Сіренко, Артур.
    Книга пилу [Текст] : нотатки / Артур Сіренко // Дніпро. - 2014. - № 9/12. - С. 74-77
Рубрики: Українська проза, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
воєнна проза -- антитерористична операція -- збройні конфлікти
Анотація: <Нотатки про війну на сході України. АТО...погляд з середини.>

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гласенко, Симор.
    Дівчатам з АТО відмовляти не можна [Текст] : рефлексія / Симор Гласенко // Дніпро. - 2014. - № 9/12 : 114-120
Рубрики: Українська проза, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
війна на сході України -- антитерористична операція -- тероризм -- збройні конфлікти -- воєнна проза
Анотація: У цьому оповіданні – думки та переживання кожного з нас, коли ми намагаємося осягнути те, що сталося з нашою країною...

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пядишев, Володимир Георгійович.
    Вдосконалення взаємодії цивільної поліції ООН із гуманітарними організаціями в зонах локальних збройних конфліктів: міжнародно-правові та організаційні аспекти [Текст] / В. Г. Пядишев // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 346-357. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Збройні конфлікти--Міжнародно-правові проблеми
Кл.слова (ненормовані):
збройні конфлікти -- цивільна поліція ООН
Анотація: Стаття присвячується питанням підвищення ефективності діяльності цивільної поліціїї ООН у складі міжнародних операцій з підтримання миру шляхом вдосконалення взаємодії з гуманітарними організаціями.





    Севрук, Оксана.
    Проблеми правового захисту дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, воєнних дій та тимчасової окупації території України [Текст] / Оксана Севрук // Вісник прокуратури. - 2015. - № 5. - С. 18-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права дітей--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
воєнні дії -- збройні конфлікти -- тимчасово окуповані території -- права дитини -- захист дітей -- державна опіка -- конвенція оон про права дитини
Анотація: Розглянуто проблемні питання захисту прав дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, воєнних дій та тимчасової окупації території України. Внесено пропозиції щодо удосконалення правового регцлювання у цій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Усманов, Юрій Ільдарович.
    Проблема цільових убивств у міжнародному гуманітарному праві [Текст] / Юрій Ільдарович Усманов // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 177-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Збройні конфлікти--Права людини--Зобов’язання держави
Кл.слова (ненормовані):
цільові вбивства -- цільові вбивства в МГП -- право на життя -- цільове вбивство в збройних конфліктах -- збройні конфлікти
Анотація: Стаття присвячена актуальній на сьогодні темі цільових убивств під час міжнародного та неміжнародного збройних конфліктів. З’ясовано, що значне поширення протягом останнього часу таких убивств неодмінно призводить до збільшення випадків незаконного позбавлення людини права на життя. Виняткова небезпечність та недостатня нормативна врегульованість цього питання зумовлює важливість даного наукового дослідження. У статті розкривається поняття «цільове вбивство», його ознаки та умови, за яких таке вбивство може вважатися законним під час збройних конфліктів. На прикладі Ізраїлю та США проаналізовані конкретні випадки застосування цільових убивств, досліджено можливу супутню шкоду та небезпеку, що виникає під час його реалізації, розглянуто політику держав стосовно цього питання та можливі альтернативи. Зроблено висновок, що хоча цільове вбивство значно мінімізує супутню шкоду, потенційне зловживання цим методом спричинює ряд його недоліків. З метою усунення цих недоліків і захисту права на життя людей під час збройних конфліктів були сформульовані правила, якими мають керуватися держави при застосуванні цільового вбивства.