Жолнер, І.
    Системи автоматизації та управління [Текст] : про сучасні тенденції розвитку та впровадження їх у спиртовій галузі / І. Жолнер // Харчова і переробна промисловість. - 2003. - № 4
Рубрики: Спиртова промисловість України--Спирт технічний етанол--Автоматизація
   Автоматизовані системи управління--Спиртова галузь






    Гулий, І.
    Технологічні особливості переробки жита в етанол [Текст] / І. Гулий // Харчова і переробна промисловість. - 2004. - № 1. - С. 18-20
Рубрики: Спиртова промисловість України--Технологія переробки жита
   Зернові культури--Жито--Переробка

Анотація: На ринку сировини для спиртової галузі переважає жито, що вирізняється високою крохмалистістю та відносно низькою ціною. Однак це нетехнологічна, важка для виготовлення спирту сировина, її переробляють переважно в суміші з іншими зерновими, зокрема пшеницею.





    Сибірний, А.
    Біопаливний етанол з лігноцелюлози (рослинної біомаси): досягнення, проблеми, перспективи [Текст] / А. Сибірний // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 3. - С. 32-48. - Бібліогр.: 92 назви.
Рубрики: Енергоресурси--Рослинна біомаса
   Паливний етанол--Виробництво

Кл.слова (ненормовані):
Етиловий спирт -- Гідроліз крохмалю -- Моторне пальне -- Ксилоза
Анотація: У статті розглядаються сучасний стан, проблеми та перспективи створення економічно вигідного виробництва паливного етанолу з рослинної біомаси (лігноцелюлози): переваги та недоліки етанолу як палива порівняно з вуглеводнями, наявні та потенційні сировинні ресурси, хімічний склад та структура лігноцелюлози, способи попередньої обробки рослинної біомаси та наступного кислотного або ензиматичного гідролізу целюлози та геміцелюлоз до моносахаридів.





    Макарчук, О. Г.
    Світові та вітчизняні тенденції розвитку виробництва біопального [Текст] / О.Г. Макарчук // Економіка АПК. - 2008. - № 7. - С. 152-155. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Біопаливна промисловість--Україна
   Світова економіка--Біоенергетика

Кл.слова (ненормовані):
Етанол -- Біодизель -- Пшениця -- Кукурудза -- Ріпак -- Парникові гази
Анотація: Мета статті - проаналізувати світові та вітчизняні тенденції розвитку біопаливної промисловості та зробити порівняльний аналіз цін на біопальне в Україні та Європі з тим, щоб визначити, що на даному етапі для України вигідніше: виробляти біопальне, чи реалізовувати сировину на світових ринках.





    Іванюк, О. В.
    Біологічне паливо в Україні: економічні передумови та перспективи розвитку [Текст] / О. В. Іванюк // Економіка АПК. - 2008. - № 9 . - С. 58-61. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Біоенергетика--Розвиток--Україна
   Енергозберігаючі технології

Кл.слова (ненормовані):
Нафта -- Газ -- Викиди -- Грунт -- Спиртові заводи -- Етанол
Анотація: Проаналізовано теоретичні й практичні питання розвитку біологічних видів палива в Україні. Зазначено, що впровадження енергозберігаючих технологій і використання альтернативних джерел енергії - не тільки ефективний шлях до зменшення використання нафти й газу, а й допомога у розв'язанні екологічних проблем.





    Рижкова, Т.
    Властивості заквашувальної мікрофлори й біопрепаратів : досліджено їх здатність чинити опір "дикій" дріжджовій мікрофлорі, що потрапила до них із зовнішнього середовища / Т. Рижкова // Харчова і переробна промисловість. - 2008. - № 7. - С. 16-18
Рубрики: Молочні продукти--Закваски--Заквашувальна мікрофлора
   Молочні продукти--Закваски--Бактеріальні препарати

Кл.слова (ненормовані):
Етанол
Анотація: У молочній промисловості мікробіологічні процеси мають велике значення, саме вони визначають якість продукту. Хроматограма свідчить, що як молоко, заквашувальна мікрофлора, так і біопрепарати містять у своєму складі продукт обміну "дикої" дріджової мікрофлори-етанол.





    Олійничук, С.
    Сучасні й перспективні технології виробництва біопалив на світовому ринку / С. Олійничук // Харчова і переробна промисловість. - 2009. - № 6. - С. 11-13
Рубрики: Біоенергетика--Розвиток
   Біопаливо--ВИРОБНИЦТВО--Нові технології--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Біодизельне паливо -- Етанол -- Біобутанол -- Бутанол
Анотація: Світова спільнота вдосконалює та розвиває біоенергетику, яка базується на розробці та впровадженні інноваційних, наукоємких та ефективних технологій енергогенерації з використанням альтернативних і відновлювальних сировинних ресурсів.





    Наджос, А.
    Етанол як стратегічна складова енергетичної політики США [Текст] / А. Наджос // Зовнішні справи. - 2009. - № 4-5. - С. 45-48 : кол.іл. - Бібліогр.
Рубрики: США--Енергетика--Енергетична безпека
Анотація: Питання стійкого та прогнозованого забезпечення економіки США, а також їх стратегічних партнерів, енергоресурсами, стають важливими елементами зовнішньої політики цієї країни.





