотація: У статті розглядається історія формування та розвитку сучасної системи міжнародного та регіонального захисту прав людини, а також місце в ній спеціальних договірних інструментів, спрямованих на запобігання нелюдському та такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню ув'язнених осіб. Серед іншого автор надає характеристику механізмам Європейської конвенції про заборону катувань.





    Памятных, Алексей.
    Незаурядная книга о катыни [Текст] / А. Памятных // Новая Польша. - 2010. - № 12. - С. 36-44
Рубрики: Історія--Катування--Книги про катування--Польща





    Ахтирська, Наталія.
    Абсолютна заборона катувань як умова справедливого судочинства [Текст] / Наталія Ахтирська // Віче. - 2011. - № 22. - С. 8-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи України--Жорстоке поводження--Розслідування
   Катування--Правовий аспект--Україна

Анотація: Про проблеми боротьби з незаконними, пов’язаними з насильством щодо особи методами одержання доказів правоохоронними органами. Автор робить висновок, що поняття "катування", "насильство" не є чітко визначеними у законодавстві України та відсутня протидія з боку судової системи клімату безкарності, наголошує на доцільності формування методології судового пізнання у справах, повязаних з катуваннями.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Ігнатов, О. М.
    Класифікація катування, що скоюється працівниками правоохоронних органів, на підставі способу його вчинення [Текст] / О. М. Ігнатов // Держава та регіони. Серія: Право. - 2011. - № 4. - С. 120-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Катування--Працівники правоохоронних органів--Україна





    Телесніцький, Геннадій.
    Використання зарубіжного досвіду для вдосконалення кваліфікуючих ознак і покарання за катування / Геннадій Телесніцький // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 3. - С. 88-90
Рубрики: Кримінально-правові санкції--Катування--Злочин
Анотація: Розглядається використання зарубіжного досвіду для вдосконалення кваліфікуючих ознак і покарання за катування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скорікова, Альона.
    Основні напрями захисту прокурором прав ув'язнених [Текст] / Альона Скорікова // Вісник прокуратури. - 2015. - № 6. - С. 43-50. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Засуджені--Захист прав--Прокурорський нагляд
Кл.слова (ненормовані):
виконання покарань -- жорстоке поводження -- катування
Анотація: Досліджено основні напрями прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях. Констатовано, що саме діяльність прокурора є гарантією захисту прав ув'язнених, їх належного матеріально-побутового забезпечення, своєчасності і якості надання медичної допомоги, запобігання фактам катувань та іншого жорстокого поводження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Язиков, Олександр.
    Від катування пацієнтів до привласнення речових доказів полковником поліції – слідчі прокуратури Сумщини розслідують актуальні та резонансні кримінальні провадження [Текст] / Олександр Язиков // Вісник прокуратури. - 2017. - № 6. - С. 57-58 : кольор. фот.
Рубрики: Прокуратура--Діяльність --Сумська область (Україна)
Анотація: Діяльність слідчих прокуратури Сумської області спрямована на розслідування актуальних і резонансних кримінальних проваджень. Так, у 2017 р. слідчими органів прокуратури розслідувалося 262 кримінальні провадження, досудове розслідування завершено у 129. До суду спрямовано 19 обвинувальних актів, зокрема 13 – про корупційні злочини, 3 – про правопорушення, вчинені у бюджетній системі, та 2 – у сфері земельних відносин. Серед актуальних і резонансних проваджень, які розслідуються слідчими прокуратури і до яких прикута увага суспільства та ЗМІ, – залишення в небезпеці та катування холодом пацієнтів комунального закладу «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2» (Охтирський р-н) тощо.





    Кричун, Юрій.
    Проблема відмежування катування від деяких суміжних складів злочинів [Текст] / Юрій Кричун // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 201-204. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Катування--Відмежування складів злочинів
Кл.слова (ненормовані):
побої -- відмежування злочинів -- мордування -- тілесні ушкодження
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблеми відмежування катування (стаття 127 Кримінального кодексу України) від деяких суміжних складів злочинів. Стисло проаналізовано склади злочинів, передбачені статтями 127 , 126, 121, 122, 125, 206, 355 і частиною 3 статті 189 Кримінального кодексу України, здійснено їх порівняльний аналіз і виділено основні ознаки, за якими їх варто розмежовувати.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Курманова, Тетяна.
    Невидимий ховрах: чому катування в поліції стали нормою [Текст] / Т. Курманова // Дзеркало тижня. - 2018. - 14 - 20 квіт. (№ 14). - С. 12
Рубрики: Поліція --Катування --Жорстоке поводження--Проблеми галузі--Україна





    Бабіч, Кристина.
    Поводження із засудженими, яке було кваліфіковане як катування в рішеннях ЄСПЛ проти України [Текст] / Кристина Бабіч, Юлія Мариневич // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 278-282. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Рішення--Засуджені--Катування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
заборона катувань -- Конвенція проти катувань -- міжнародні стандарти
Анотація: Стаття присвячена рішенням ЄСПЛ проти України, в яких було констатовано порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у контексті поводження із засудженими, яке було кваліфіковане як катування.


Дод.точки доступу:
Мариневич, Юлія
Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)




    Бутченко, Максим.
    Территория ужаса [Текст] / Максим Бутченко // Новое время страны. - 2021. - № 6. - С. 22-25
Рубрики: Окуповані території України--Тюрми--Катування--Донецьк, 21 ст.





    Ямельська, Христина Юріївна.
    Міжнародні стандарти запобігання неналежному поводженню з особами, позбавленими свободи в умовах пандемії Covid-19 [Текст] / Христина Юріївна Ямельська // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 5. - С. 5-8. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: В’язні--Катування--Пандемія Covid 19--Міжнародні стандарти
Кл.слова (ненормовані):
запобігання катуванню -- пандемія Covid 19 -- в’язні
Анотація: У статті досліджено міжнародні стандарти запобігання неналежному поводженню з особами, позбавленими свободи в умовах пандемії Covid 19 у країнах членах Ради Європи. Проаналізовано Перелік принципів, що стосуються поводження з особами, позбавленими свободи, у контексті пандемії коронавірусної хвороби. Визначено позитивні зобов’язання держави у сфері гарантування прав людини, а саме юридичні, практичні та похідні засоби. Досліджено відповіді держав-членів на низку питань, що були предметом рекомендацій КЗК упродовж багатьох років.





    Ямпельська, Христина Юріївна.
    Юридичний зміст понять „катування”, нелюдське поводження або покарання”, „поводження або покарання, що принижує людську гідність” та їх розмежування у рішеннях Європейської комісії з прав людини та Європейського суду з прав людини [Текст] / Христина Юріївна Ямельська // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 6. - С. 26-33. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Покарання--Катування--Юридична термінологія
Кл.слова (ненормовані):
катування -- нелюдське поводження -- Європейська комісія з прав людини -- Європейський суд з прав людини
Анотація: У статті розкрито юричичний зміст понять „катування”, „Нелюдське поводження”, або покарання, що принижує людську гідність. Досліджено генезу виникнення вищевказаних понять через призму рішень Європейської комісії з прав людини та Європейського суду з прав людини. Проведено розмежування між даними поняттями на прикладах судових рішень європейських судових органів.