Рижук, Юлія.
    Теоретико-правова характеристика ефективності та конкуренції як економіко-правових категорій [Текст] / Юлія Рижук // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 5. - С. 23-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічне право--Правові категорії
Кл.слова (ненормовані):
економічна свобода -- економічна політика -- втручання держави
Анотація: У статті аналізуються такі економіко-правові категорії як ефективність та конкуренція, досліджується їх теоретико-правова характеристика, зокрема, визначені позиції, з яких слід виходити при аналізі основних чинників, з якими пов'язується ефективність права, а також базові засади, на яких має ґрунтуватися правове регулювання конкуренції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рижук, Юлія.
    Теоретико-правовий аналіз міжнародно-правового забезпечення економічних прав і свобод людини і громадянина [Текст] / Юлія Рижук // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 8. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічне право--Міжнародні стандарти
Кл.слова (ненормовані):
право на працю -- свобода праці -- право власності -- економічна свобода
Анотація: У статті розкривається сутність міжнародних стандартів економічних прав і свобод, а також аналізуються положення основних міжнародних актів у сфері економічних прав і свобод людини та громадянина.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корнівська, В. О.
    Фінансова несвобода у новому суспільстві [Текст] / В. О. Корнівська // Економічна теорія. - 2021. - № 1. - С. 41-66. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Фінанси--Фінансова діяльність
   Економічний розвиток--Інституційні проблеми--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
економічна свобода -- фінансова свобода -- коронакриза -- кредитування домогосподарств -- державна фінансова допомога -- фінансова інклюзія
Анотація: Представлено результати дослідження проблем нівелювання економічної свободи та, як її складової, фінансової свободи у процесі становлення нового суспільства. Зважаючи на асиметричність інформаційного простору, у якому розвивається економічна свобода, у роботі доведено, що вона не може бути лише набором механізмів реалізації інтересів, вона представляє собою розгалужену систему уявлень, принципів, традицій, правил господарської діяльності і потребує певної інституційної структури для формування та розвитку, яка складається із визначених рівнів, перший з яких – це інститути первісної соціалізації (родина), інститути операційної активності (інститути отримання кваліфікації, професійне середовище, фінансові інститути тощо), найвищий рівень – держава.