Прокопенко, В.
    "Домовленість" при припиненні трудових відносин [Текст] / В.Прокопенко // Юридичний вісник України. - 2002. - 15-21 черв. (№ 24). - С. 6-7
Рубрики: Трудові відносини--Припинення





    Шимон, С.
    Поняття і юридичне значення "домовленості" як волевиявлення суб'єктів цивільного права [Текст] / С. Шимон // Юридична Україна. - 2009. - № 9. - С. 44-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Поняття--Домовленість
Анотація: Досліджується поняття і юридичне значення "домовленості" в цивільному праві.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Зозуляк, О.
    Поняття цивільно-правового договору в юридичній літературі та законодавстві [Текст] / О. Зозуляк // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 3. - С. 64-67. - Бібліогр.: 27 назв.
Рубрики: Договір--Угода--Домовленість--Юридичний факт--Зобов'язання
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: Автор статті приходить до висновку, що у цивілістичній доктрині відсутнє єдине розуміння поняття "договір". Втім, багатоманіття думок з приводу розкриття сутності цього правового явища не "руйнують" легальне визначення договору, а навпаки, доповнюють його окремими ознаками та характеристиками.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Рущак, І.
    Співвідношення термінів "правочин", "угода", "договір" у цивільному праві України [Текст] / І. Рущак // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 7. - С. 101-104. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Договори і угоди--Правочин--Домовленість--Права
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: Метою цієї статті є проведення розмежування між поняттями "угода", "правочин", "договір", виявлення схожих та відмінних ознак.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Пшик, Б. І.
    Теоретичні і практичні аспекти застосування ковенантів у практиці фінансово-кредитних відносин [Текст] / Б. І. Пшик // Регіональна економіка. - 2013. - № 2. - С. 168-176 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансовий ринок--Рух фінансових активів
   Банківська діяльність--Документарне кредитування

Кл.слова (ненормовані):
фінансовий ковенант -- домовленість -- договір -- угода
Анотація: Досліджено сутність та особливості застосування ковенантів у сфері фінансово-кредитних відносин як засобу управління цими відносинами та ризиками, що виникають у процесів їх здійснення.





    Волотка, О. С.
    Особистісний розвиток учня на всіх сходинках навчання через взаємодію школи та сім’ї : (педагогічна рада) / О. С. Волотка // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 1. - С. 12-19
Рубрики: Виховання--Розвиток особистості учня
   Виховання--Школа і сім’я

   Педагогіка--Педагогічна майстерність--Заняття, конкурси, тренінги

Кл.слова (ненормовані):
взаємна домовленість -- взаємодія сім’ї та школи -- форми роботи з батьками
Анотація: Запропоновано сценарій проведення засідання педагогічної ради, мета якого - об’єднання всіх зусиль для розширення та поглиблення зв’язків школи та сім’ї в розвитку особистості школяра.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пленюк, Мар'яна.
    Домовленість сторін як юридичний факт – основа договірного зобов’язання [Текст] / Мар'яна Пленюк // Юридична Україна. - 2016. - № 11/12. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Юридичні факти
Кл.слова (ненормовані):
домовленість -- зобов'язальні відносини -- сторони -- договірні зобов’язання -- юридичний факт -- договір -- зобов'язання
Анотація: У статті поняття «домовленість» розглядається як одиничний акт у вигляді юридично спрямованої дії на встановлення, зміну та припинення прав та обов’язків. Звернено увагу, що не будь-яка двостороння (багатостороння) домовленість є договором, який породжує договірні зобов'язання між суб’єктами, а лише та домовленість, наслідком якої є безпосереднє укладення договору з дотриманням встановлених законодавством вимог. Акцентується увага, що домовленість сторін не може існувати у відриві від цивільного законодавства, оскільки у випадку такого відриву домовленість розглядатиметься лише як фактична категорія.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Цопіна, Н. Л.
    Майно як об’єкт договору довічного утримання [Текст] / Н. Л. Цопіна // Юридична Україна. - 2017. - № 7/8. - С. 21-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Довічне утримання--Відчуження майна
Кл.слова (ненормовані):
договір довічного утримання (догляду) -- відчужувач -- набувач -- нерухоме майно -- рухоме майно -- домовленість
Анотація: Стаття присвячується дослідженню питання щодо встановлення майна, що може бути об’єктом договору довічного утримання (догляду). Розкривається розуміння рухомого і нерухомого майна у контексті договору довічного утримання (догляду). Доводиться, що об’єкти договору довічного утримання (догляду) мають певну особливість відчуження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гриняк, Андрій Богданович.
    Правова природа ризику в договорах з виконання робіт [Текст] / Андрій Богданович Гриняк, Мар’яна Дмитрівна Пленюк // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 29-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ризикологія--Управління ризиками--Правовий аспект
   Договори і угоди--Виконання зобов'язань

