Корягіна, Анжела.
    Запобігання злочинності як різновид соціально-профілактичної діяльності [Текст] / Анжела Корягіна // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 191-196. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочинність--Профілактика
Кл.слова (ненормовані):
запобігання злочинності -- протидія злочинам -- профілактика злочинності -- соціально-профілактична діяльність -- усунення детермінант злочинності -- виховні заходи
Анотація: У статті аналізуються позиції вчених щодо термінологічного визначення протидії злочинності та підтримуються ті з них, які використовують термін «запобігання» і вважають, що воно має здійснюватися заходами загальносоціального та спеціально-кримінологічного характеру. Обґрунтовується, що протидія злочинам має об’єднувати різні запобіжні заходи та здійснюватися на трьох рівнях: загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дрьомін, Віктор.
    Кримінологічний вимір теорії діяльності / Віктор Дрьомін // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 253-257. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочинність--Психологічні аспекти--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
злочинна діяльність -- запобігання злочинності -- кримінальна практика -- кримінологія
Анотація: Розглядаються кримінологічні аспекти теорії діяльності. На основі сучасних психолого-кримінологічних досліджень робиться висновок про поширеність кримінальної практики як особливого способу життя. Обґрунтовується необхідність зміни превентивної роботи на основі стимулювання правослухняної поведінки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Біленко, Павло.
    Психічне насильство як обставина, що виключає злочинність діяння [Текст] / Павло Біленко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 152-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Психічне насильство
Кл.слова (ненормовані):
запобігання злочинності -- протидія злочинності -- домашнє насильство -- суб'єкти протидії злочинності -- Національна поліція України
Анотація: У статті розглянуті повноваження уповноважених органів Національної поліції України як суб’єкта запобігання та протидії домашньому насильству. На підставі аналізу існуючих підходів до поняття суб’єкта протидії злочинності відзначено, що за своєю суттю ці визначення є подібними, оскільки відзначають структуру даних органів, напрями та межі їх повноважень.





    Расюк, Едуард.
    Просторовий аналіз злочинності як основа ефективного запобігання злочинності в Україні [Текст] / Едуард Расюк, Станіслав Мозоль // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 182-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочинність--Просторовий аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
запобігання злочинності -- кількісні та якісні показники -- геоінформаційні системи
Анотація: Доведено, що саме просторовий аналіз злочинності повинен бути невід’ємною частиною комплексного дослідження злочинності в державі, а його сучасні методи дають змогу поглиблено й усебічно вивчити злочинність, використовуючи той факт, що кримінальне правопорушення має географічну характеристику – «місце скоєння злочину». Саме географічні характеристики об’єктів дослідження з картографічними даними дають можливість просторового аналізу, тобто візуалізації інформації через відображення її на модельних зображеннях територій, послуговуючись сучасними геоінформаційними системами. Такий підхід до просторового складника злочинності на моделях зображення території дає можливість проводити класифікацію кримінальних правопорушень за географічними параметрами, виділення груп, які володіють однаковими характеристиками, пошук взаємообумовлених і причинних зв’язків тощо.


Дод.точки доступу:
Мозоль, Станіслав
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)