Уткина, Ольга.
    Необхідність таргетування інфляції в Україні [Текст] / Ольга Уткина // Економіст. - 2014. - № 12. - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Інфляційне таргетування--Міжнародний досвід--Запровадження--Україна
   Державний борг--Фіскальна політика--Взаємовплив--Україна

Кл.слова (ненормовані):
плаваючий валютний курс -- золотий стандарт -- центральний банк -- індекс споживчих цін -- процентна ставка -- інфляційні очікування -- податкові надходження -- ВВП -- скорочення видатків -- зовнішні запозичення
Анотація: Стаття розкриває сутність та особливості режиму інфляційного таргетування, висвітлює причини необхідності його запровадження в Україні. Зазначаються та аналізуються необхідні елементи при застосуванні режиму інфляційного таргетування. Наводяться специфічні риси функціонування режиму інфляційного таргетування у високорозвинутих країнах та країнах, що розвиваються. На основі міжнародного досвіду автор робить спробу визначити основні параметри інфляційного таргетування в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кричевська, Тетяна.
    Історія інститутів грошово-кредитного регулювання США. Стаття 2. Федеральна резервна система у пошуках балансу між функціями гаранта золотого стандарту, банку банків і банку уряду (1913–1951) [Текст] / Т. Кричевська // Економічна теорія. - 2015. - № 1. - С. 50-73. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Економічний розвиток--Історія--США, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Федеральна резервна система -- дисконтування -- монетарна політика -- золотий стандарт -- доктрина реальних векселів -- державні цінні папери
Анотація: Друга стаття циклу про розвиток інститутів грошово-кредитного регулювання у США. Розкрито економічні, політичні, інституційні та наукові засади утворення Федеральної резервної системи США. Показано, як у випробуваннях двома світовими війнами, Великою депресією і банківськими кризами та відповідно в суперечностях між діяльністю як гаранта золотого стандарту, банку уряду і банку банків кристалізувалися її функції як центрального банку.





    Дзюблюк, Олександр.
    Еволюція ролі золота у сучасній монетарній системі [Текст] / Олександр Дзюблюк // Банківська справа. - 2020. - № 1. - С. 3-25 : табл., рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансові активи--Золотовалютні резерви
   Золото--Світова валюта

Кл.слова (ненормовані):
гроші -- центральний банк -- золотий стандарт -- демонетизація -- грошовий обіг
Анотація: У статті розглядаються особливості зміни ролі золота у сучасній монетарній системі з огляду на посилення глобального впливу на національні економіки, нову парадигму розвитку фінансових ринків та перманентні загрози розгортання валютних і фінансових криз.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)