   Ризики--Господарська діяльність--Цивільно-правова характеристика

   Форс-мажорні обставини--Категорії--Правовий аспект

Кл.слова (ненормовані):
договори підряду -- контрагенти -- підрядник -- домовленість -- зобов’язальні відносини
Анотація: Актуальність заявленої у статті проблеми обумовлена тим, що ризик у під- рядних правовідносинах має суб’єктивно-об’єктивну природу, оскільки містить у собі як об’єктивні, так і суб’єктивні моменти. Ризик розглядається як можливість свідомого вибору особою певного варіанту поведінки з урахуванням об’єктивної та невідворотної небезпеки, яка загрожує цивільним правам та інтересам, та можливих наслідків ймовірнісного характеру. Мета статті полягає у виявленні та розробці наукових підходів щодо правової природи ризиків у договорах підряду як на основі імперативного методу, так і за домовленістю сторін. Провідним методом дослідження означеної проблематики є метод моделювання, за допомогою якого розглянуто наукову проблему розподілу ризиків у підрядних договорах як організований і цілеспрямований процес вдосконалення та формування нових наукових концепцій у сфері підрядних відносин, необхідних для належного виконання підрядних зобов’язань. Представлені наукові ідеї авторів в умовах сучасногорозвитку цивільних відносин включають у себе цільовий, методологічний, змістовний, організаційно-правовий та результативний компоненти. Основні ідеї слугують як для вдосконалення механізму правового регулювання підрядних відносин в цілому, так і для усвідомлення відповідальності контрагентів договору підряду.


Дод.точки доступу:
Пленюк, Мар’яна Дмитрівна




    Мазаракі, Наталія.
    Діяльність органу вирішення спорів СОТ: подолання невідповідностей [Текст] / Наталія Мазаракі, Юлія Гончарова // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 1. - С. 5-13. - Бібліогр.: с. 10-13
УДК
Рубрики: Світова торгівля--Спори (юрид.)
Кл.слова (ненормовані):
торговельна війна -- ретроспективні заходи -- міждержавні торговельно-економічні спори -- зобов'язання -- домовленість
Анотація: Проаналізовано чинники, які призвели до кризи Органу вирішення спорів СОТ у 2018-2020 роках. Обґрунтовано необхідність реформування механізму вирішення торговельно-економічних спорів у рамках СОТ.


Дод.точки доступу:
Гончарова, Юлія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гладштейн, А. Л.
    Особливості вирішення спорів у регіональних торговельних угодах [Текст] / А. Л. Гладштейн // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 206-212. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спори (юрид.)--Торговельні угоди
Кл.слова (ненормовані):
конфлікт юрисдикцій -- Орган вирішення спорів СОТ -- Апеляційний орган СОТ -- міжнародна торгівля -- домовленість про правила вирішення спорів
Анотація: У статті розглянуто особливості вирішення спорів, що виникають між сторонами регіональних торговельних угод (РТУ). Досліджено алгоритм вирішення спорів відповідно до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів СОТ (ДВС). Констатовано, що наразі механізми, передбачені ДВС, є найдієвішими способами мирного вирішення спорів у сфері міжнародних торговельних відносин. Звертається увага на відмінності між алгоритмами вирішення спорів, передбаченими ДВС, та конкретними РТУ. Детально розглянуто усі етапи вирішення спору – як у системі СОТ, так і у системі РТУ.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Петренко, А. А.
    Акти ОЕСР як інструменти м’якого міжнародного права [Текст] / А. А. Петренко // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 398-402. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Організація економічного співробітництва та розвитку--Правотворча функція
   Міжнародне право--М’яке

Кл.слова (ненормовані):
рекомендація оеср -- декларація оеср -- домовленість оеср -- взаєморозуміння оеср
Анотація: У даній статті досліджуються особливості нормотворчої діяльності такої впливової міжнародної організації, як ОЕСР, що здійснюється значною мірою за допомогою таких правових інструментів, які не будучи з формально юридичної точки зору обов’язковими для держав, тим не менш здійснюють значний вплив на поведінку суб’єктів міжнародного права, тобто актів м’якого міжнародного права. Показано, що в практиці ОЕСР набули поширення такі форми прийняття юридично не зобов’язуючих актів, як рекомендації, що приймаються згідно з положеннями ст. ст. 5–7 Конвенції ОЕСР, а також декларації, домовленості та взаєморозуміння. Розкрито основні напрями, у яких ОЕСР здійснює нормативне регулювання міжнародних відносин засобами м’якого міжнародного права.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)