Зражевська, Н. В.
    Механізми реструктуризації зовнішнього державного боргу [Текст] / Н. В. Зражевська // Фінанси України. - 2005. - № 9. - С. 47-55 . - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Державний борг України--Реструктуризація--Світовий досвід
Кл.слова (ненормовані):
Зовнішній борг
Анотація: Досліджено основні схеми і механізми реструктуризації зовнішньої державної заборгованості. Досвіді країн світу, які зазнали значних труднощів при обслуговуванні та погашенні зовнішнього державного боргу.





    Шумська, Світлана.
    Взаємозв’язок дисбалансів у фінансовій сфері України [Текст] / С. Шумська // Економічна теорія. - 2015. - № 1. - С. 74-88. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка
   Економічний розвиток--Фінанси--Україна

Кл.слова (ненормовані):
дисбаланс -- платіжний баланс -- міжнародна інвестиційна позиція -- інвестиції національної економіки -- зовнішній борг
Анотація: Представлено кількісні оцінки дисбалансів у фінансовій сфері та показано їх взаємозв’язок між собою та економічною політикою уряду, що визначається вибором моделі соціально-економічного розвитку країни: дисбалансу в обігу готівкових грошей (оскільки, окрім української гривні, у грошовому обороті знаходиться значна сума готівки іноземних держав); дисбалансу зовнішньоторговельних зв’язків, про наявність якого свідчить негативне сальдо рахунку поточних операцій платіжного балансу України та валовий зовнішній борг; дисбалансу між внутрішніми та зовнішніми ресурсами економічного розвитку; "розриви" між заощадженнями та інвестиціями національної економіки. Названо ключові, на думку експертів Світового економічного форуму, глобальні тенденції 2015 року та глобальні ризики, що визначають рушійні сили та обмеження розвитку світової економіки, оскільки вони матимуть вплив на економіку України, формуючи нові виклики та загрози.





    Ковальчук, Трохим.
    Економіка України: рух вперед чи до минулих епох? [Текст] / Трохим Ковальчук // Банківська справа. - 2018. - № 1-2. - С. 7-10 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Проблеми і перспективи розвитку
   Економічна система України--Сучасний стан--Проблеми

Кл.слова (ненормовані):
неоколоніальна залежність -- зовнішній борг -- антиколоніальні державні імперативи
Анотація: У статті докладно проаналізовані причини та чинники, які детермінують економічну й насамперед фінансову залежність української держави. Запропоновані державні імперативи, застосування яких дозволить обмежити неоколоніальні прояви у фінансово-економічній системі України.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Єщенко, Петро.
    Україна у борговій пастці МВФ [Текст] / П. Єщенко // Економічна теорія. - 2020. - № 1. - С. 19-36. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Міжнародний валютний фонд--Кредитування--Співробітництво--Україна
   Міжнародні валютні відносини--Фінансова політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
макроекономічні індикатори -- зовнішній борг -- внутрішній борг -- боргова пастка -- державні зобов'язання -- доларизація
Анотація: Розкрито особливості політики кредитування України з боку МВФ в умовах здійснення економічних реформ. На підставі аналізу значного масиву статистичних та емпіричних матеріалів автор доводить неспроможність і провал радикальних економічних реформ під егідою МВФ в Україні і розвиток негативних процесів у ній, які призвели її до витіснення на узбіччя країн "золотого мільярда" як сировинного придатка. Політика кредитування України з боку МВФ сприяла зростанню зовнішнього та внутрішнього боргу країни і впровадженню іноземного капіталу в усі сфери її життєдіяльності. Для звільнення України від фінансово-кредитної залежності пропонується стимулювати національну економіку шляхом випереджального зростання заробітної плати і пенсій, що сприятиме зростанню купівельної спроможності населення і підвищенню ділової активності.