Скрипник, А. В.
    Етнологічні і національно-ідентифікаційні візії вченого: до 170-річчя від дня народження Хведора Вовка [Текст] / Г. А. Скрипник // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 6(листопад-грудень). - С. 5-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографи українські--Персоналії, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Національно-ідентифікаційні визначники -- Етнографічні особливості -- Антропологічні характеристики
Анотація: У розвідці йдеться про наукові здобутки Хв. Вовка в царині народознавства, про його новаторські студії зі сфери соціального і побутового життя, окремих галузей виробництва, народної орнаментики, церковного будів-ництва, сімейної обрядовості, зокрема шлюбного ритуалу. Наголошується, що найбільшою його заслугою перед українською етнографією стало створення фундаментальних енциклопедичного характеру праць з української етнології та антропології. Йдеться також про національно-ідентифікаційні візії вченого і його принципові висно-вки щодо соборності українства і самобутності української культури – важливого ідентитету його національної окремішності.


Дод.точки доступу:
Вовк, Федір Кіндратович (1847-1918) \про нього\




    Локтіонов, В. В.
    Урок на тему "Цивілізаційний підхід у вивченні країн і регіонів", 10 клас [Текст] / В. В. Локтіонов // Географія та економіка в рідній школі. - 2019. - № 10. - С. 20-23.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Урок--10 клас
Кл.слова (ненормовані):
плем'я -- народність -- нація -- звичаї -- традиції -- оселя -- одяг -- їжа -- етнографічні особливості -- урок вивчення нового матеріалу
Анотація: Подано розробку уроку, мета якого - ознайомити учнів з етнічною структурою населення світу; дати уявлення про просторове поширення представників різних етносів; розвивати творчі й дослідницькі здібності учнів; виховувати почуття толерантності до представників інших народів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД