Мацевитий, Ю. М.
    Напрями розвитку електроенергетики та енергомашинобудування [Текст] : наукова доповідь / Ю.М. Мацевитий, А.К. Шидловський // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 2. - С. 17-23.
Рубрики: Машинобудування України--Енергетичне--Потенціал
   Електроенергетика України--Перспективи розвитку

Анотація: Автор вважає, що розвиток енергомашинобудівного комплексу України як самодостатньої галузі економіки, орієнтованої на внутрішні й експортні завдання, має тісно пов'язуватися з основними напрямами вітчизняної електроенергетики, Енергетичною стратегією розвитку ПЕК до 2030 року і на подальшу перспективу. Тільки на базі сучасного обладнання електроенергетику України можна вивести на світовий рівень, який би забезпечив високу ефективність, надійність і безпечність функціонування за екологічно прийнятними нормами.


Дод.точки доступу:
Шидловський, А.К.




    Воінов, О. П.
    Котлобудування й розвиток енергетики України [Текст] / О. П. Воінов, В. С. Полонік // Енергетика та електрифікація. - 2012. - № 5. - С. 3-5. - Бібліогр.: с. 5
Рубрики: Енергетика--Обладнання--Котли
Кл.слова (ненормовані):
енергоблоки -- парові турбини -- теплова енергетика -- енергомашинобудування
Анотація: Для реалізації діючої в Україні концепції розвитку енергетики, насамперед, станційної, необхідне відновлення устаткування енергоблоків, тобто котлів (Кт), парових турбін, турбінних електрогенераторів і трансформаторів. В статті розглянуто котлобудування й розвиток енергетики України.


Дод.точки доступу:
Полонік, В. С.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)




    Купріянов, Є. В.
    Міжмовні відповідники в електронному англійсько-українському словнику з енергомашинобудування [Текст] / Є. В. Купріянов // Мовознавство. - 2015. - № 5. - С. 30-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексикографія--Словники--Перекладні
Анотація: У статті йдеться про впорядкування міжмовних відповідників у електронному словнику з енергетичного машинобудування. Проаналізовано семантичні та граматичні труднощі вибору українського еквівалента до англійських термінів, розглянуто когнітивну модель опрацювання перекладачем вихідних текстів і вибору варіантів перекладу термінів та запропоновано принципи подання відповідників у електронному словнику.





    Письменна, У. Є.
    Розвиток енергомашинобудування у напрямі реалізації потенціалу відновлюваної енергетики та сталого розвитку [Текст] / У. Є. Письменна, О. С. Биконя // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 116-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Енергомашинобудування--Розвиток--Відновлювальні джерела енергії
Анотація: Розглядається питання формування в Україні ефективного енергомашинобудівного сектора як інтеграційної структури для координації розробки і виробництва енергетичного устаткування для потреб енергетичного комплексу України, а також потреб міжгалузевого та галузевого промислового розвитку і технічного переоснащення, що посилюватиме науково-технічний потенціал та інноваційний розвиток економіки.


Дод.точки доступу:
Биконя, О. С.