Бобир, Олександр
    Етикет і культура мовлення під час звертання [Текст] / Олександр Бобир // Початкова школа. - 2004. - № 5. - С. 40-44
Рубрики: Початкова освіта--Мовленнєвий розвиток дітей--Етикет
   Початкова освіта--Виховання --Етикет






    Макуха, Л.
    "Виклич мені друга з хати ..." [Текст] : система уроків з вивчення теми "Звертання непоширені й поширені, розділові знаки при них" на прикладі українських народних пісень 8 клас / Л. Макуха // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2005. - № 2. - С. 14-24.
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання--Урок у 8 класі
Кл.слова (ненормовані):
звертання -- розділові знаки -- українські пісні
Анотація: Поглибити й систематизувати знання учнів про звертання та розділові знаки про них, формувати вміння відрізняти непоширені й поширені звертання, правильно вживати розділові знаки.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах




    Семчук, Д.
    Звертання [Текст] : на основі ліричних творів українського бароко - поезій Лазаря (Луки) Барановича "Світ стрясають грози - на людськії сльози" та Івана Мазепи-Колядинського "Дума" / Д. Семчук // Дивослово. - 2005. - № 7. - С. 2-6. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Уроки літератури--Методика викладання

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Пономаренко, В. П.
    Еволюція системи іменних засобів звертання в сучасних слов'янських та інших індоєвропейських мовах [Текст] / В. П. Пономаренко // Мовознавство. - 2006. - № 6. - С. 27-32. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Мови світу--Індоєвропейська
Анотація: Предметом розгляду є найпоширеніші іменникові словоформи сучасних слов'янських (передусім української і російської) та деяких інших (германських, романських) мов індоєвропейської родини, що вживаються в алокутивній функції.



CUKK-VDPU
Ф33


    Федоренко, Валерій.
    Уроки духовності: Християнска культура на уроках рідної мови. 10 клас [Текст] / В. Федоренко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2006. - № 4-5. - С. 37-47. - Вірші до теми - в додатку. - Зміст: Оранта / А. Кацнельсон. Марія-Оранта / В. Ткаченко. Зустріч / С. Галябарда.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Звертання
Кл.слова (ненормовані):
Богородиця Оранта -- духовність українців -- конфесійний стиль
Дескриптори: УКРАЇНСЬКА МОВА -- МЕТОДИКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ -- ДИДАКТИКА (УМ) -- УКРАЇНСЬКА МОВА - ВИКЛАДАННЯ ЗА КЛАСАМИ
Анотація: Пропонується <конспект уроку> на тему "Звертання як засіб ускладнення структури простого речення" (лінгвістична лінія), "Образ Богородиці Оранти в духовному бутті українців" (культурологічна лінія), "Засоби зв'язку компонентів тексту" (комунікативна лінія).

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)


81.2Укр-5
Г67


    Горбачук, Д.
    Звертання як елемент ділового мовлення [Текст] / Д. Горбачук // Урок української. - 2007. - №5. - С. 49-51
ББК 81.2Укр-5
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
   Українська мова--Стилістика

   Українська мова--Мовленнєвий етикет

Кл.слова (ненормовані):
ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА



74.268.1Укр
П76


    Прима, В. М.
    Звертання: Розділові знаки при звертанні [Текст] / В.М. Прима // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2007. - №3. - С. 10-12
ББК 74.268.1Укр
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
   Українська мова--Пунктуація--Звертання

Кл.слова (ненормовані):
СИНТАКСИС





    Рябуха, Н.
    Узагальнення теми "звертання" [Текст] : на матеріалі поезій Платона Воронька / Н. Рябуха // Дивослово. - 2008. - № 1. - С. 7-8
Рубрики: Методика викладання української мови--Звертання
Анотація: В статті подається розгляд звертань в українській мові, на матеріалі поезій Платона Воронька.


Дод.точки доступу:
Воронько, П. \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


74.268.1Укр
П80


    Прокоп'юк, Л. В.
    Факультативне заняття з мови у 8 класі [Текст] / Л.В. Прокоп'юк // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2008. - №3. - С. 21-24. - Библиогр. в конце ст.: 4 назв.
ББК 74.268.1Укр
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--8 клас
   Українська мова--Пунктуація--Звертання

Анотація: Багатство й різноманітність звертань: план-конспект уроку.





    Пономаренко, В. П.
    Історичні та сучасні тенденції розвитку категорії звертання в індоєвропейських мовах [Текст] / В. П. Пономаренко // Мовознавство. - 2008. - № 4-5. - С. 92-100. - Библиогр.: 10 назв
Рубрики: Мовознавство--Синтаксис--Звертання
Анотація: На основі численних фактів романських, германських, слов'янських та інших мов, що характеризують постійні зміни в системі звертання, робиться спроба визначити основні напрями історичної еволюції даної категорії і сформулювати відповідні типологічні узагальнення.





    Охріменко, С.
    Звертання [Текст] : конспект уроку в 9 кл. / С. Охріменко // Дивослово. - 2008. - № 12 . - С. 8-9
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Звертання
Анотація: Розробка уроку в 9 класі з теми "звертання".

