Кохан, Наталя.
    Окремі аспекти припинення трудових правовідносин з підстав, зазначених у п. 1 ст. 36 КЗлП України та ст. 38 КЗпП України [Текст] / Наталя Кохан // Юридична Україна. - 2016. - № 9/10. - С. 66-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові відносини--Припинення--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
розірвання трудового договору -- угода сторін -- звільнення працівника -- психологічний примус -- незаконне звільнення
Анотація: У даній статті на підставі судової практики, аналізуються такі підстави припинення трудових відносин, як угода сторін та припинення трудових правовідносин з ініціативи працівника. Визначається, що пенсійний вік не є підставою для звільнення працівників, окрім випадків, чітко визначених законом. Доводиться, що припинення трудового договору за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП України) можливе у будь-який час, коли між роботодавцем і працівником досягнута єдність думки про необхідність і можливість припинення договору. Також визначається, що, на відміну від угоди сторін, припиненню трудових відносин з ініціативи працівника повинно передувати письмове попередження працівником роботодавця за два тижні про намір звільнитися.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кохан, Н. В.
    Позовна давність та виплата середнього заробітку при припиненні трудових правовідносин [Текст] / Н. В. Кохан // Юридична Україна. - 2017. - № 7/8. - С. 79-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Оплата праці--Позовна давність
Кл.слова (ненормовані):
строки звернення до суду -- трудові спори -- звільнення працівника -- скорочення чисельності
Анотація: У даній статті на підставі нормативно-правових актів та судової практики розглядається судовий порядок відновлення права на працю, права на оплату праці. Аналізується перебіг загальної і спеціальної позовної давності у трудовому праві при затягненні розрахунку з боку роботодавця при звільненні працівника. Доводиться, що роботодавець зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку, копію наказу про звільнення з роботи і провести з ним розрахунок у строки, визначені законом. Визначається, що днем звільнення вважається останній день роботи працівника. Він зазначається в заяві чи наказі про звільнення і в трудовій книжці як день звільнення. Визначається, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)