Войтова, Л. В.
    Соціально-педагогічна робота щодо профілактики насильства над дітьми в сім’ї [Текст] / Л. В. Войтова // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2013. - № 1. - С. 79-86. - Бібліогр.: с. 84-85 (9 назв) . - ISSN 1817-3764
Рубрики: Соціальна педагогіка--Сім’я
Кл.слова (ненормовані):
домашнє насильство
Анотація: Виявлено причини насильства в родині: низький рівень культури в суспільстві, слабка захищеність жертви з боку держави та правоохоронних органів, низький рівень особистісної культури, зловживання алкоголем і наркотиками, психічна неврівножанеість насильників тощо; викоремлено чинники, які зумовлюють виникнення жорстокого ставлення до дітей в сім’ї з боку батьків; проаналізовано підходи, які пояснюють причини насильства й жорстокості в сім’ї: соціологічний і психологічний; обгрунтовано зміст соціально-педагогічної роботи, спрямованої на вирішення проблеми домашнього насильства; проаналізовано складники профілактики насильства в родині; визначено напрями соціально-педагогічної роботи щодо профілактики насильства над дитиною в сім’ї.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Всеукраїнський конкурс уроків та виховних заходів для учнів 5-9-х класів з питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах (липень-листопад 2014 р.) // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 7/8. - С. 30-31
Рубрики: Історична освіта в школі--Олімпіади, турніри, конкурси
Кл.слова (ненормовані):
конкурс -- домашнє насильство
Анотація: Департамент загальної середньої освіти Мін-ва освіти і науки України та Проект Ради Європи "Зміцнення та захист прав дітей в Україні" оголошують Всеукраїнський конкурс уроків та виховних заходів для учнів 5-9 класів з питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Панов, М. І.
    Проблеми кримінальної відповідальності за насильство в сім’ї [Текст] / М. І. Панов, В. В. Гальцова // Юридична Україна. - 2019. - № 3. - С. 19-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне насильство--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська конвенція -- міжнародне право -- імплементація норм -- домашнє насильство
Анотація: У статті здійснюється комплексне дослідження сім'ї та її функції. Наголошується, що сім'я та сімейні відносини, з точки зору аксіологічного підходу як соціальна цінність, мають особливе значення для держави, суспільства та особистості. Вказується на важливість кримінально-правового захисту сім'ї та членів родини від суспільно небезпечних посягань, зокрема, від насильства у сім'ї. Доведено, що наслідки сімейного насильства заподіюють істотну шкоду відносинам у сфері сім'ї, а також здоров'ю її членів. Розглядаються ознаки та види насильства у кримінальному праві, аналізується їх зміст. Автором пропонуються шляхи удосконалення чинного кримінального законодавства за домашнє насильство.


Дод.точки доступу:
Гальцова, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кошель, Н. М.
    Імплементація стандартів Стамбульської конвенції у законодавство України [Текст] / Н. М. Кошель // Юридична Україна. - 2019. - № 4. - С. 27-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Домашнє насильство--Запобігання--Міжнародне законодавство--Імплементація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська Конвенція -- домашнє насильство -- обмежувальні заходи -- законодавчі нововведення -- кримінальна відповідальність -- злочини
Анотація: Вказана стаття присвячена детальному аналізу змін до законодавчих актів України, внесених згідно прийнятих Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII та Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 06.12.2017, спрямованих на імплементацію в Україні міжнародних стандартів Стамбульської Конвенції. Автором проаналізовано всі законодавчі нововведення, та зроблено акцент на проблемних питаннях, які можуть виникнути при застосуванні таких нововведень на практиці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фулей, Тетяна.
    Застосування принципу гендерної рівності у практиці Європейського суду з прав людини [Текст] / Тетяна Фулей // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 175-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика--Принцип гендерної рівності
Кл.слова (ненормовані):
стать -- дискримінація -- домашнє насильство
Анотація: Стаття присвячена характерним особливостям застосування принципу гендерної рівності Європейським судом з прав людини. На підставі аналізу рішень Європейського суду з прав людини зазначається, що концепція гендерної рівності як однієї з цілей Ради Європи застосовується ЄСПЛ з початку 1990-х років. Характеризуються підходи ЄСПЛ до розгляду справ, що стосувалися проблематики гендерної рівності: по-перше, крізь призму заборони дискримінації, тобто застосуванням статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у поєднанні з іншими «субстантивними» статтями; по-друге, через розгляд скарг про стверджуване порушення прав, гарантованих іншими статтями Конвенції, без застосування статті 14 Конвенції. Окреслюється широке коло правовідносин, що охоплюється сферами дії ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона катування), п. 3 (d) ст. 4 Конвенції (заборона примусової праці), ст. 6 (право на справедливий суд), ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (свобода думки, совісті і релігії) та Першого протоколу до Конвенції (захист права власності), щодо яких заявники скаржилися на дискримінацію за ознакою статі. Наголошується, що гендерно чутливі ситуації ЄСПЛ аналізував з точки зору як дотримання негативних, так і виконання державами своїх позитивних зобов’язань за Конвенцією.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ігнатенко, І. В. (канд. історич. наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства КНУ ім. Шевченка).
    Домашнє насильство в традиційній культурі українців [Текст] / І. В. Ігнатенко // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 2(березень-квітень). - С. 56-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Традиційна культура--Домашнє насильство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Домашнє насильство
Анотація: У статті на основі аналізу етнографічних джерел зроблено спробу розглянути та проаналізувати тривалий час замовчувану тему: домашнє насильство в традиційній селянській культурі середини ХІХ - початку ХХ ст. Авторка доходить висновку, що загалом не схвалюючи фізичне насильство, традиція все ж толерувала його, якщо воно застосовувалося з «доброю» метою: напоумлення, навчання, виховання тощо. Побиття "за діло" провиною не вважалося й розглядалося як внутрішньосімейна справа. З огляду на те, що традиційна українська культура була патріархальною і влада зосереджувалася в руках чоловіків, саме ця група найчастіше й чинила агресію щодо підлеглих жінок та дітей. Щоправда, останні могли зазнавати побоїв від батьків обох статей, які мали необмежену владу, що закріплювалася в існуючий ієрархічній структурі та моральних цінностях.





    Біленко, Павло.
    Психічне насильство як обставина, що виключає злочинність діяння [Текст] / Павло Біленко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 152-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Психічне насильство
Кл.слова (ненормовані):
запобігання злочинності -- протидія злочинності -- домашнє насильство -- суб'єкти протидії злочинності -- Національна поліція України
Анотація: У статті розглянуті повноваження уповноважених органів Національної поліції України як суб’єкта запобігання та протидії домашньому насильству. На підставі аналізу існуючих підходів до поняття суб’єкта протидії злочинності відзначено, що за своєю суттю ці визначення є подібними, оскільки відзначають структуру даних органів, напрями та межі їх повноважень.





    Степаненко, Оксана.
    Кількісний критерій систематичності як ознака домашнього насильства [Текст] / Оксана Степаненко, Каріна Агапова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 323-327. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Сімейні насильства--Ознаки--Систематичність--Кількісний критерій
Кл.слова (ненормовані):
домашнє насильство -- систематичність домашнього насильства,
Анотація: Розкрито зміст систематичності як ознаки домашнього насильства. Встановлено, що систематичність характеризується двома критеріями: кількісним (тобто багаторазовістю періодично здійснюваних дій) та якісним (тобто взаємозв’язком, внутрішньою єдністю, що утворюють певну лінію поведінки винного щодо конкретного потерпілого чи потерпілих).


Дод.точки доступу:
Агапова, Каріна
Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)




    Хильченко (Макаренко), Анастасія.
    Деякі питання призначення покарання на підставі угод [Текст] / Анастасія Хильченко (Макаренко) // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 5. - С. 274-279. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Кримінально-правові санкції--Угода про примирення--Визнання вини--Суддівський розсуд
Кл.слова (ненормовані):
сукупність злочинів -- сукупність вироків -- домашнє насильство -- двооб'єктні злочини
Анотація: Висвітлюються питання призначення покарання у разі укладення та затвердження угод про примирення або про визнання вини. Виділяється проблема дискреційності кримінального закону, що полягає у тому, наскільки широким має бути суддівський розсуд у вирішенні питань кримінально-правового характеру.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бичкова, Світлана.
    Правовое регулювання патронату над дітьми в Україні: прогалини та колізії [Текст] / Світлана Бичкова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 1. - С. 89-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальний захист дітей--Патронатне виховання
Кл.слова (ненормовані):
домашнє насильство -- орган опіки -- прийомні батьки -- патронатний вихователь
Анотація: У результаті проведеного дослідження аргументовано, що слід, ураховуючи інтереси дітей, які (батьки) опинилися в складних життєвих обставинах, передбачити спрощений варіант тимчасового їх влаштування в сім'ї не лише патронатних вихователів, а й близьких для них(їх сімей) осіб. Крім того, доречно не обмежувати термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя трьома (в окремих випадках - шістьма) місяцями.

Є примірники у відділах:
(07.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Лозінська, Світлана Володимирівна.
    Стамбульська конвенція і новітній підхід до запобігання та боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством [Текст] / Світлана Володимирівна Лозінська // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 9. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Насильство--Домашнє насильство--Жінки--Дискримінація
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська конвенція -- боротьба з насильством стосовно жінок -- Рада Європи -- домашнє насильство -- дискримінація
Анотація: Статтю присвячено дослідженню сучасної моделі з боротьби та запобігання насильства стосовно жінок і домашнього насильства, прийнятого та втілюваного у рамках діяльності Ради Європи крізь призму положень Конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Резюмовано, що Стамбульська конвенція с безпрецендентним та системним за своїми цілями та обсягом регулювання міжнародно-правовим актом, що спрямований на комплексне запобігання і протидію насильству стосовно жінок та домашньому насильству не лише в рамках діяльності Ради Європи, але й загалом на загальноєвропейському цивілізаційному рівні.