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Степанюк, Б.
    "Багряне листя рушило в плавбу..." [Текст] : поезія / Б. Степанюк // Київ. - 2008. - № 9-10. - С. 167-173 : портр. - Зміст: Перший сніг ; Ой у полі нивка ; Покрова ; Звертання до України ; Гривня ; Тобою стать
Рубрики: Поезія України 20 століття





    Рябченко, О.
    "Звертаюся до Вас, як до рідного батька..." : Листи до владних структур, як джерело вивчення повсякденності студентства Україно: (1920-ті роки) / О. Рябченко // Київська старовина. - 2008. - N4. - С. 108 - 125
Рубрики: Історія вищої освіти України--Студентсво--Епістолярна творчість--Звертання до влади
Анотація: У статті конструюється повсякденність життя студентів 1920-тих рр. шляхом дослідження і аналізу індивідуальних досвідів, зафіксованих у листах, які дозволяють також простежити еволюцію соціальної ідентичності на межі різних соціальних об'єктів в процесі змін, які відбувались в українському радянському суспільстві в той час.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


74.268.1Укр
П35


    Письменна, Л. П.
    Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки при звертанні: Уроку 8 класі [Текст] / Л.П. Письменна // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2008. - №34. - С. 12-16
ББК 74.268.1Укр
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--8 клас
   Українська мова--Пунктуація--Звертання

Анотація: План-конспект уроку.





    Демида, Г. М.
    Слова, що синтаксично не пов’язані з членами речення. Цикл уроків для 8 класу [Текст] / Г. М. Демида // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2009. - № 11. - С. 9 - 13.
Рубрики: Методика викладання--Українська мова--Звертання
   Українська мова--Методика викладання

Анотація: Мета уроків розширити й систематизувати знання учнів про звертання, вчити правильно інтонувати і ставити розділові знаки при звертанні, розвивати спостережливість, формувати культуру спілкування, виховувати повагу до слова.





    Дешко, Т.
    Через красу рідної природи - до краси української мови : урок-пошук у 8 класі [Текст] / Т. Дешко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 12. - С. 14-18.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Синтаксис--Звертання
   Українська мова--Методика--Урок

Кл.слова (ненормовані):
удосконалення знань та вмінь учнів -- пошукова робота -- пошуково-вибіркова робота -- пошук-моделювання -- творча робота в групах -- "мистецька вітальня" -- бесіда-узагальнення
Анотація: Конспект уроку на тему: "Краса природи на уроках української мови. Осінь. Звертання. Розділові знаки при звертанні." Урок має за мету поглибити і систематизувати вивчене з мовної теми, розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву учнів, формувати вміння висловлювати свої думки, а також виховувати любов до рідної природи як джерела творчого натхнення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Блажко, М.
    Чи вміємо ми спілкуватися? : урок-практикум [Текст] / М. Блажко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 2. - С. 31-36.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Синтаксис
   Українська мова--Методика--Культура мовлення

Кл.слова (ненормовані):
звертання як невід'ємна частина спілкування -- форми привітань та побажань в Україні -- форми звертань різних народів світу -- тип висловлювання -- діалог -- звертання в поезіях та епістолярній спадщині Т. Шевченка
Анотація: Надано розробку уроку на тему "Культура мовлення. Звертання як невід'ємна частина спілкування". Урок має на меті ознайомити учнів з багатством та різноманітністю українських форм звертання, з'ясувати їх роль у спілкуванні, розвивати навички використання звертань в усному мовленні, виховувати ввічливість та пошану до співрозмовників.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Коврижко, О. Г.
    Поширені та непоширені звертання. Розділові знаки при них (на матеріалі давньоруської поеми "Слово о полку Ігоревім"). Урок у 9 класі [Текст] / О. Г. Коврижко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 12. - С. 18-20. - Бібліогр. наприкінці ст. 20
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Анотація: План-конспект уроку, мета якого поглибити знання учнів про звертання, удосконалювати вміння і навички вживання звертань у мовленні та розділових знаків при них; продовжувати формувати вміння дослідницької роботи на уроці; виховувати любов до рідної мови, народного слова; розвивати пам`ять, образне мислення, пізнавальні інтереси школярів.





    Пересунько, Т.
    Технології навчання та творчі здібності учнів [Текст] / Т. Пересунько // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 9. - С. 45-49.
Рубрики: Українська мова--Конспект уроку
   Педтехнології--Інтерактивне навчання

Кл.слова (ненормовані):
звертання
Анотація: Апробовано спосіб інтеграції деяких сучасних технологій навчання в розвиток творчої особистості учня на уроках словесності.





    Малько, М.
    "Слова покличні - прості й величні..." : урок-тренінг у 8 класі : [за темою "Звертання"] [Текст] / Марія Малько // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 1/2 . - С. 26-35. - Зміст: "Слова покличні - прості й величні" / Д. Білоус. збірка "Елегії для сина" / М. Г. Івасюк.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Синтаксис
   Українська мова--Методика--Урок

   Письменники українські--Івасюк Михайло Григорович, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
мультимедійні засоби навчання -- робота з опорними таблицями і картками -- лексико-семантична робота -- словниковий диктант -- аналіз поетичної збірки М. Івасюка -- презентація дослідження "Рута..." (ботаніка, народознавство, медицина) -- тестові завдання -- творча робота в групах
Анотація: Надано розробку мультимедійного уроку за темою: "Звертання. Тренувальні вправи (за поетичною збіркою М. Г. Івасюка "Елегії для сина")". Урок має на меті узагальнити і систематизувати знання учнів про звертання, їх види та пунктуаційне оформлення, удосконалювати дослідницько-пошукові навички, прищеплювати національно-патріотичні почуття.


Дод.точки доступу:
Івасюк, М. Г. \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД