Данилюк, Анатолій Леонідович.
    Конрад Лоренц: концепція вродженої людської агресивності [Текст] / А.Л. Данилюк // Філософська думка. - 2005. - № 3. - С. 78-102. - Бібліогр.в підрядк. прим.
Рубрики: Філософи австрійські
   Етологія--Соціальна етологія

   Психологія людини--Агресивність

Анотація: Головна мета статті полягає в тому, щоб дати послідовний, об'єктивний аналіз концепції К.Лоренца, враховуючи всі її як "сильні", так і "слабкі" аспекти. Це передбачає і аналіз тих соціальних та наукових умов, в яких створювалася ця концепція. Тільки у цьому випадку, вважає автор, ми отримаємо відповідь на ті актуальні питання та проблеми, які породжує концепція вродженої людської агресивності в сучасній науці.


Дод.точки доступу:
Лоренц, Конрад \про нього\




    Бойчук, Юрій.
    Екологія людини - галузь сучасної науки [Текст] / Ю. Бойчук // Біологія і хімія в школі. - 2007. - № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Біологічні науки--Загальна екологія
   Методика викладання--Екології

Кл.слова (ненормовані):
Екологія людини -- Етологія -- Антропосоціогенез -- Расогенез -- Холізм
Анотація: Розповідається, про виникнення із загальної екологія як біологічної науки на початку 20-х років ХХ ст. виділилась нова дисципліна - "екологія людини". Виражена складність та наслідки прямих і зворотних зв'язків людини з навколишнім середовищем, яке стрімко змінюється, вимагає залучення широкого кола наук для їх пояснення й узагальнення.





   
    Animal sapiens? [Текст] // Науковий світ. - 2007. - № 10. - С. 28 - 30. : фото
Рубрики: Тваринний світ--Приматологія
Кл.слова (ненормовані):
етологія
Анотація: Вчені упевнені, що тварини, так само як і люди, вміють свідомо розважатися й насолоджуватись життям. Психологи з’ясували, що мавпи здатні розуміти причинно-наслідкові зв’язки.





    Корсак, Костянтин.
    Людина і екстремальні умови [Текст] / К. Корсак // Науковий світ. - 2008. - № 10. - С. 8-10.
Рубрики: Безпека життєдіяльності
   Етологія

   Людинознавство

Анотація: Людські можливості у критичних ситуаціях та екстремальних природних умовах.





    Тарутіна, Зінаїда.
    Нові успіхи природничих наук і перспективи їх використання у педагогіці вищої школи / З. Тарутіна // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2014. - № 5/6. - С. 41-51. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Науково-дослідницька діяльність
   Біологія--Біофізика, біохімія тварин та людини

   Біологія--ВНЗ

Кл.слова (ненормовані):
первинна освіта -- етологія -- нейробіологія -- гліальні клітини -- біла речовина -- якість освіти
Анотація: У статті розглянуто проблемні питання потенціалу використання у навчально-виховному процесі середніх і вищих шкіл здобутків молодих наук про людину - генетики, етології, нейробіології, фізіології. Основна увага приділяється інфструментальним досягненням вивчення людського мозку. Використані найновіші публікації, методи системного наукового аналізу, узагальнення, аналогії, порівняння, прогнозування. Виокремлено досягнення у вивченні глії, білої мозкової речовини та інші результати застосування нешкідливих для людини засобів візуалізації роботи головного мозку. Розглянуто їх важливість для психології і педагогіки навчального процесу. Вперше в Україні доведено важливість врахування психологами і педагогами новітніх досягнень нейрофізіології. Запропоновано здійснювати постійний моніторинг еволюції наук, які поглиблено досліджують людину новітніми засобами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корсак, Костянтин.
    Про перспективи відвернення цивілізаційних колапсів / К. Корсак // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2015. - № 7/8. - С. 47-57. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Філософія освіти
   Філософія освіти

