Бобіта, Андрій.
    Викривачі за антикорупційним законодавством України та Грузії: порівняльно-правова характеристика [Текст] / Андрій Бобіта // Вісник прокуратури. - 2015. - № 3. - С. 117-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство--Антикорупційне--Поняття--Викривачі--Україна--Грузія
   Корупція--Боротьба--Законодавство--Порівняльна характеристика--Україна--Грузія

Кл.слова (ненормовані):
корупція -- антикорупційне законодавство -- повідомлення -- заходи безпеки -- протидія -- член сім'ї -- порівняльно-правова характеристика -- протидія корупції -- запобігання корупції
Анотація: Розглядаються питання про поняття викривачів в антикорупційних законодавствах України і Грузії, можливість застосування до викривачів заходів безпеки та недопущення порушення трудових прав за допомогу в запобіганні і протидії корупції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Загиней, Зоя.
    Сумнівна чинність статті 366-1 «Декларування недостовірної інформації» Кримінального кодексу України [Текст] / Зоя Загиней // Вісник прокуратури. - 2015. - № 7. - С. 48-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове декларування--Кримінальна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
юридична сила -- кримінально-правова кваліфікація -- запобігання корупції -- державні службовці -- декларації про майно -- доходи -- витрати
Анотація: У науковій роботі встановлено, що ст. 366-1 «Декларування недостовірної інформації» КК України є нечинною, а тому не може бути нормативною підставою кримінально-правової кваліфікації. Запропоновано загальні висновки встановлення чинності кримінального закону України, а також конкретні висновки чинності ст. 366-1 КК України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Давиденко, Валерій.
    Актуальні питання правового забезпечення прокурорсько-слідчої діяльності у воєнній сфері [Текст] / Валерій Давиденко, Григорій Рябенко // Вісник прокуратури. - 2016. - № 2. - С. 7-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Військова прокуратура--Прокурорсько-слідча діяльність--Правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
військові злочини -- кримінальне провадження -- запобігання корупції -- військова прокуратура -- прокурорсько-слідчі працівники
Анотація: Проаналізовано стан правового забезпечення діяльності прокуросько-слідчих працівників військових прокуратур. Внесено пропозиції до деяких попложень КПК, КК, інших законів України, що регламентують питання виявення, розслідування суспільно небезпечних винних діянь, вчинених військовослужбовцями, їх припинення та запобігання.


Дод.точки доступу:
Рябенко, Григорій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Войтович, Людмила.
    Правовий режим інформації, що міститься в електронних деклараціях посадових осіб, за порядком доступу до неї [Текст] / Людмила Войтович // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 1. - С. 119-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Посадові особи--Електронні декларації--Правовий режим--Україна
Кл.слова (ненормовані):
запобігання корупції -- відкрита інформація -- інформація з обмеженим доступом -- персональні дані -- публічна інформація
Анотація: У статті проаналізовано та визначено поняття правового режиму інформації, що міститься в електронних деклараціях посадових осіб, охарактеризовано особливості її правового режиму за порядком доступу до такої інформації. Зазначається, що електронна декларація посадових осіб містить інформацію двох видів: відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Визначено особливості правового режиму інформації з обмеженим доступом, що міститься в електронних деклараціях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Губанов, Олег.
    Адміністративна відповідальність публічних службовців за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів [Текст] / Олег Губанов // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 127-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні службовці--Адміністративна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Кодекс України про адміністративні правопорушення -- запобігання корупції
Анотація: У статті розкрито зміст поняття та надано характеристику видів конфлікту інтересів, наведено положення як європейського, так і національного законодавства, що врегульовують означені правовідносини. На основі проведеного аналізу розкрито склад порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, охарактеризовано його елементи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бухтарова, Аліна Геннадіївна.
    Науково-методичні підходи до трактування поняття корупція у системі публічних фінансів* [Текст] / Аліна Геннадіївна Бухтарова, Анна Валеріївна Войтович, Єлизавета Вячеславівна Мордовець // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 5. - С. 10-14. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Корупція--Державні злочини--Соціальні злочини--Україна
Кл.слова (ненормовані):
корупція -- запобігання корупції -- публічні фінанси -- боротьба з корупцією
Анотація: Дослідження виконане у рамках держбюджетної науково-дослідної роботи 0118U003585 “Формування системи забезпечення прозорості публічних фінансів як передумова боротьби з корупцією в Україні”.


Дод.точки доступу:
Войтович, Анна Валеріївна; Мордовець, Єлизавета Вячеславівна




    Третьяков, Дмитро.
    Кримінально-правова протидія злочину, передбаченого ст. 369 КК України [Текст] / Дмитро Третьяков // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 255-258. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінально-правова протидія
Кл.слова (ненормовані):
запобігання корупції -- неправомірна вигода -- кримінальне право
Анотація: У статті проаналізовано деякі кримінально-правові аспекти протидії злочинам, пов’язаним із корупцією. Зазначено, що ця проблема розглядалася й у минулому, але форми боротьби із цим негативним явищем стосувалися переважно злочину одержання неправомірної вигоди. Наведено статистичні дані щодо таких злочинів, як надання та одержання неправомірної вигоди, зазначено, що вони мають значну тенденцію до зростання, набувають дедалі більшого розмаху і призводять до дезорганізації суспільного життя. Одним із основних чинників, що не дає змоги вести ефективну боротьбу з корупційними злочинами, є неготовність політичних сил суспільства і правоохоронних органів до безкомпромісної боротьби з ними.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тильчик, В’ячеслав.
    Забезпечення запобігання корупції в контексті підвищення прозорості й підзвітності публічних фінансів / В’ячеслав Тильчик, Наталія Шпак // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 133-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансовий контроль--Адміністративно-правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
запобігання корупції -- публічні фінанси
Анотація: Забезпечення прозорості публічних фінансів для контролю за ефективністю їх розподілу стає запорукою успіху процесу реформ у всіх сферах національної економіки. Потенційні рішення щодо подолання корупційних ситуацій, пов’язаних із фіскальною діяльністю, можуть бути розглянуті в рамках таких технологічних розробок: технології розподіленої книги, з яких Blockchain є одним із прикладів за умови правильного проєктування та керування, можуть зберігати особисту інформацію та інформацію про транзакції надійно й відкрито. Незмінний слід угод також може використовуватися державними аудиторами та сприяти виконанню їхніх повноважень; відкриті дані або великі дані, зростаюча кількість країн, які забезпечують відкритий доступ до даних у машиночитаному форматі, що дає користувачам досліджувати, аналізувати та повторно використовувати дані для підвищення прозорості та підзвітності, наприклад, показавши, куди і як витрачаються публічні фінанси.


Дод.точки доступу:
Шпак, Наталія




    Агеєнко, Альона.
    Про обґрунтованість криміналізації декларування недостовірної інформації [Текст] / Альона Агеєнко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 170-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні службовці--Декларування недостовірної інформації--Криміналізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
запобігання корупції -- декларування -- недостовірна інформація
Анотація: У статті висвітлено проблему обґрунтованості криміналізації статті 366-2 Кримінального кодексу України, визначення її практичного та теоретичного значення. Актуальність порушеної проблематики на сучасному етапі розбудови України зумовлена активною участю нашої держави на міжнародно-правовій арені та подальшим удосконаленням чинного КК України, яке повинно здійснюватися з урахуванням загальновизнаних міжнародних і європейських правових стандартів і принципів. 04 грудня 2020 р. відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ст. 366-1 КК України було виключено та доповнено ст. 366-2 КК України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)