    Хенер, Гідо.
    Наддержава з виробництва етилового спирту [Текст] / Г. Хенер // Пропозиція. - 2011. - № 1. - С. 42 - 46
Рубрики: Біотехнологія--Паливо біологічне--Цукрова тростина--Етанол--Бразилія
Анотація: Виробництво та використання поновлювальних джерел енергії в Бразилії





    Сибірний, Андрій.
    Мотори просять "зеленого змія"! [Текст] / Андрій Сибірний ; розмову вів Едуард Щур // Науковий світ. - 2011. - № 5. - С. 10.
Рубрики: Палива--Біопаливо--Етиловий спирт
Кл.слова (ненормовані):
етанол
Анотація: Біопаливо сьогодні в Україні – вагома альтернатива традиційному. Вважається, що в найближчі роки його виготовлення буде максимально вигідним для вітчизняної економіки.


Дод.точки доступу:
Щур, Едуард \розмову вів.\




    Семенишин, Є. М.
    Процес екстрагування. Вилучення олії з насіння ріпаку та шроту [Текст] / Є. М. Семенишин, М. І. Маційовська, Ю. В. Ковальська // Хімічна промисловість України. - 2012. - № 2. - С. 35-40 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 39-40
Рубрики: Хіміко-технологічні процеси--Екстрагування--Олії
Кл.слова (ненормовані):
полярні розчинники -- ріпак -- концентрація олії -- коефіцієнт дифузії -- етанол
Анотація: Встановлено механізм та кінетику екстрагування олії з насіння ріпаку полярними розчинниками (н-гексаном, хлористим метиленом, бутилацетатом, бензолом) та неполярним розчинником (етанолом). Наведено методику розрахунку коефіцієнта стислої дифузії згідно з математичною моделлю, в основу якої покладено внутрішньодифузійний механізм процесу екстрагування. Визначені коефіцієнти стислої дифузії за різних температур процесу екстрагування, здійснена перевірка математичної моделі на адекватність.


Дод.точки доступу:
Маційовська, М. І.; Ковальська, Ю. В.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)




    Калетнік, Г. М.
    Виробництво біоетанолу з цукрових буряків - один із головних чинників стабілізації галузі [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2013. - № 3. - С. 65-69 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--Буряки цукрові--Вирощування
   Бурякоцукрова галузь--Зовнішньоекономічна діяльність

   Енергетика України--Біосировина

Кл.слова (ненормовані):
Дотації -- Цукрова тростина -- Етанол
Анотація: Обгрунтовано теоретико-методологічні і концептуальні засади розвитку виробництва біоетанолу з цукрових буряків та визначено місце цього виду діяльності у формуванні ефективності буряко-цукрової галузі України.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.




    Коткова, Н. С.
    Розвиток ринку спирту в Україні під впливом внутрішніх і зовнішніх факторів [Текст] / Н. С. Коткова // Економіка АПК. - 2014. - № 1. - С. 33-39 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчова промисловість--Спиртова галузь--Україна
   Спиртове виробництво--Етиловий спирт

   Економіка--Зарубіжні країни

Кл.слова (ненормовані):
ринок спирту -- паливний етанол -- ціна на спирт
Анотація: Досліджено сучасні проблеми розвитку спирту в Україні під впливом внутрішніх та зовнішніх факторів.





   
    Полімерні мембрани в аграрному виробництві. Процеси зберігання і переробки зерна. [Текст] / В. І. Кириченко, А. М. Миронов [та ін.] // Хімічна промисловість України. - 2014. - № 1. - С. 46-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Полімерні матеріали--Аграрне виробництво
   Зерно--Зберігання--Мембранні виробництва

   Агроекологія--Зберігання сільськогосподарської продукції

Кл.слова (ненормовані):
мембранні технології -- виробництво азоту -- ароматичні сполуки -- бар’єрні характеристики -- характеристики проникності -- ПВХ -- етанол -- біоетанол -- первапорація
Анотація: Наведені результати аналізу процесів зберігання і переробки сільськогосподарської продукції з явними перевагами використання мембранної технології розділення газів і рідин для вирішення проблем енергозбереження, охорони здоров’я і навколишнього середовища, пов’язаних з використанням традиційних агрохімікатів. Критично розглянуті опубліковані в науковій літературі результати досліджень щодо застосування проникних і непроникних для газів і пари полімерних плівок - мембран під час зберігання товарів, що швидко псуються, таких як зерно і насіння, у герметичному обладнанні в модифікованій атмосфері.


Дод.точки доступу:
Миронов, А. М.; Осокіна, В. К.; Рисюк, Б. Д.; Голубов, О. Г.; Кириченко, В.І.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Василькевич, О. А.
    Самодифузія молекул у розчинах вода - етанол малої концентрації. Нейтронні дані [Text] / О. А. Василькевич, В. І. Слісенко // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 8. - С. 46-51. - текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика--Фізична природа матерії--Властивості та структура молекулярних систем--Дифузія та самодифузія
   Фізична хімія розчинів

Кл.слова (ненормовані):
Кластер -- Нейтрон повільний
Анотація: Розглянуто аномальну поведінку розбавлених розчинів, визначені загальний коефіцієнт самодифузії, його колективна та одночастинкова складові.


Дод.точки доступу:
Слісенко, В. І.