Кл.слова (ненормовані):
біолоігя -- класифікація людей -- етологія -- консерватизм соціуму -- гігантизм -- психоз манії величі -- перовскіт -- реплікатори -- ноорозвиток -- автономія
Анотація: Мета статті -- криткиа праць науковців-попередників і документів ООН та світових екологічних форумів за їх помилковість і песимізм у невідворотності загроз людству. Автор доводить, що вже існує можливість відвернення колапсу, а тому ми не ризикуємо втратити переважну більшість наших нащадків в останній війні всіх з усіма.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Волощук, В.
    Етологічні особливості поросят у кризовий період відлучення [Текст] / В.Волощук, М.Фидря // Тваринництво України. - 2015. - № 8. - С. 16-18 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тваринництво--Свинарство--Поросята--Вирощування
Кл.слова (ненормовані):
етологія -- технологічний стрес -- молодняк
Анотація: Описано результати етологічних досліджень молодняку свиней у перші дні після відлучення. На підставі отриманих результатів можна зробити висновки, що молодняк класу М+ краще проявляє орієнтувальні реакції в перші години після відлучення. Тварини модального класу великої білої, миргородської порід та помісі мали кращу адаптаційну здатність.


Дод.точки доступу:
Фидря, М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корсак, Юрій.
    Причини вразливості молоді в сучасній консцієнтальній війні [Текст] / Ю. Корсак // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 2. - С. 86-94. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Інформаційні технології--у вищій школі
Кл.слова (ненормовані):
консцієнтальна війна -- телебачення -- Інтернет -- психологія -- психотроніка -- етологія
Анотація: Метою статті є дослідження можливості українських громадян успішно протистояти застосуванню новітньої психологічної зброї в умовах світової консцієнтальної війни. За допомогою сучасних інформаційних засобів зацікавлені кола намагаються вплинути на суспільну свідомість, порушити принципи логічного мислення, викликати негативні емоції, скерувати думки у наперед визначене замовником русло. Аналіз здійснено на основі етології та інших точних наук. Пояснюються причини поведінки людей і доведено, що природою закладена зорієнто-ваність на фізичне суперництво, а не на умови консцієнтальної війни. Зроблено висновок про слабку опірність людини пропаганді й емоційній брехні. Запропоновані засоби захисту українців — вивчення основ етології у школі, проведення психологічних тренінгів і моделювань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корсак, Костянтин.
    Молоді науки про норми й аномалії у мисленні та діях сучасних Homo sapiens / К. Корсак // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 9. - С. 75-86. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Філософія освіти
   Вища освіта--Філософія освіти

Кл.слова (ненормовані):
українці -- росіяни -- патріотизм -- ненависть -- етологія -- нейромолекулярна біологія -- когнітологія -- закони природи -- звичайні війни -- безумство внутрішніх конфліктів
Анотація: Запропоновано аналіз виключно важливих і складних міжнародних і національних проблем сучасності, але на основі політології та гуманітарних знань, а з використанням досягнень тих молодих наук, які продемонстрували найбільші успіхи у дослідженні глибинних причин поведінки людини і законів діяльності її мозку. Викладено частину законів етології (еволюційної психології) і нейромолекулярної біології. Доведено, що сплеск ненависті росіян до українців та незвичайні погляди російського співака та композитора А. Макаревича є не рідкістю і незрозумілою аномалією, а нормальним проявом законів природи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корсак, Костянтн.
    Аналіз сучасних наукових даних у темі "Інтелект людства" / К. Корсак, О. Бойчук // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 10. - С. 81-90 : табл. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Філософія освіти
   Наука--Нано- та ноотехнології

Кл.слова (ненормовані):
інтелект людства -- людський інтелект -- етологія -- еусоціологія -- ноотехнології -- ноонауки
Анотація: Загальний "інтелект людства" лишається малим, адже руйнування біосфери набагато переважає локальні екологічні успіхи. Відкриття кількох молодих наук надають докази тенденцій зменшення об’єму головного мозку сучасних людей, збільшення кількості аномалій в їх поведінці, погіршення стану фізичного і психічного здоров’я. Автори пропонують подолання загроз існуванню людства через швидку заміну індустріальних мудрими ноотехнологіями і присокрений розвиток ноонаук.


Дод.точки доступу:
Бойчук, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)