061
Ч-492


    Матеящук-Любківська, Л. В. (Викладач ЧНУ).
    Історико-географічні передумови формування сучасної поселенської мережі Карпатського регіону [Текст] / Л. В. Матеящук-Любківська // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 483: Географія. - С. 79-83. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Демографія--Історія--Карпатський регіон
   Історична географії--Поселення

Кл.слова (ненормовані):
Населення -- Демографічна ситуація -- Зростання населення


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71903 - Б.ц. (вільний)




    Барановський, М. О.
    Народонаселення світу: динаміка, регіональні відмінності, прогнози [Текст] / М. О. Барановський // Географія та економіка в сучасній школі. - 2012. - № 5. - С. 42-47. - Бібліогр.: 2 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Демографія--Народонаселення світу
Кл.слова (ненормовані):
зростання населення -- природний рух населення -- показники народжуваності -- демографічна ситуація
Анотація: В статті досліджується динаміка зростання населення у розрізі регіонів світу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Тагиров, Энгель.
    Человек и природа [Текст] / Энгель Тагиров // Економіст. - 2015. - № 1. - С. 8-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природокористування--Глобальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
зростання населення -- постіндустріальна свідомість -- споживацька модель -- екодиктатура
Анотація: Існують дві найбільш поширені точки зору на проблему філософії та практики взаємин людини і природи. Згідно з однією з них насильство над природою вмонтовано в генотип людини. Цим і пояснюється екологічна «збоченість» сучасної людини, генетично схильної до «війни» з природою. Суть іншої точки зору полягає в тому, що людина визначається як перетворювач природи. Глобальна екологічна криза виникла природним чином, як ненавмисний результат виробничої діяльності людини та її зростаючого по експоненті впливу на навколишнє природне середовище. Такі дві крайні точки зору на проблему філософії взаємин людини і природи не вичерпують усього багатства життєвої практики. Взаємодія двох феноменів - людини і природи - носить більш складний, суперечливий, постійно змінюваний характер.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гасанов, Сергей.
    Синопсис мирового опыта построения системы обеспечения продовольственной безопасности [Текст] / Сергей Гасанов, Сергей Петруха, Нина Петруха // Економіст. - 2014. - № 10. - С. 25-30. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Продовольча безпека--Побудова системи--Світовий досвід
Кл.слова (ненормовані):
розвинуті країни -- країни, що розвиваються -- голод -- сільське господарство -- ресурсний потенціал -- погіршення довкілля -- державна підтримка -- соціальний захист -- світовий ринок -- зростання населення
Анотація: У сучасному світі існують два реальні види влади - влада нафти і влада продовольства. Забезпечення населення продуктами харчування в достатній кількості, якісними та безпечними - одна з найважливіших глобальних проблем людства. Наявність голоду на тлі активного розвитку техніко-технологічних, біохімічних, селекційних інновацій з одночасним перевиробництвом продовольства в економічно розвинених країнах Заходу - це справжній парадокс нашого часу. Саме тому досягнення продовольчої безпеки на національоому рівні не означає самостійного забезпечення країни продовольством. Якщо держава не в змозі виробляти продовольство в обсягах, достатніх для задоволення внутрішніх потреб, вона повинна мати можливість покрити недостачу за рахунок імпорту. Підвищення рівня продовольчої безпеки конкретної країни вимагає узгоджених дій різних державних структур. Відповідні рішення оформляються законодавчо, а процес їх реалізації забезпечується необхідними інтелектуальними, фінансовими і матеріальними ресурсами.


Дод.точки доступу:
Петруха, Сергей; Петруха, Нина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стехун, Л. М.
    В Україні зберігаються проблеми з природним приростом населення [Текст] / Л. М. Стехун // Географія та економіка в рідній школі. - 2019. - № 1/2. - С. 52.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика
   Демографія--Статистика населення

Кл.слова (ненормовані):
чисельність населення -- зростання населення -- зменшення населення
Анотація: У статті подано інформацію про скорочення чисельності населення України за період 1991-2018 рр.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД