Диба, Михайло.
    Діджиталізація економіки: світовий досвід та можливості розвитку в Україні [Текст] / М. І. Диба, Ю. О. Гернего // Фінанси України. - 2018. - № 7. - С. 50-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діджитал-економіка--Світовий досвід--Розвиток
Анотація: У статті проаналізовано перспективи розвитку національної економіки з урахуванням потенціалу діджиталізації. Доведено, що в сучасному економічному просторі, який грунтується на мережевих зв'язках, переваги діджитал-економіки стають очевидними тільки за умови координації цілей і зусиль провідних стейкхолдерів.


Дод.точки доступу:
Гернего, Юлія




    Диба, Михайло.
    Прояви креативної економіки та джерела її фінансування в умовах діджиталізації [Текст] / М. І. Диба, Ю. О. Гернего // Фінанси України. - 2019. - № 6. - С. 81-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діджитал-економіка--Альтернативні інвестиції--Діджиталізація суспільства
Анотація: У статті розглянуто прояви креативної економіки та запропоновано альтернативні джерела її фінансування з огляду на поширення тенденцій діджиталізації. Обгрунтовано, що соціально-економічне зростання в умовах сьогодення можливе лише з урахуванням потенціалу креативних індустрій у контексті розвитку діджитал-економіки. Доведено можливість розв'язання низки проблем і активізації креативної економіки за рахунок популяризації альтернативних інвестицій, практик венчурної філантропії та фільмофілантропії, мезонінного інвестування.


Дод.точки доступу:
Гернего, Юлія




    Крисоватий, Андрій.
    Партиципаторний бюджет як елемент діджиталізації фіскального простору України [Текст] / А. І. Крисоватий, Н. Г. Синютка // Фінанси України. - 2019. - № 11. - С. 110-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджет партиципаторний--Фіскальний простір--Діджиталізація--Україна
Анотація: У статті висвітлено теоретичне підгрунтя та практичні аспекти впровадження партиципаторного бюджету ("бюджету участі", громадського бюджету") як окремого інструменту фіскального простору в умовах цифровізації в Україні. За результатами дослідження обгрунтовано низку заходів, що сприятимуть фіскальній ефективності бюджету громадської участі, зокрема: голосування за проекти бюджету участі лише платниками податків, власниками нерухомості та земельних ділянок на території міст, здійснення голосування виключно в електронній формі для уникнення маніпуляцій.


Дод.точки доступу:
Синютка, Наталія




    Диба, Михайло.
    Інвестиційна привабливість надання програмного забезпечення як послуги в економіці спільної участі [Текст] / М. І. Диба, Ю. О. Гернего // Фінанси України. - 2020. - № 1. - С. 42-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиції--Діджиталізація--Програмне забезпечення--Процеси обміну
Анотація: У статті здійснено теоретичне обгрунтування сутнісних характеристик економіки спільної участі. Розглянуто специфіку трансформації суспільних потреб як передумови становлення такої економіки. Досліджено особливості і структуру залучення інвестицій SaaS-компаніями у вимирі глобалізованої економіки. Наведено приклади найуспішніших на світовому ринку бізнесів, котрі формують переваги програмного забезпечення як послуги.


Дод.точки доступу:
Гернего, Юлія




    Демура, М. І.
    Забезпечення прав та законних інтересів особи в умовах «діджиталізації» кримінального провадження [Текст] / М. І. Демура, Д. І. Клепка, І. О. Крицька // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 295-300. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Діджиталізація
   Кримінальний процес--Досудове розслідування--Цифрова інформація

Кл.слова (ненормовані):
цифровізація -- електронні докази -- електронні звернення
Анотація: У статті розглядаються питання захисту прав та законних інтересів особи в умовах «діджиталізації» кримінального провадження України. На підставі проведеного дослідження сформульовано вектори цифрової трансформації досудового розслідування. Першим вектором запропоновано виокремити вдосконалення національної моделі виявлення кримінальних правопорушень та їх розкриття, до якого входять такі напрями: визначення місця цифрової інформації та її носіїв у системі процесуальних джерел доказів; розширення законодавчо регламентованих способів формування доказової інформації у кримінальному процесі; зміна концептуальних підходів до перевірки та оцінки доказів у кримінальному процесі. Другим вектором пропонується вважати створення цифрової платформи для взаємодії суб’єктів кримінального провадження. Потенційними напрямами реалізації означеного вектору вважаємо закріплення можливості подачі заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення шляхом електронного звернення; створення єдиного електронного реєстру матеріалів досудового розслідування та судового розгляду.


Дод.точки доступу:
Клепка, Д. І.; Крицька, І. О.
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Диба, Михайло.
    Джерела фінансування технологізації бізнесу та соціальної сфери в умовах епідеміологічних ризиків [Текст] / М. І. Диба, Ю. О. Гернего // Фінанси України. - 2020. - № 6. - С. 93-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діджиталізація--Епідеміологічний ризик--Фінансування
Анотація: У статті розглянуто актуальність залучення фінансових ресурсів для подолання труднощів представників бізнесу й соціальної сфери шляхом їх технологізації в період посилення епідеміологічних ризиків і запровадження карантину. Здійснено теоретичне обгрунтування сутнісних характеристик сучасних джерел фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку та технологічного прогресу. Розкрито переваги, недоліки і специфіку застосування сучасних джерел фінансування технологізації бізнесу та соціальної сфери в умовах епідеміологічних ризиків.


Дод.точки доступу:
Гернего, Юлія




    Білоцерківська, О. А. .
    Інформаційні механізми забезпечення гуманітарної безпеки органами публічної влади: зарубіжний та вітчизняний досвід [Текст] / О. А. Білоцерківська // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 1. - С. 122-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційні технології--Гуманітарна безпека--Діджиталізація
Кл.слова (ненормовані):
Інформаційні технології -- Гуманітарна безпека -- Діджиталізація
Анотація: У статті досліджено зарубіжну та вітчизняну практику використання новітніх технологій у процесі забезпечення гуманітарної безпеки органами публічної влади.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Паєнтко, Тетяна Василівна.
    Діджиталізація урядової бюрократії в європейських країнах: корупційні ризики та антикорупційні ефекти [Текст] / Т. В. Паєнтко, В. М. Федосов // Фінанси України. - 2020. - № 8. - С. 86-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діджиталізація--Інформаційні технології--Урядова бюрократія--Корупція
Анотація: Мета статті – визначити, як впровадження інформаційних технологій у державному управлінні відображається на індексі сприйняття корупції в посткомуністичних країнах. Дослідження складається з двох етапів, таких як: 1) аналіз панельних даних для встановлення взаємозв’язку ступеня впровадження електронного урядування та корупції; 2) створення кластерів країн за рівнем корупції й використовуваними інструментами електронного уряду. За результатами дослідження зроблено висновок, що діджиталізація уряду сприяє зниженню ризиків корупції в посткомуністичних країнах, а антикорупційні ефекти швидше проявляються там, де інструменти електронного уряду націлені на підвищення підзвітності та прозорості діяльності органів влади.


Дод.точки доступу:
Федосов, Віктор Михайлович




    Збанацька, Оксана Миколаївна.
    Термінологія законодавства в контексті цифровізації [Текст] / Оксана Миколаївна Збанацька // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2020. - № 1. - С. 98-105 : рис., табл. - Бібліогр.: 4 назви
Рубрики: Інформаційне суспільство--Законодавство України--Термінологія--Цифровізація -- Діджиталізація
Анотація: У статті йдеться про дослідження метою якого є визначення тематичного корпусу словосполучень, похідних від слова "цифра", у нормативно-правових документах бази даних "Законодавство України", їхньому аналізі, кількості та частоті вживання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Диба, М. І.
    Виклики індустрії 4.0 у контексті її становлення на глобальному і національному рівнях [Текст] / М. І. Диба, Ю. О. Гернего // Економіка України. - 2020. - № 6. - С. 43-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Цифровізація, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
цифровізація (діджиталізація) -- Четверта промислова революція -- фінансове забезпечення -- державне фінансування
Анотація: Обґрунтовано сутнісні характеристики Індустрії 4.0, її становлення та прояви в умовах сьогодення. Наведено приклади ресурсів і конкурентних переваг на кожному етапі розвитку бізнесу, що дозволило простежити об'єктивні передумови для розвитку Індустрії 4.0. Визначено напрями використання фінансових ресурсів для розвитку Індустрії 4.0. Досліджено рівні діджитал-екосистеми розвитку Індустрії 4.0 та специфіку Фінансів 4.0. Зроблено аналіз національних Стратегій 4.0 окремих розвинутих країн світу. Визначено потенціал розвитку Індустрії 4.0 в Україні.


Дод.точки доступу:
Гернего, Ю. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пономаренко, Ігор.
    Діджиталізація фінансового сектору [Текст] / Ігор Пономаренко, Людмила Рудюк // Маркетинг в Українi. - 2020. - № 3. - С. 48-52
УДК
Рубрики: Маркетингові технології--Дослідження--Фінансовий сектор--Діджиталізація
Кл.слова (ненормовані):
цифровий маркетинг -- блокчейн -- штучний інтелект -- нейронні мережі
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей запровадження інноваційних фінансових продуктів в умовах діджиталізації. Вивчено особливості використання сучасних інструментів цифрового маркетингу в процесі просування відповідних фінансових продуктів через мережу інтернет з метою забезпечення оптимальних результатів. Розкрито основні інноваційні технології у сфері фінансів.


Дод.точки доступу:
Рудюк, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гетманцев, Максим.
    Новели законодавства України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій / Максим Гетманцев // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 71-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розрахунки (фін.)--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інформатизація бізнесу -- цифровізація -- діджиталізація
Анотація: З 1 серпня 2020 року набрали чинності положення про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, дія яких поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Метою статті є аналіз змісту чинних нормативно-правових актів, що регламентують обов’язковість запровадження реєстраторів розрахункових операцій, та практичних проблем їх реалізації в умовах тотальної інформатизації бізнесу та цифровізації правовідносин.





    Смітюх, Ю. П.
    Удосконалення організаційної культури в системі державного управління: інструментарій онлайн-комунікацій [Текст] / Ю. П. Смітюх // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 2. - С. 14-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діджиталізація--Електронне урядування--Інформаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
Діджиталізація -- Електронне урядування -- Інформаційнв технології
Анотація: Стаття присвячена теоретично-методологічному обгрунтуванню модернізації інститутів системи державного управління в контексті впровадження інформаційних технологій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодізєв, Олег.
    Особливості визначення та структуризації ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації економіки [Текст] / Олег Колодізєв, Ольга Лозинська // Банківська справа. - 2020. - № 2. - С. 41-57 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок фінансових послуг--Діджиталізація
Кл.слова (ненормовані):
модель ринку фінансових послуг -- фінтех
Анотація: Узагальнено визначення поняття ринку фінансових послуг та досліджено його співвідношення із поняттям фінансового ринку. Запропоновано визначення ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації економіки. Досліджено структуру ринку FinTech-інновацій, запропоновано її використання для побудови тривимірної моделі ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.


Дод.точки доступу:
Лозинська, Ольга
Є примірники у відділах:
(11.05.2021р. - Б.ц.) (вільний)




   
    Уроки COVID-19 [Текст] / Максим Параска [та ін.] // Маркетинг в Українi. - 2020. - № 6. - С. 12-20
Рубрики: Covid-19--Уроки--Маркетингові дослідження
Кл.слова (ненормовані):
діджиталізація -- карантин -- маркетингова стратегія -- локдаун
Анотація: 2020 рік безумовно залишається в сучасній історії як рік, що змінив життя кожної людини, без перебільшення зачепивши всі її сфери. Змушені були змінювати свої способи життя та щоденні звички як з позицій споживачів, так і з позицій працівників. Пандемія не залишила вибору і сучасному бізнесу. Процес комп'ютерізації та діджиталізації, який міг тривати в Україні роками, відбувся в максимально короткі строки. Компанії почали перебудовувати та змінювати свій бізнес. Кожен по різному, проте сьогодні вже можна констатувати наявність на українському ринку інноваційних прогресивних компаній нового зразка. Українська Асоціація Маркетингу разом з компанією DDI започаткувала нову рубрику "Уроки CОVID-19", яка допоможе маркетологам в роботі.


Дод.точки доступу:
Параска, Максим; Митрохина, Юлия; Вартоломеев, Дмитроий; Макшик, Елена; Пелип, Анна; Жихарева-Толстик, Ганна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Станіславик, Олена В’ячеславівна.
    Особливості управління персоналом підприємств на засадах діджиталізації [Текст] / Олена В’ячеславівна Станіславик // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 3. - С. 20-24. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Підприємства--Управління персоналом--Діджиталізація
Кл.слова (ненормовані):
процеси управління персоналом -- підсистема підприємства -- діджиталізація -- цифрові технології -- діджиталізоване управління персоналом
Анотація: Управління персоналом є найдинамічнішою підсистемою будь-якого підприємства, й якісне переосмислення методів і технологій управління персоналом тягне за собою значний вплив на результати діяльності підприємства загалом. Це підтверджує особливу значимість вивчення впливу діджиталізації на дану сферу управління. У статті сфокусовано увагу на трансформації найважливішої підсистеми управління підприємством - системи управління персоналом під впливом цифрової економіки.


Дод.точки доступу:
Коваленко, Олександр Михайлович




    Дульська, І. В.
    Можливості діджиталізації територіальних громад і смарт-спеціалізації їх розвитку в умовах реформи децентралізації в Україні [Текст] / І. В. Дульська // Економіка України. - 2021. - № 4. - С. 68-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальні громади--Діджиталізація--Смарт-спеціалізація--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування -- цифрова інфраструктура -- регіональний соціально-економічний розвиток -- адміністрування розвитку
Анотація: Досліджено наявні технологічні, інституційні, фінансові передумови розширення діджиталізації усіх сфер діяльності територіальних громад і органів місцевого самоврядування в Україні в умовах реформ децентралізації та адміністративно-територіального устрою з метою збільшення їх смарт-спеціалізації, ефективності діяльності, розвитку бізнесу та покращення умов життя, що особливо важливо в період пандемії СОУЮ-19, коли в онлайн масово переходять сектори, які задовольняють базові потреби сучасної людини, мінімізуючи необхідність виходити з дому для життєзабезпечення, бізнесу та продуктивної діяльності. Запропоновано напрями розширення діапазону, важелів і сфер упровадження діджиталізації в адмініструванні розвитку територіальних громад.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Павлишин, Павло.
    Діджиталізація як інструмент усунення ризику людської помилки [Текст] / Павло Павлишин ; інт-ю зап. Зінаїда Якименко // Охорона праці. - 2021. - № 4. - С. 8-11
Рубрики: Енергетика--Ядерна енергетика--Енергетичні реактори--Енергетична безпека--Рівне, місто (Україна)
   Охорона праці--Безпека праці--Енергетичні реактори

Кл.слова (ненормовані):
енергія -- ядерна енергія -- безпека праці
Анотація: Цифрові технології стрімко ввійшли в наше повсякдення. Про діджиталізацію нарядно-допускної системи на Рівненській АЕС розповів генеральний директор цього підприємства.


Дод.точки доступу:
Якименко, Зінаїда \інт-ю зап.\




    Деркач, Елла.
    Парадигма правового регулювання господарської діяльності у сфері транспорту у світлі концепції сталого розвитку [Текст] / Елла Деркач // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транспортна система--Сталий розвиток--Законодавче регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
цифрова економіка -- інфраструктура -- інновації -- діджиталізація -- логістика
Анотація: У статті висвітлюються основні проблеми правового регулювання господарської діяльності у сфері транспорту, визначено напрями розвитку відповідного законодавства у світлі концепції сталого розвитку. У сучасних умовах транспортна система України має відповідати глобальним викликам, зокрема, в частині застосування збалансованого підходу до оптимізації мобільності з урахуванням нових моделей торгівлі, діджиталізації, розвитку екологічних видів транспорту, у зв’язку з чим актуалізується питання визначення вектору розвитку транспортної системи держави.





    Маранчак, Микола Миколайович.
    Онлайн-репутація бібліотеки в період пандемії СOVID-19 [Текст] / Микола Миколайович Маранчак // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2021. - № 3. - C. 58-63. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Бібліотечна справа в Україні--Інформаційні технології в бібліотеках -- Діджиталізація--Бібліотечний маркетинг--Репутація бібліотеки -- Онлайн-репутація
Анотація: У статті репрезентовано інноваційні засоби та підходи у взаємодії бібліотек із читачами під час локдаунів, що, своєю чергою, позитивно відображається на їхній репутації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)