Тарасенко, Олег.
    Необхідність правового врегулювання впровадження комп'ютерного втручання як нового оперативно-розшукового заходу оперативних підрозділів [Текст] / Олег Тарасенко, Олександр Стрільців // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 7. - С. 90-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна поліція України--Злочинність в мережі Інтернет--Виявлення та запобігання--Правове врегулювання
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- оперативно-розшуковий захід -- заборонений контент
Анотація: Актуальність матеріалу полягає в тому, що поширення злочинності в мережі Інтернет – найбільш динамічна на сьогодні група суспільно-небезпечних діянь, яка прогресує у світі загалом і в Україні зокрема, набираючи найбільш небезпечних обертів. Це зумовлене поширенням автоматизації, інформатизації та комп’ютеризації всіх сфер життя, розвитком науки, стрімким розширенням сфери застосування інформаційних технологій. У статті вказано на відсутність законодавчо визначених можливостей оперативних підрозділів Національної поліції України реалізовувати завдання щодо виявлення кримінальних правопорушень, які вчиняються в мережі Інтернет, та запобігання їм, у тому числі з припинення поширення та блокування забороненого й обмеженого до обігу контенту, а також фіксувати сліди в разі вчинення таких кримінальних правопорушень.


Дод.точки доступу:
Стрільців, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тарасенко, Олег.
    Особливості загальносоціального запобігання кримінальним правопорушень, пов'язаних з обігом протиправного контенту в мережі Інтернет [Текст] / Олег Тарасенко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 8. - С. 88-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правопорушення--Кримінальні правопорушення--Запобігання
Кл.слова (ненормовані):
суб'єкти запобігання -- суспільні відносини -- Інтернет -- заборонений контент
Анотація: У статті визначено зміст і структуру багаторівневої системи суб’єктів, що здійснюють запобігання кримінальним правопорушенням, пов’язаним з обігом протиправного контенту в мережі Інтернет, яка являє собою сукупність державних органів, діяльність яких повністю чи в певній її частині пов’язана з вирішенням завдання недопущення використання мережі Інтернет у протиправних цілях. Основним суб’єктом запобігання є держава, що здійснює функції в цій сфері через органи законодавчої, виконавчої та судової влади (Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України тощо). З’ясовано, що Кабінет Міністрів України на підставі й на виконання Конституції України, законів, указів Президента України через видання постанов і розпоряджень бере участь у розробленні й реалізації державної політики з метою недопущення вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з обігом протиправного контенту в мережі Інтернет, зокрема, шляхом розроблення концепцій і цільових програм із цього питання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)