Максимчук, М. В.
    Міжмуніципальне співробітництво як інструмент підвищення інклюзивності розвитку об'єднаних територільних громад України [Текст] / М. В. Максимчук, С. М. Кльоба // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 26-35 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Об'єднані територіальні громади--Співробітництво--Україна
Кл.слова (ненормовані):
об'єднанні територіальні громади -- міжмуніципальне співробітництво -- співробітництво територіальних громад -- інклюзивність -- соціальна ексклюзія -- економічна ексклюзія -- інклюзивний розвиток -- економічні інструменти -- регоін
Анотація: Викладено результати досліджень проблем співробітництва територільних громад у регіонах України в контексті активізації процесів інклюзивного розвитку. Подано авторське концептуальне бачення теоретичного базису вивчення інклюзивності розвитку територіальних громад, проаналізовано процеси украдання угод про співробітництво громад у регіонах України з моменту його початку до сьогодні, виокремлено проблеми та виклики розвитку міжмуніципального співробітництва об'єднаних територіальних громад (ОТГ) регіонів а також виявлено причини виникнення проблем і перешкод, і на цій основі сформульовано і обгрунтовано рекомендації з підвищенням ефективності розвитку міжмуніципальної співпраці на базовому рівні.


Дод.точки доступу:
Кльоба, С. М.




    Борщевський, В. В.
    Механізми детінізації послуг у сфері оптової та роздрібної торгівлі [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 178-185 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна політика--Оптова та роздрібна торгівля--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оптова та роздрібна торгівля -- інституційні дисфункції -- тіньові операції -- механізми детінізації -- економічні інструменти
Анотація: Окреслено пріоритетні напрями та механізми детінізації оптової та роздрібної торгівлі України в сучасних соціально-економічних умовах. Проаналізовано причини та основні чинники поширення тіньових операцій у секторі підприємств оптової та роздрібної торгівлі. Основну увагу акцентовано на інституційних дисфункціях і регуляторних прогалинах, які спричиняють тінізацію торговельної сфери. Запропоновано низку нових підходів до реалізації заходів економічної політики на загальнодержавному та регіональному рівнях, спрямованих на детінізацію послуг у сфері оптової та роздрібної торгівлі. Обгрунтовано доцільність першочергового застосування інституційного, ринкового, фінансового та соціального механізмів детінізації торговельної діяльності на нинішньому етапі економічного розвитку України. Сформульовано низку конкретних пропозицій для органів державної влади та місцевого самоврядування щодо пріоритетних напрямів і засад удосконалення інституційного забезпечення оптової та роздрібної торгівлі для її детінізації, а також поліпшення якості людського та соціального капіталу як чинника викорінення іллегальних торговельних операцій.