Щербань, П. І.
    Впровадження компетентнісного підходу та формування предметних компетентностей на уроках географії в загальноосвітніх навчальних закладах [Текст] / П. І. Щербань // Географія та економіка в рідній школі. - 2016. - № 3. - С. 6-8. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика
Кл.слова (ненормовані):
вивчення географії -- компетентність -- Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти -- природнича компетентність -- екологічна компетентність -- краєзнавча компетентність
Анотація: У статті йдеться про те, що в основу побудови змісту й організації процесу навчання географії покладено компетентнісний підхід, відповідно до якого кінцевим результатом є сформовані ключові, міжпредметні та предметні компетентності учнів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Туниця, Юрій.
    Економічний дискурс освіти для сталого розвитку [Текст] / Ю. Туниця, Л. Загвойська, О. Адамовський // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2016. - № 11/12. - С. 7-27 : рис. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Сучасна освіта
Кл.слова (ненормовані):
освіта для сталого розвитку -- компетентність зі сталого розвитку -- екологічна компетентність -- трансдисциплінарність -- "зелені робочі місця"
Анотація: Розкривається об’єктивна необхідність освіти для сталого розвитку (ОСР) на тлі безпрецедентних змін довкілля і суспільства, досліджується сутність економічної ОСР, її особливості та принципи, форми і методи, а також здобутки і завдання. За допомогою ретроспективного та контент-аналізу виявлені та проаналізовані особливості економічного дискурсу ОСР. Обґрунтовано об’єктивну необхідність формування трансдисциплінарної парадигми, яка ґрунтується на визнанні синергетичної природи еколого-економічних систем і необхідності холістичних рішень. Проаналізовано зміст, принципи, форми і методи, а також здобутки і завдання ОСР. Запропоноване тлумачення компетентності фахівця зі сталого розвитку. Обґрунтований трансдисциплінарний підхід до економічної ОСР на засадах екологічної економіки й синергетики, спрямований на формування компетентності у питаннях сталого розвитку. Реалізація запропонованого підходу забезпечить випускникам теоретичне підґрунтя та інструментарій для ідентифікації й вирішення проблем на засадах сталого розвитку.


Дод.точки доступу:
Загвойська, Людмила; Адамовський, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Філіпінко, Любов.
    Використання методу проектів з метою формування екологічної компетентності у молодших школярів / Любов Філіпінко // Початкова школа. - 2018. - № 5. - С. 52 : фото. кол. на обкл.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Природознавство--Метод проектів
Кл.слова (ненормовані):
екологічна компетентність -- метод проектів -- компетентнісний підхід -- збереження природи -- еколого-просвітницька робота -- початкова школа
Анотація: Одним із видів діяльності учнів, які застосовують у своїй роботі з формування екологічної компетентності, є розробка проектів. Розглянуто учнівський довготривалий проект з проблеми "Флора і фауна Кіровоградщини".





   
    Сценарій інтегрованого дня (1 клас) [Текст] / Світлана Якименко, Валентина Дячук, Анна Бондар [та ін.] // Початкова школа. - 2020. - № 4. - С. 48-53.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Інтегроване навчання
Кл.слова (ненормовані):
інтегроване навчання -- інтегровані дні -- екологічна компетентність -- наука -- техніка -- природа -- біоніка -- винаходи -- ставлення до природи -- початкова школа -- 1 клас
Анотація: У статті представлено сценарій проведення інтегрованого дня в початковій школі. Сфери життєдіяльності: "Людина, наука і техніка", "Людина і природа", "Людина і культура", "Людина і Всесвіт".


Дод.точки доступу:
Якименко, Світлана; Дячук, Валентина; Бондар [та ін.], Анна